Pomoc iskusnih - sada za kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od poseidon »

Joe pa gde si ti?Hvale mi tvoji postovi,mislim svima nama.Drago mi je da si se javio.Ajde malo vise aktivnosti na forumu.
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od poseidon »

PS.Mogao si da nas posetis u N.Sadu na sajmu,da se upuznamo.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Hvala
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od Joe »

@ Poseidon

Nisam imao nameru da budem redovno prisutan na forumu, samo sam imao želju da pomognem potencijalnom kamperu, koji je po meni jako NE upućen u kamperski svet. Pišem na drugim forumima i tamo sam stalno prisutan.

Neću ni da se prisećam neprijatnosti koje sam imao ovde od strane nekih forumaša koji uglavnom više nisu prisutni. Tada su bili veoma ''važni'' i učestvovali u kreiranju foruma, posle su se posvađali sa adminom i napustili forum. Bilo je to sve nepotrebno, zato nije dobro nikom davati previše ''povlašćeni'' položaj, nego svaki predlog poslušati i o njemu dobro razmisliti.

Tolerancija na forumu je veoma važna, jer niko nije obavezan da bude na forumu, ako ga povrediš on jednostavno ode, a onda je to gubitak za forum. Mislim da ja nisam bio neki gubitak, čak šta više mnogima je svanulo kada sam napustio forum.

Meni je užitak da pišem postove, i svuda gde sam prisutan ljudi me prihvataju sa poštovanjem, nikad nisam tražio povlašćeni položaj, a entuzijazma mi ne nedostaje. Žao mi je što je forumaš Jader prestao da piše, njegova putovanja i postovi su mi baš- baš.

Vidim da nema više ni Limana, i njegovi postovi su mi zanimljivi, jer posećuje destinacije koje sam i sam posetio, pa su mi veoma drage. Groš se retko javi, na forumu je baš bonaca, ništa ne talasa. Retko ko nešto napiše, a to uglavnom bude oko druženja za koje baš nešto nisam zainteresovan (ranije sam pisao zašto) .

Ne bih voleo da se uključim, jer odmah nešto zatalasam, a većina voli bonacu na forumu. Tako da nema brige zbog mene da sam se vratio. Za sajam si u pravu, mogao sam doći, prvo što stanujem bukvalno preko puta sajma, ali mi je glupo da se sretnem sa ljudima koji su me kaširali sa foruma.

Pozdrav Joe :thumbup:
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

@šukitaxi

Što se tiče registracije, kamperi su u kategoriji specijalnih vozila, ali u klasi putničkih vozila, što znači da podležu obavezi plaćanja takse na luksuz.
U Srbiji ima dosta registrovanih kamp vozila kao teretnih pa se za sada izbegava plačanje ove takse, nešto slično kao što se radi i sa džipovima velike kubikaže. Ovo ne podržavam ni u kom slučaju ne samo zato što se time direktno krši zakon, već tu postoji realna opassnost da kada se utvrdi da je "prevarena" država, da se odgovara ne samo za kr. delo utaje ili navođenja na overavanje neistinite sadržine, već se može revizijskim rešenjem tražiti plaćanje unazad iznosa neplaćene takse. Osim toga, obzirom da je po novim propisima vrlo teško izvršiti homologizaciju i upodobiti faktičko stanje vozila sa papirima, realno se može desiti da se vozilo od strane države ili trajno oduzme ili ne dozvoli registracija. Koliko mi je poznato, država je upoznata sa ovakvom praksom i baš zbog pojave "teretnih" džipova uskoro slede izmene prilikom registracije vozila na taj način što će se slikati ne samo spoljašnost vozila nego i unutrašnjost, pa kada uhvate nekoga, prvo će debelo odgovarati kuća koja je izvršila registraciju, a naknadno i sam vlasnik. Zato smatram da ne bi trebalo da kupuješ ovakva vozila.

Što se tiče Euro standarda motora, mislim da ukoliko isti odgovara vozilu i u skladu je sa godinama proizvodnje vozila, odnosno ako ništa na autu nije budženo, uredno je registrovan u matičnoj zemlji, onda nećeš imati bilo kakvih problema. Koliko mi je poznato Evropom se kreću i vozila stara i preko 30-40 godina i nemaju problem sa policijom. Ulasci u gradove zavise od lokalnih vlasti koji ne dozvoljavaju ulaz teretnim vozilima i vozilima ispod određenog euro standarda.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Hvala sprinter upravo zato i pitam jer me ne zanimaju vozila budzena necu da razmisljam uopste kad krenem na registraciju ili negde na put,hocu da je sve cisto,zato pitam sta pise da bih znao kada gledam neko vozilo da li je registrovano po propisima,ali to izgleda ne moze da se vidi iz saobracajne ,jer tamo samo pise putnicko a nigde da je specijalno koliko sam razumeo,pa i dalje ne znam kako mogu da vidim,al dobro bicu pozitivan :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Sad nisam siguran da li se u novim saobraćajnim dozvolama vidi ono "specijalno vozilo namenjeno za kampovanje". Proveriću u svojoj dozvoli pa ću ti javiti. Ono što znam sigurno, to je da kada obavljaš tehnički pregled, u listu obavezno piše u kategoriji vozila, putničko - specijalno vozilo za kampovanje ili nešto slično. Uostalom, pitaj vlasnika kako registruje vozilo, kao i da li mora lično da preda dokumenta i odnese ih u MUP ili mu to radi Agencija. Ako mu to radi Agencija, onda zaboravi na to vozilo. Kod Nas obnovu registracije ovakvih vozila ne mogu da rade Agencije kao za ostala vozila, nego vlasnik mora lično da preda papire za registraciju.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

