Lekovi u kamperu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Lekovi u kamperu

Post od sprinter »

Bliži se početak letovanja. Nameravao sam da ovog lefa posetim Tasos., ali smo se predomislili i idemo na Krf i Jonsko more. Razlog- oprez zbog velike količine osa i pčela na ostrvu Tasos. Ja sam par puta imao alergijske reakcije na ujed insekata, pa ne bi da preterano rizikujemo. Ovo me je navelo da otvorim temu u vezi lekova koje treba da imamo u kamperu, za prvu ruku. Ja ću nabaviti medikamente za alergiju sigurno. To podrazumeva Urbazon i Sinopen u ampulama, vodu i pribor za davanje inekcija. Sem toga uobičajen komplet podrazumeva:
Analgin, za glavobolju
Brufen za bolove
Lek za skidanje temperature
Kesice praska protiv retkf stolice Flonivin kapsule i sl.
Puder
Jekoderm za opekotine
Nivea kremu
sprej za rane

I još....
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Lekovi u kamperu

Post od Jader »

sprinter napisao:Bliži se početak letovanja. Nameravao sam da ovog lefa posetim Tasos., ali smo se predomislili i idemo na Krf i Jonsko more. Razlog- oprez zbog velike količine osa i pčela na ostrvu Tasos. Ja sam par puta imao alergijske reakcije na ujed insekata, pa ne bi da preterano rizikujemo. Ovo me je navelo da otvorim temu u vezi lekova koje treba da imamo u kamperu, za prvu ruku. Ja ću nabaviti medikamente za alergiju sigurno. To podrazumeva Urbazon i Sinopen u ampulama, vodu i pribor za davanje inekcija. Sem toga uobičajen komplet podrazumeva:
Analgin, za glavobolju
Brufen za bolove
Lek za skidanje temperature
Kesice praska protiv retkf stolice Flonivin kapsule i sl.
Puder
Jekoderm za opekotine
Nivea kremu
sprej za rane

I još....
... i prirodna loza, dobro rashlađena, za dezinfekciju :D
Odgovori