Mini kamperi (Camper in a box)

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
alphacamper
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 26 Okt 2015 22:11

Mini kamperi (Camper in a box)

Post od alphacamper »

Postovsnje, javljam se iz Makedonije, pratim ovaj forum ali tek sam se sada registrirao kao clan.
Kamper sam ali nemam finansija da sebi priustim pravi veliki kamper, a imam pick-up auto (Citroen Berlingo).Do sada sam kapirao sa satorom. Pre neki dan sam slucajno naleteo na ovo:
http://www.ququq.info/en/homepage/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://m.instructables.com/id/Camper-in-a-box/ovo" onclick="window.open(this.href);return false;

Visenamenska kutija koja za cas pretvara vas pick-up u mali kamper. Nikakve dodatne modifikacija nisu potrebne, naravno ukoliko necete nista extra od ovog.
Planiram da polako pocnem samogradnju, na ovaj drugi link koji dam postavio ima detaljni prikaz o toku samo gradnje i projektni plan.
Zanima me vase mishljenje i evetualna iskustva sa ovim.
Hvala i pozdrav iz Makedonije.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Mini kamperi (Camper in a box)

Post od mustang »

Pozdrav, i dobro došao na naš forum.
Vrlo je bitno u kakvim uslovima bi koristio ovakav "kamper". Vikend putovanja kod nas, letovanja u Grčkoj, Evropa...
Jeste da je ova varijanta ekonomski isplativa ali u praksi bi se javili standardni problemi.
S obzirom da je praktično bez izolacije, leti bi ti bilo vrlo vruće, prolećne i jesenje noći hladne, a zimu i da ne pominjem.
Tu je i problem WC-a, gde ga staviti, kako koristiti, itd.
Narvno, ko je pravi ljubitelj kampovanja i u šatoru mu je fenomenalno. Nije mi namera da te odvratim od ove ideje, već samo neko moje razmišljanje.
Mislim da ćeš vrlo brzo prevazići taj nivo i početi da razmišljaš o nečem većem. Dobar potez bi bio da neki veći kombi preradiš na sličan način.
Omnia mea mecum porto
Drakulic Milan
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 10 Nov 2015 20:34

Re: Mini kamperi (Camper in a box)

Post od Drakulic Milan »

Pozdrav Alphacamper. Mislim da ti mogu pomoci, ako nista drugo, ono vetar u ledja za realizaciju tvoje ideje. Imam takodje Berlinga i napravio sam box po nekim mojim zeljama. Dimenzije lezaja koje sam dobio su 210 x 120. Visina donje ivice lezaja je 52cm sto je dovoljno da se ispod odlozi gomila tereta pa i neki od frizdera i hemijski wc. Ploce koje se otklapaju sam podelio na 2 dela tako da se moze otvoriti samo polovina kako bi spavala 1 osoba a ostatak prostora bio slobodan. Da li ces postavit sto u tom delu, sta ces postaviti unutar box-a, samo kacenje u prednjem delu su samo deo onoga sto ces vremenom da odlucis. I jos nesto, ja zadnja sedista uklanjam kada je auto u ovoj prici. No hteo bih nesto da kazem za svrhu box-a. Pored nekoliko satora i kamp prikolice nama je box odlicna varijanta kada boravimo u prirodu a u planu je par promena lokacija, npr visednevno planinarenje, brdski biciklizam... Samo napred.
Slika
Slika
Slika
Srecno.
Odgovori