STA IMA NOVO DANAS (opsta tema )

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mozda ovo bude mudrije nego da zatrpamo temu kamperi sa datumskim odrednicama sta ima novo danas ...
Dodje nesto kao dnevni razgovor a ne podpada pod vec detaljnije obradjene teme.


Pa verujem da je danas malo juznog vetra u svima nama probudila zelju za buducim trenucima u putovanju i setu za ona prosla . Verujem da oni koji nisu zimus sa voznjom proluftirali svoje kampere , verovatno su kao i ja bar prosli pored svojih kamper ljubimaca malo otvorili vrata i prozore da udje nov vazduh, mozda oprali i obrisali ili usisali prasinu, ne znam zasto ali ja to ne dam da radi niko sem mene nesto sam utripovao da ja to najbolje mogu i tako i bude.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Mozda je dobro otvoriti neki link gde ce se postavljati teme opisa kampova i stajalista jer po meni je to mozda i najvaznije. Iskustva iz prve ruke ljudi koji su boravili na tim mestima moze mnogo da olaksa putovanje. U svakom slucaju pdrzavam pisanje Joa i ostalih koji konkretno opisuju stvari.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Martina ideja je odlicna, svi koji imaju nameru da putuju veoma ih zanima gde mogu uz put sigurno i mirno prenociti. Ako admin otvori tu temu bice super.
Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Upravo mi je prijatelj doneo 5kg prospekata iz Diseldorfa 2010. sa sajma koji je poslovno posetio, kao dobar prijatelj a zna za moje interesovanjenijemu bilo tesko. Uz njemu hvala moram reci da su katalozi od 4 velike firme a roba mi nije strana malo zbog predhodnog saznanja malo sto velika kolicina iste ima i na nasem trzistu ipak evo e- adresa pa polako i sami cenite i procenite:
http://www.mahag-shop.de/index.php
http://www.reimo.com/de/startseite/startseite.html
http://www.derfreistaat.de/
http://www.movera.com/
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Marta citam da si kupovao Smarta , ja gledam vec mesec dana ponude kod nas na trzistu , ocu da obradujem cerku koja upravo polaze voznju ovih dana (MOZDA CE MALO DA SE RAZVUCE AKO PADNE 2-3 PUTA ) . Jesi li se odlucio kod nas ili si kupio u inostranstvu, kakvi su ti utisci vezano za TIP vozila
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Napisacu veceras,upravo sam stigao sa njim kuci.
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

komšija , neka je srećno sa smartom !
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Hvala na lepim zeljama. A sada nesto o Smartu. Pomenuo sam ga na ovom mestu u konteksu price o dodatnom prevozmo sredstvu (uz kamper). Ocigledno je da sam prelomio. Ostaje, naravno,da se postavi kuka i nadje prikolica. Tada ce nastati glavni problem a on se zove KRIZA IDENTITETA. Da li sam ja prikolicar ili kamper? Da li je Joe ili Kamper moj kolega ili neko sa kamperom? Salu na stranu, da odgovorim Grosu.
Nisam nesto preterano dugo trazio vozilo. Naravno, otisao sam do Mercedesa i cena je bila oko11,800evra sa popusom od 5%. Pre neki dan nasao sam ovoga u oglasu 2005 god,41000 km, strane table (Francuska), plac je u Arandjelovcu,700 kubika,45ks,benzinac,tezina 730kg,registracija 13,500 din. Inace cudno je vozilo,pocevsi od toga da nema kvacilo a nije automatski menjac,tako da i kad je u brzini ne moze da se ugasi. Vozi se samo desnom nogom,kocnica-gas i ovo isticem da bi razmislio da li je to dobro kao prvo vozilo za cerku. Inace,ima servo,klimu,cd-radio..Auto puem sam isao 120 i nije uopste naivan.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Sve sam rekao-sem cene. U pocetku 6300 evra pa smo se ipak nasli na 5900.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

mojoj porodici vise je bilo automatik vozila nego manuelaca. drago mi je sto si se ponovio i ispunjavas svoje zelje ,sto se mog odabira vozila za cerku tice otprilike su ovaka moja razmisljanja: 1. tinejdzerima netreba auto od 100-150 ks , nije dobro da sednu u auto njih 4-5 pa se loze kao vozaci u saobracaju obicno takav podstrek daju suvozac i putnici pozadi, ekstra malo trosi,maladalacki izgleda -moderno, mercedes ugradio VAZDUSNE JASTUKE. ekstra je za guzvu u saobracaju kakva je u Beogradu(mislim na stani kreni i parking prostor koji mu je potreban)
Sinu sam ga nudio pre 4 godine i nije hteo da ga prihvati vec je insistirao na drugi tip auta , a kad ga je iskamcio za mesec dana ga tri puta izlupao sa sve drustvom koje je tad bilo aktuelno. Naravno da sam ga potom prodao , on SVOJ SLEDECI AUTO MORA SAM DA KUPI ,kako je student ocigledno da ce potrajati. Mislim ustvari da mi je cerka mudrija pa ce dobro odabrati kao mladom brucosu bice to prava mera.
Uveliko gledam malo kod Nemca malo kod nas lako cu se odluciti sad vec postoji berza delova za smart i kod nas pa sikiracija manje.
Zelim ti srecu sa SMARTOM
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Novo danas, gledam izvestaj sa Zenevskog salona automobila koji zna se da je prva imanifestacija u auto svetu u svakom smislu.
Uveliko su najavili prodor automobila iz Kine , Koreje ... interesantan nacin na koji se Evropska auto industrija brani od konkurencije je odluka da vozila iz Euroske ponude do 2014. potpuno predje na HIBRID I ELEKTRO POGON VOZILA. Kako je takvu izjavu dao jedan od uglednih zvanicnika ostaje da se veruje toj nameri.
Vrlo interesantno je da ce mo biti svedoci za zivota revoluciji u auto svetu ravnoj onoj kad se sa JEDNOSMERNE STRUJE, PRESLO A MONOFAZNU ELEKTRICNU ENERGIJU (ZAHVALJUJUCI TESLI) u domacinstvu i industriji , ne znam ni jednu tako veliku reformu i drago mi je sto cu biti svedok ovoj.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da li neko ima neku semu da se ovi mali (rastavljaju se) katamarani dovezu u Srbiju ??

http://www.speurders.nl/overzicht/water ... t20520m2e/
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mislim da se priblizava sajam auta , gledam danas na dnevniku svi vredni pomena do porsea izveli na Zenevi svoje HIBRIDE, Cini mi se da ce i nas Admin imati kamp vozilo na salonu , kao i predstavnici Adrije i neki drugi.


U vezi predhodnog pitanja da li ko ima nekog za dovoz iz holandije robe kao sto je na predhodnoj adresi ili da se stavlja kljuc u bravu i napravi nosac na krovu
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Boze, kako su se neki Nemci prosle godine zlopatili sa ovim malim katamaranom. Bilo je to naravno u Grckoj, ja gluplju stvar u svom zivotu nisam video. Cepala su se jedra,skoro svaki dan su ostajali bez vetra pa su ih slepovali,a pri tome svo cetvoro su dosli sa jos jedom jos glupljom stvari koja se zove California. To su je onaj kombi gde se podize krov,nema wc,ima onaj mobilni hemijski a sve to kosta 50-60.000 evra.
Odgovori