A sad sam pricao sa vlasnikom,to je citroen iz 1987 imas ga na polovnim auto.pa ako ti nije tesko pogledaj ga pa mimreci misljenje,a on kaze da ga registruje 4 god.a zbunilo me je jos sto na haubi ima osttke od nalepnice crvenog krsta,al to je navodno menjao samo haubu,i onda me buni da nije prepravljen od hitne,sto i nema monogo veze ako su sredjeni papiri,i regis.samo za dve osobe,a i to navodno moze da se sredi u amss uz taksu neku ,a zacudjujece dobro izgleda za te godine,i danas se spremam da odem do Obrenovca da ga vidim
vladacalibra
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 05 Maj 2011 01:03

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od vladacalibra »

Hteo sam ja da ga kupim pre 4 godine od proslog vlasnika ali kamper je pravljen tj nabacena je kucica od stranca na kombi od hitne pomoci nije menjana hauba vec je ceo kombi od hitne.Pogledaj gde i kako je secen ispod vozacevih i suvozacevih vrata.vidim da je sada preuredjen neznam koliko je sada para tada sam ga dobijao za 2800eura ali sam ipak kupio drugi.Pozdrav
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

Hvala lepo,nisam ni ja poverovao u pricu o haubi nikako,sada je 4500e,jedino sto na slikama jako pristojno izgleda nadgradnja,ali cu ipak odustati,pa polako u nove potrage,bolje polako nego da kukam posle xe
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od sprinter »

Driverov kamper ponovo u prodaji

http://www.polovniautomobili.com/kamper ... iat-ducato" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od šukitaxi »

@vladacalibra

À jel mozes da mi kazes zasto si odustao od ovog kampera,nije dobro uradjen,ili nisu papiri odradjeni,ili nesto trece?
Zahvaljujem unapred na info
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od driver57s »

sprinter napisao:Driverov kamper ponovo u prodaji

http://www.polovniautomobili.com/kamper ... iat-ducato" onclick="window.open(this.href);return false;
jeste ponovo menja domacina, cak je moj "kupac" sada prodavac me zvao da novom vlasniku prenesem utiske i misljenje o bivsem kamperu, jer ga je on jako malo koristio. i zbog nostalgije nisam mogao da ga odbijem, tako da pomazem coveku da proda nas bivsi kamper
vladacalibra
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 05 Maj 2011 01:03

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od vladacalibra »

šukitaxi pusti mi na mail vladacalibra@yahoo.com tvoj br tel. Ako ti trebam pa cu ti se javiti Pozdrav
aleksa1970
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 20 Apr 2016 16:05

Re: Pomoc iskusnih - sada za kamper

Post od aleksa1970 »

Poštovanje,
Pojavila mi se jedna prilika za kupovinu kampera u Poljskoj pa me interesuju iskustva ostalih članova. Kamper je u gradu Zblewo. Našao sam ga na mobile.de ali mi je sumnjiva cijena. Radi se o kamperu Hobby T500 GFSC 2008. godište - izvozna cijena 10.324EUR. Kontaktirao sam firmu koja prodaje kamper i javio mi se gosp. Jacek Piotr koji mi je objasnio da se radi o kamperu kojeg je prijašnji korisnik uzeo na lizing te nije mogao plaćati mjesečne rate te mu je oduzet, a firma ga pordaje da namiri svoje troškove. Oni su neka prevozna firma pa mi čak nudi transport do BIH njihovim kamionom za 900EUR. Evo njegovih podataka:Jacek Piotr,
Firma Uslugi Trans Ciagnik Narloch Maszyn
Mobil: +48 603 682956
Tel./Fax: +48 58 881 0820
biuro@narloch-maszyny.com
finansowy@narloch-maszyny.com
http://www.narloch-maszyny.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Regon:190629911
NIP:5921218624
Chojnicka 32, 83-210 Zblewo, Poland
Gosp. Jacek mi je objasnio da oni mogu srediti sve izvozne papire i da dovoz traje do 3-4 dana. Prije sređivanja papira potrebno je prema uputama izvršiti uplatu na njihov račun. Ja sam skeptičan na ovakav način plaćanja pa me interesuje ako bih se odlučio i otišao u Poljsku i pregledao vozilo te na osnovu njihovog predračuna uplatio novac, na koji način sam zaštićen od eventualne prevare. Takođe me interesuje da li je neko kupovao vozilo koje je bilo pod lizingom i kakve se tu skriveni problemi mogu pojaviti. Napominjem da posjedujem stari kamper Dethleffs na Citroenu C25 tip H532 koji koristim već 8 godina pa sam malo istraživao po internetu i naletio na ovo vozilo. Cijena ovakvih vozila na mobile.de su od 22.000EUR pa na više.
Odgovori