CASKANJE 30.01.2010.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Da otvorim caskanje u ovo vetrovito subotnje jutro. Dan ce biti idealan za kucne aktivnosti i za nase caskanje.
Dok se neko ne ukljuci da prokomenarisem brojeve motora u saobracajim knjizicama.
Ja sam prilikom carinjenja novih kampera imao problem sto proizvodjac nije mogao ili hteo da miu fakturu stavi broj motora. Pored mojih silnih urgencija i molbi odbili su me jer im kompjuter program nema opciju sa brojem motora. Na moju molbu da ga dokucaju pisacom masinom sablaznili su se. U praksi to znaci da se vozilo sa carine salje u MUP na citanje-kucanje broja motora pa onda na carinjenje uz velike nepotrebne troskove. Za FIAT za citanje broja motora treba posebna spravica nalik na stetoskop sa baterijom a i za FORD nije lko, obzirom da je na neverovatnom mestu uz obilja raznih brojeba raznih delova koji zbunjuju. Da skratim,
u Evropi se vec davno motor smatra delom koji se menja kao i svaki drugi. Da smo ovo usvojili verovatno nam grad bio sa mnogo boljim vazduhom. Ne mogu samo da se nacudim sto policija ne iskljucuje iz saobracaja vozila koja purnjaju. Na Slaviji sam jednom prilikom zaustavljen jer nisam imao vezan pojas. Pored nas prolazi autobus iz koga ostaje par minuta oblak dima, koji gusi. Pitam policajca , da li je za njega, koji ceo dan udise takav smrad vaznije da meni naplati kaznu za pojas ili da iskljuci iz saobracaja trovaca, a on me gleda belo. Ne razume ili mu niko nije rekao da i to treba da radi.
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

Moj prilog za ĆASKALIŠTE:
Moj poslovni VITO ima promenjen motor, jer je sa starim prešao oko 400.000. Pošto nisam izvršio prenos, iz pouzdanih izvora saznao sam da će se brisati broj motora iz saobraćajne dozvole u 2010.
Mišljenja sam da zavlačenje broja motora ili zbunjivanje protivnika nekim levim ciframa, znači pripremu za navedeno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Radujem se ovom saznanu, i ako nisam trenutno ugrozen vezano za ovu temu, neka svaki napredak bude sreca ,a ja cu kad dodje moj red uzivati u njoj.
Ajde da primetim i ovo u zadnje vreme primetio sam po Novom Beogradu policajci duz sirokih ulica sa parkiranim autima uz desnu stranu puta(sto je i znakom dozvoljeno) KRIJU KO AJDUCI i iskacu pred auta koji su napravili neki prekrsaj. Opravdanost mozda treba mozda ne da covek nebude sudija sto ume da bude odlika nesto starije populacije , ja cu samo primetiti da mi mnogo lici na ona vremena u Rumuniji "80. kad su vojnici i policajci iskakali pred strnce i grebali se za cigare zvake... Jos sto godina da prodje za mene su to utisci kad god pomenemo Rumune pa neka njima EU u kuci jos sto godina
Valjda ova pojava nece dogurati do BRUKE koja ce biti asocijacija za nas narod i policiju !
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Negativna strana novog Zakona o bezbednostije da je smanjen prinos od kazni, jer ljudi voze oprezno postujuci propise.
Nadam se da ce policija da na pravi nacin shvati situaciju i vrsi svoj posao bez imerativa naplacivanja kazni.
Ipak ce trebati vremena da sve dodje na svoje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kakva pozitiva, ... pozitiva je ovo vreme koje imamo dok policajci ne shvate visinu i vrstu kazni koje su propisane novim zakonom, pa se više nećemo moći pasavati sa 10eur.
Joj brate, kada shvate, ima da ih krene karta... uši će nam zavrtati, kleće se oni u ovaj zakon
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ovih dana se raspitujem ozbiljno za pogodnosti koje pruza uclanjenje u AMS-Srbije pa cu preneti ta zapazanja, ustvari gledao sam jednu emisiju upravo o pogodnostima ovog clanstva u Srbiji i van nase zemlje . Sad su potpisali neke ugovore sa slicnim organizacijamau EU. tako da je pokrivenost za evropu skoro potpuna . Iz teme te emisije za clanstvo od 2000 din. postoje velike pogodnosti koje svakako je dobro imati kao opciju u nevolji, ne bi vise o tome verujem da se mozemo informisati preko neta , ja cu otici licno nije mi daleko a imam par potpitanja konkretnijih u odnosu na kategoriju vozila islicno. Slede informacije od ponedeljka eventualno utorak, ili neka me neko drugi pretekne svejedno je ok.
Odgovori