CASKANJE 07.02.2010.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Problem mi je da nadjem skuter koji je 50 cm da bude za dve odrasle osobe a da bude dovoljno snazan da ne moramo uzbrdo da ga guramo. Sto se tice platforme jedan nas kolega je napravio (napravio mu je bravar) za 300-400 evra sto je duplo ako ne i vise nego duplo povoljnije od kupovnih.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I ja dugo već gledam skutere od 50cm, otprilike neki italijanski model je u opticaju, osim snage, meni jebitno i sedište koje treba da bude koliko toliko komotno za dve osobe, da onaj prednji ( uglavnom ja) ne bi drugima izgledao kao zec pred skok, a zadnji kao da je opkoračila bure.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sto se kopaonika tice evo jedne adrese na kojoj opcija utisci su komentari na svakih 10 min o o situaciji na stazi i oko staze , moze da bude interesantno ponekad:

http://www.infokop.net/staze-i-zicare/u ... onika.html
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Ja vucem camac a u camcu skuter.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Camac ne smem zeni ni da pomenem, a to je tako dobra stvar, prosle godine sam se uverio, skoro svaki kamper u kampu na Pilio je imao neki camac, jahtu...ja ni biciklu. Kad malo bolje razmislim ja sam mozda jedini sa kamperom koji nema skuter,biciklu,camac,jahtu,Smarta...sve sam te opcije video do sada. Nadam se da kada budemo probali stajaliste u Nis da cemo videti camac a posle ko zna.
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Ako nekupujes novo i nemas neke extra zelje sve to nije mnogo skupo,samo treba volja pod brojem jedan.Zdravlje Boze prvo kupanje u moru planiram za neki vikend u drugoj polovini maja kad pokrecem za Grcku moje skalamerije,pa mogu da se prave lagani dogovori, u drustvu je lepse,lakse,sigurnije.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče čamca dobra je opcija uzeti i onaj što ga koriste na jederilicama radi odlaska na kopno.
Dužine je negde oko 2,5m-3m gumenjak sa plastičnim dnom. Pokreće ga ili elektro motor ili vanbrodski motor snage 2-3ks. Lak je za montiranje, nije težak, stane u garažu kampera bez problema. Brzo se montira i demontira. Cena mu je u Bosni, Bjeljini, sve skupa sa motorom negde oko 800 km, sa PDV-om.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da i ja dam neki komentar za danas.
Proslog leta sam prvi put nosio bicikle na letovanje i koristio ih samo 3-4 puta za mesec dana. Ispalo je da nam uopste nisu bili potrebni jer smo stalno u pokretu. Ko je duže stacioniran negde ima smisla poneti i skuter. Sto se tiče prikolice i Smarta, veliki je problem parkiranje pa mislim da je ipak previse komplikovano. Lepo je imati čamac na moru ali vući ga prikolicom je problem. Kamper mora imati snažan motor da bi solidno savladavao uspone i vama smanjio nerviranje u vožnji. To povlači i visoku cenu registracije, potrosnju goriva itd...Po meni, treba imati jedan bicikl i gumeni čamac na naduvavanje.
Zavisi i da li ste ribolovac ili ne, merak nema cenu!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se sa Mustangom, sve zavisi koliko se ostaje na jednom mestu, a bio sam prisutan kada je jedan Italijan stao pored mene na pustoj plaži u Korintskom kanalu u blizini Delfa. Čovek je iza kampera vukao onaj motor sa 4 točka. Relativno lako ga skinuo. Par puta ga je provozao po plaži, otišao do isključenja sa nacionala ( nekih 1km) vratio se i nakon 5-6 sati ga utovario unutra. U međuvremenu je sedeo u ladovini i pio pivo. Kada je trebao da ga utovari, on neće da upali, jedva ga je na gurku uspeo na platformu. On i žena mu, su se baš namučili oko toga. Pitao sam se zbog čega ga je uopšte skidao sa platforme. A kada je odlazio, bogami , to je konvoj, jedva je savladao par krivina.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Prakticnost jednostavnost ! Verovatno ste imali prilike da vidite u Americkim filmovima kao neki majstor i ima u rukama neki univerzalni alat tipa francuski kljuc, meni smesno pljuvao sam ih samo tako ne umeju u filmu ni majstora da prikazu. E sad gledam prakticnosi radi da skupim takav alat, ako je cena mera za upotrebljivost necemu su me definitivno naucili.
Polako ko hrcak sad skupljam sve konbinovane alate od svetskog nozica sa makazama do konbinovanih kljesta, sveda , francuskog kljuca i slicno.
U tom smislusu zasigurno mali gumeni camci, ja uvek razmisljam samo za dve osobe, a jedna ga lako odvuce do vode i nemora se sedeti na sljunku plaze vecu lezaljci na par metara da voda ljulja. Takodje sam primetio mnoga jezera imaju zabranu za motora na camcu ,pa ne bi bilo lose da taj gumenjak ima malo jedro tipa kao sa daske za jedrenje mozda otkrijete strast za jedrenje ,svakako ce dan uciniti dinamicnijim nego da posmatrate pejzaz sa obale. ima u ponudi vise takvih plovila trenutno sam pogubio adrese ali potrazi cu.
Ovo pisem kao covek kome je camac ,skuter i gliser prevozno srestvo, a strast skijanje na dasci jedne prilike sam povezao skuter za vodu na odmor... RECI CU SAMO DA MI JE TAJ ODMOR UPROPASCEN ZBOG OBAVEZE SA SKUTEROM bolje da ne detaljisem da mi sve nebi prolazilo ponovo kroz misli.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

U Grčkoj možete iznajmiti mali auto za 20-25 evra dnevno a skutere imate na svakom koraku po nesto nižoj ceni. Možda je i to neka varijanta bez maltretiranja oko transporta. Iznajmljivanje skutera za vodu kosta isto ali za pola sata vožnje. Skupo ali 3-4 puta iznajmljivanja za vreme letovanja kosta mnogo manje nego nerviranje zbog obaveza oko njega.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kad smo već kod dodatnog prevoznog sredstva, svima želim da u skorije vreme nabave ovako nesto u kompletu sa kamperom:
http://img5.imageshack.us/img5/6276/car ... 00x426.jpg
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lepo ,tu se namece jedno pitanje skoro u trenutku, : da li bi isao uopste kuci ? Zene ce sve da urade da te veze za kucu kao stabilnu poziciju...
Mislim da sto se podrske tice malo ko bi se pohvalio zar ne . A da slika za 10, teta za 10, ostale smatrajmo za statiste
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

gedam oglase nase i vidim ponudu za sajam 2010. evo slike i sajta
http://img46.imageshack.us/img46/4484/tischertrail.jpg


http://www.mojauto.rs/novi-auto/458593
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

groskamper napisao:gedam oglase nase i vidim ponudu za sajam 2010. evo slike i sajta
http://img46.imageshack.us/img46/4484/tischertrail.jpg


http://www.mojauto.rs/novi-auto/458593
ovo je mašina france zakrajšeka, predstavnika tischera u sloveniji, koja je sludela martu i mene na prethodnom sajmu u beogradu.
što se tiče registracije i ostalih birokratskih caka, ispitao sam sve mogućnosti koje postoje i sve je realno i po zakonu. gliša ima carinski broj itd.
ostalo je stvar mogućnosti i ličnog izbora.
Odgovori