Kuda na odmor 2019.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Kuda na odmor 2019.

Post od Jader »

Odmori su počeli, mnogi su već pored mora, a neki od nas još prave planove... Pišite gde ste, kuda planirate, podelite korisne informacije s drugima, dobre ili loše :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od sprinter »

Mi krećemo put Grčke 20.07.2019e i ostajemo nekih 20 ak dana.
Ako sve bude po planu, planiramo da posetimo i istražimo Eviju. Ulazimo preko Agiakamposa. Prvo posećujemo severo zapadni deo, (Edipsos, Kavos, Lihadonisia) zatim sever ( iznad Pefkija, Agia Ana, pa onda istočni deo, gde su iugleda najlepše plaže. Kimi, Hiliadou , Heromilos, Petalioli ( ako me meštani uvere da je put ok ) , Agii Apostoli, Liani Ammos, , Paralia Zarakas i potom ćemo da obiđemo oko južnog dela i posetimo Karistos i vratimo se na na kraju i izađemo preko Halkide .
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od Jader »

Po ko zna koji put planiram da posetim Ohrid, barem na dva dana. Ovaj put razmišljam da iz Mk pređem u Albaniju i polako prema CG. Ako je bilo ko išao ovuda, bila bi mi od pomoći svaka info
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od sprinter »

Moj pradeda Vukota je prolazio tim ili sličnim putem, ali koliko se sećam iz njegovih priča, put mu se nešto baš i nije svideo.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od Jader »

sprinter napisao:Moj pradeda Vukota je prolazio tim ili sličnim putem, ali koliko se sećam iz njegovih priča, put mu se nešto baš i nije svideo.
Možda nije download-ovao nove mape za GPS ;)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od sprinter »

Nova izmena plana letovanja. Okrenuli , pa umesto Evije, idemona Jonsko more i Peloponez. Razlozi: Nedavni požari na Eviji kao i ova vremenska nepogoda na Halkidikiju. Baš ne bi da čekamo da se desi trojstvo, a kakvi baksuzi znamo da budemo, idući dan kad bi kročili na Eviju verovatno bi se desio neki zemljotres.

Evo koja je prednost kamperskog načina letovanja. Možeš da izvrneš i promeniš plan za sekund, a bez posledica.

Nisam bio na plažu Karavostasi. Koliko vidim na mapama, skretanje je negde oko Perdike. Ako je neko bio, može li dati malo detaljniji info. Nešto se ne sećam da sam uočio skretanje kada sam išao tim putem, ne znam da li ima oznaka za plažu.

Opet ćemo svratiti u Nafpaktos na dan dva da se priviknemo, pa ćemo potom ući na Peloponez, a posle ćemo videti gde ćemo, verovatno dole na jug.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od Jader »

Mi smo tako prošle godine tokom prolaska kroz Makedoniju promenili rutu i krenuli put Jonskog mora i Peloponza. U tome i jesu čari kampinga, nema rezervacije smeštaja, nema destinacije, jednostavno- put je cilj :)

@sprinter evo ti street view skretanja za Karavostasi. Kada dođeš do same plaže, s leve strane je taverna (jako su ljubazni, preko puta imaš toalet s crevom za vodu) ti ides desno na neasfaltirani deo (videćeš kampere).
Na plaži postoje tuševi, na drugom kraju plaže je mala prodavnica.

Put kojim se silazi je dosta uzak, povremeno i strm. Izbegavaj spuštanje kada se svi penju (poslepodne-predveče) i penjanje kad se svi spuštaju (prepodne).
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od šukitaxi »

@sprinter da li se opet menja plan odmora,posto videh da bila poplava opet u Grckoj ovaj put oko Parge i Nafpaktosa,putevi malo stradali?Urotilo se vreme protiv tebe :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od sprinter »

Nema zamene, ako treba svraćam u Janjinu i kupujem neopren odelo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od sprinter »

Nema zamene, ako treba svraćam u Janjinu i kupujem neopren odelo
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od šukitaxi »

I jedno odelo za kamper :lol:
Korisnikov avatar
laki 086
Korisnik
Postovi: 35
Pridružio se: 14 Mar 2013 12:18

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od laki 086 »

Jader napisao:Po ko zna koji put planiram da posetim Ohrid, barem na dva dana. Ovaj put razmišljam da iz Mk pređem u Albaniju i polako prema CG. Ako je bilo ko išao ovuda, bila bi mi od pomoći svaka info
Ja sam bio sad u Maju.
Isli smo iz Ohrida oko jezera i usli u AL kod SV Nauma onda u Pogradec, Elbasan, Tirana, Skadar i kuci. Put je dosta dobar i brzo se stize.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od Jader »

laki 086 napisao:
Jader napisao:Po ko zna koji put planiram da posetim Ohrid, barem na dva dana. Ovaj put razmišljam da iz Mk pređem u Albaniju i polako prema CG. Ako je bilo ko išao ovuda, bila bi mi od pomoći svaka info
Ja sam bio sad u Maju.
Isli smo iz Ohrida oko jezera i usli u AL kod SV Nauma onda u Pogradec, Elbasan, Tirana, Skadar i kuci. Put je dosta dobar i brzo se stize.
Pozdrav Laki, da li si možda išao južno od Drača, uz obalu prema Gr?
Korisnikov avatar
laki 086
Korisnik
Postovi: 35
Pridružio se: 14 Mar 2013 12:18

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od laki 086 »

Jader napisao:
laki 086 napisao:
Jader napisao:Po ko zna koji put planiram da posetim Ohrid, barem na dva dana. Ovaj put razmišljam da iz Mk pređem u Albaniju i polako prema CG. Ako je bilo ko išao ovuda, bila bi mi od pomoći svaka info
Ja sam bio sad u Maju.
Isli smo iz Ohrida oko jezera i usli u AL kod SV Nauma onda u Pogradec, Elbasan, Tirana, Skadar i kuci. Put je dosta dobar i brzo se stize.
Pozdrav Laki, da li si možda išao južno od Drača, uz obalu prema Gr?
Jesam...prije par godina kad sam se vracao sa Lefkade. Otisli smo u Sarandu i obalom sve do Vlore. Sad u septembru planiram za Sivotu i u jednom pravcu cu ici opet tim putem.
Put je dosta dobar i vrlo interesantan. Prolazi blizu plaza koje jos nisu unistene i izgradjene.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kuda na odmor 2019.

Post od sprinter »

@Laki086, gde odsedaš u Sivoti. Ja sam bio par puta, ali sam ostavljao kamper na prvom parkingu, u maslinjacima, na samom početku mesta.Ima li neko bliže mesto
Zaključana tema