Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
IgorKiM2016
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jul 2016 17:59

Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Post od IgorKiM2016 »

Zdravo,
Interesuje me ko sta misli o pretvaranju kombi vozila u kamper. E sad, citao sam razne strane forume, gledao snimke na youtube i svako ima svoje misljenje o tome. Voleo bih da cujem sta Vi mislite o tome i ako ili kada predlozite neko vozilo voleo bih da mi obrazlozite pozitivne i negativne strane tog vozila. Evo recicu Vam koja sam vozila ja gledao.
1. Fiat Ducato/pezo Boxer, citroen Jumper 2007 ili novije
2. Mercedes Sprinter
3. VW Crafter ili LT
4. reno
5. Iveko
6. ili neko drugo
Recimo da sam ja razmisljao da li je bolje kupiti putnicki ili teretni kombi, onda hladnjacu ili mozda ambulantno vozilo. Kupovinom hladnjace imao bih izolovano vozilo, kupovinom putnickog imao bih mozda grejanje i klimu i prozore. Zelim da napomenem da planiramsamo sa suprugom da putujem i mozda povedem psa. Znaci bracni krevet je obavezan. Ako sve bude kako sam ja isplanirao, uglavnom bih putovao 6-8 meseci. Zimi radim pa necu da koristim kamper, mada ...
Hvala
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Post od Dragan »

Dobrodosao na forum IgorKIM2016. Posto su kolege koji su mnogo strucniji od mene po pitanju ovoga sto tebe interesuje, ocigledno na odmoru ili u fazi intezivnih priprema za odmor, evo da ti ja odgovorim. O ovoj problematici je dosta pisano na nasem forumu i verujem da ces tu naci puno toga sto te interesuje. Po meni je kljucno pitanje da li uopste ici u tu gradnju zbog mnogih problema koji su , takodje, razmatrani na ovom forumu. Sve ostalo je stvar licnih afiniteta i mogucnosti,
Pozdrav
IgorKiM2016
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jul 2016 17:59

Re: Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Post od IgorKiM2016 »

Hvala Dragane. Vidim ja da nema puno aktivnosti na forumu. Valjda su svi vec otisli na ta dugo ocekivana putovanja ili se pripremaju. Sto se tice informacija o samogradnji, nisam bas nasao ocekivane odgovore. Da li je bolje kupiti gotov kamper, jeste ali je i mnogo skuplje. Ako uporedimo cenu kampera iz 2007 sa cenom jednog teretnog kombi vozila iste godine proizvodnje i da se na sve to doda ugradnja, racunica je jasna. Ustedi se barem 30% i pritom dobijes vozilo koje je bas po tvom meraku.
Pera Ford Big Merlin
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Mar 2016 21:27

Re: Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Post od Pera Ford Big Merlin »

Podrzavam tvoju zelju da napravis za manje novca kamper po svojoj zelji. Ali...prvo se raspitaj o zakonskoj regulativi,sto se tice prepravke vozila i promene svrhe koriscenja.Mislim da ti tu ne gine razocarenje. Sa druge strane poredis vozila istih godina proizvodnje a razlicitih uslova eksploatacije.Kamper(original fabricki modeli) po pravilu su neuporedivo manje presla(manje izdrndana) nego bilo koji transportni ili putnicki kombi.Vecinom su vozena leti ili u prelaznim periodima,a mnogo manje zimi i bili izlozeni uticaju soli,rizle i snega po putu.Na kraju mislim da sve dodje na isto uz mnogo manje glavobolje.Licno imam fabricki kamper star 16 godina,koji je presao samo 68 000 km,na njemu sve originalno i savrseno funkcionise,cak su i prve gume"miselinke",naravno van upotrebe je garaziran,sa tockovima "svih 6 uvis".Ako se ipak upustis u avanturu zelim ti puno srece i debele zivce.
IgorKiM2016
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jul 2016 17:59

Re: Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Post od IgorKiM2016 »

Guglovao sam malo i izgleda da je najlakse i mozda jedino moguce promeniti teretni kombi u putnicki. Ne razmisljam o tome da na sasiju nekog vozila dodam kamp kucicu ili da nesto slicno eksperemntisem. Moj plan je da kupim kombi teretni ili putnicki i da mu ugradim ono sto je meni potrebno. E sad vecinu stvari morao bih da kupujem u inostranstvu (kod nas sumnjam da cu naci) ali bih zato izolaciju zice i namestaj napravio po meri. Ja zivim na Brezovici , Kosovo i Metohija i Solun je svega 200-300km udaljen. Verujem da bi tamo mogao dosta toga da nabavim. evo recimo sta se meni svidja. Ne zelim veliko vozilo i ovo se meni svidja http://www.bikerumor.com/2014/12/05/adv ... -sprinter/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Izbor vozila za konvertovanje u kamper

Post od ljubomir372 »

Pozdrav Igore.Sto se tiče prepravke kombija u Kamp vozilo i njegovo naknadno atestiranje u Srbiji je trenutno nemoguća misija ali sobzirom na to gde ti živiš ja mislim da je to možda i izvodljivo(zavisi samo na koje table planiras da ga registrujes).Tako nešto su radili Lio i Kole njihove samogradnje imas na forumu u temi samogradnja.Po meni to ti je i najbolje rešenje.Uzeti kombi i neko originalno Kamp vozilo zato što je mnogo skupo kupovati posebno komponente.
Odgovori