CASKANJE 02.02.2010.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Vidim juce niko nije otvorio teme. Ja bio na lepom kreativnom obilasku novog turistickog parka "ZELENA GLAVA" pored Apatina. Veceras cu da napisem opsirnije o tome a vi ...... caskajte.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Naravno da uvek ispustim do sad vodu Ali NA dIVCIBARAMA SAM USPEO NA VISE OD- 15C TADA MI JE SVE ZAMRZNUTO a na putu do kuce naredni dan nije stiglo da se otopi, kad sam stigao pokusao sam da ispustim vodu iz rezervoara wc kao do sad na cevcici koja je i pokazivac nivoa ali i crevo i cevcica su bili zaledjeni sve sto sam mogao je da ostavim raskaceni, punpu uza vodu u kamperu sam izvadio iz rezervoara ali je ostala u instalaciji pa su mi zamrzle slavine kad pogledas nisam imao izbora pa sta sad nadam da nece biti steta. sve sto sam mogao ja sam uradio sem da ga umotam u cebe.
Neznam da li sam pre rekao da se radi o nadgradnji nad fijatovom bazom firma brusner ZIMSKO -LETNJA godina proizvodnje 2005. Pa covece jel kod svabe sneg sneg mislim kako to fukcionise kod njih
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li ti se grejalica još uvek gasi u vožnji?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Razmisljao sam o problemu zamrzavanja vode u toku vožnje kad grejalica ne radi. Došao sam do ideje da spustim u rezervoar malo jači grejač za ribice i pustm ga da radi preko pretvarača u toku vožnje. Naravno, trebalo bi praviti kratke pauze i držati vodu u bojleru takođe vruću i povremeno pustiti da malo poteče.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sve te razumem ali vidim i sam da je ovo definitivno nedostatak ovakvog prevoza, bez spoljneg stalnog izvora za temperature ipod-10c .
pa opet ne odustajem u periodu od 3 meseca sam pet puta bio na zimovanju i spremam se za dan dva i sesti, bicu iskren pa reci da mi se to nije u mom zivotu desilo, a nisam ni u blizoj sredini cuo za slicnu dinamiku.
Tako taman kad bi se pingvin uselio unutra reko bi mu da se pomeri da legnem.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prosle zime sam oko 10 puta isao na Kopaonik i to na 2-7 dana ali nikada nisam imao tako nisku temparaturu da sve zamrzne. Najniža je bila jedne noći oko -10C a obično se kretala oko -2-3 C pa je boravak uvek bio vrlo prijatan. Ja sam za moj kombi pripremio specijalan "winter" paket, tako da nema zime ni na -10C.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam nabavio propan, za par dana krećem za Jahorinu, gore je danas izmereno -26C, (na vrhu Ogorelice) dok je na početku žice -12C, javicu za iskustva, mislim da neće biti problema, leti je u kamperu izuzetno prijatno, iako često bude na suncu, što mi daje nadu da je izolacija dobro urađena.
Evo i kamera sa Jahorine:

http://www.jahorina.org/files/web-cam.php

http://www.vip-jahorina.org/
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

da li je potrosnja propana proporcionalna potrosnji klasicne plinske boce ili ima razlike, da se nedesi da sprzis bocu ocas pa posle ? Ako neko ima odgovor tek da nema dileme.
Jahorina definitivno obiluje sa padavinama ove godine, i ako predvidjaju od sutra padavine i na planinama Srbije.
Po nekim prognozama od sledece nedelje ce biti prijatnije sa vise suncanih intervala.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ne znam za propan, prvi put ga koristim, javiću kakvo je stanje. Nosim dve boce, kao i agregat od 1,8kw.

Što se tiče vremena, najviše me brine vetar ili magla, surova je planina i začas se promeni vreme, ali i to ima svojih draži, ušuškaš se u kamperu, slušaš muziku, uključiš lap-top i milina
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mudro je da odaberes krevet na sto vecoj visini, zima ide od patosa, koji ja nisam dovoljno izolovao sem sto sam dodao iskrojen tepih. Patos oko nule a svaki deset narednih centimetara temperatura raste i do dvadeset i kusur stepeni, pa je tako spavanje na visini najbolje. Ja nisam letos putovao ali sam boravio u kamperu na jakom + izolacija gore izgleda dobro resena (govorim nacelno) ali kod mene moram poraditi na patosu.A prvo koliko pred put moram dodatno izolovati kuciste gde drzim bocu sa stiroporom sve u krug posto mi se oko boce stvarasnezna skrama na nizim temperaturama , da li zbog ilolacije ili nacina na koji izlazi gas iz boce (setite se efekta kad punite plinski upaljac)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Prvi put idem po ovako hladnom vremenu, tako da nemam iskustva. trudiću se da što više zapazim, i da prenesem iskustva drugima.

Krevet mi je iznad garaže, na jedno 1m visine, garaža se takođe greje, a skoro oko celog kreveta su otvori za grejanje. Zadnji put na Zlatiboru, grejanje sam držao oko 3-4-om podeoku, a bilo je napolju ispod 0C.

Izolacija je čudo, nije loše pisanje mustanga za postavljanje jačeg stiropora po podu. Ovog puta to nisam odradio, ali ću za narednu zimu spremiti ovakav pod.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Pozdrav za Sprintera. Posto sam odustao od Austrije ovaj put (pokolebale su me one slike nevremena iz Nemacke a i pumpa za vodu ne radi) planiram da krajem nedelje odem do Jahorine. Ako budes imao prilike javi kako je za parkiranje.
Odgovori