Naslovna strana - Pregled tema

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

Vidim da je administrator izvršio malu reorganizaciju i uveo novu temu Ćaskanje. Ne želim biti profesor, ali moje skromno mišljenje je, da to nije dobar izbor.
Sada se svaki dan otvara nova tema Ćaskanje za taj dan i na kraju godine ćemo imati 365 Ćaskanja, u kojima ima sigurno vrlo zanimljivih problema. U drugom danu već je bilo nekoliko interesantnih tema: carinjenje, zagađivanje zraka, brojevi motora u saobraćajnim dozvolama, parkiranje i kazne, kategorije vozila, učlanjenje u AMS. Ako se netko na kraju godine sjeti da je o njegovom problemu - vodovodne cijevi kod niskih temperatura - netko dao dobre upute, morati će pročitati 365 Ćaskanja, da eventualno pronađe tu uputu (ako prije ne svrši na psihijatriju). Kada bi u sadržaju pogonskog uputstva jednog automobila pisalo: Glava 1, Glava 2, Glava 3 itd, bez oznake sadržaja u toj glavi, korisnik bi morao listati sve stranice (možda i 200 stranica), da pronađe na pr.: akumulator ili žarulju za stop svjetlo.
Forum nam daje mogućnosti da se informiramo, razgovaramo, dogovaramo ili pomažemo savjetima. Sve to treba klasificirati i srediti u odgovarajuće teme, da bi se lakše pronašlo ono šta nas u datom momentu interesira. Forum treba početi sa pregledom tema koje su u Forumu, a koje bi trebale da sadržavaju sve probleme kampiranja i vozila!!
Pokušati ću da dam jedam primjer jednog takvog Pregleda foruma, sa 5 glavnih tema. Svaka tema ima svoje - nazovimo ih - podteme, a ove opet svoja poglavlja. Jasno teme i podteme se mogu izmijeniti, dodati nove, koje sam možda zaboravio, ali, mislim, da bi u principu, tako nekako trebalo da izgleda. Svatko tko šalje neku poruku, trebao bi ju metnuti u temu ili podtemu, koja obrađuje taj materijal ili da otvori novu podtemu. Ali administrator u slučaju uvrštenja poruke u pogrešnu temu, može i treba da izvršni potrebne korekcije smještaja poruke ili podteme.
Izvinjavam se, ako sam nekoga povredio, nije moja namjera, htio bi samo da pomognem boljem radu i pregledu foruma.
Evo moj predlog:

DOBRO DOŠLI
-Pravila Foruma
-Sudelovanje u Forumu
Prijava, odjava, kako unesti ili korigirati prilog, umetanje slika, avatar …..

PUTOVANJA
-Srbija
Pitanja i odgovori, ciljevi, predlozi za putovanja….
-Inozemstvo
Grčka
Pitanja i odgovori, ciljevi, predlozi za putovanja….
Austrija
Pitanja i odgovori, ciljevi, predlozi za putovanja….
………
-Kampovi
Parkirališta, prostori za zaustavljanje, agroturizam…..
-Društvo
Traže se suputnici za zajednička putovanja…

TEHNIKA VOZILA
-Stambeni prostor
Oprema, interventi, uradi sam…..
-Pribor
Alarmi, antene, pretvarači napona (inverteri), navigatori, air-condition…..
-Mehanika
Motor, održavanje, baterije, elektrika, hidraulika, grijanje, gas, zimski problemi….
-Proizvođači vozila
Tehnički podaci, kupnja, prodaja, najam ……

INFORMACIJE
-Ponašanje
Zaustavljanje, pražnjenje WC-a, poštivanje mira, tovarenje vozila…..
-Sajmovi……
-Upotreba vozila
Sport, posao, transport, hobby (skijanje, ribolov…)……
-Norme
Zakoni, propisi, pravila, globe, osiguranja, carine …..

RAZNO
-Odmor sa djecom
-Prevoz životinja
-Kuhinja, recepti
………

Uz pozdrav
Stojan Deprato
Poslednja izmena od deprato u 08 Feb 2010 12:42, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Potpuno sam sglasan sa tvojim predlogom i sugestijama. Ali, ako analiziramo dosadasnji rad foruma uvidecemo da se u okviru jedne teme otvara jos mnogo novih, tako da se sve preplice na jednom mestu.
Uvodeci CASKANJA ideja mi je bila da makar na dnevno imamo teme za odredjeni dan.
Za ovaj tvoj predlog potrebna je disciplina ucesnika foruma i postovanje pravila sto bas nama nije svojstveno.
Ovo sa caskanjem je eksperimentalno pa kada vecina uoci problem trazenja odredjenih tema , odredjenih dana, nadam se da ce se nove teme pojavljivati na uobicajen nacin. Predstoji najavljena reorganizacija sajta, pa cemo sve ovo imati u vidu. Hvala ti za konstruktivne predloge.
Odgovori