STA IMA NOVO DANAS (opsta tema )

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ja mislio malo zabave na plazi i eventualno jezeru nisam iskusan, pre par godina sam ucio poduze i da kazem da sam savladao osnove sa daskom za jedrenje pa ovo kao treba da je laganica ( racunao sam onaj katamaran najeftiniji da se ne grizem ako je omaska)
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ne bih se ovako izjasnjavao da nisam imao priliku da ih gledam nekoliko dana. Ti ljudi su se stvarno namucili.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

"Pozdravljam" uvođenje eko takse po kg. elektro robe. Razlog i namena uvođenja: ide u Fond za zaštitu životne sredine.
Magarci oni, a mi još veći kada gutamo ovakve laži. Opet će miškovići, mitrovići, šarići i još 997 porodica novopečene srpske dinastičke lože da se obogate i to pošteno đin-đin.
Oj Srbijo, hoćeš li se već jednom opametiti i ustati i ove kretene, a posebno Mlađu, za koje smo svi zdušno glasali, već jednom za svagda ukloniti.
Ako smo smogli snage da uklonimo Miloševića, nije sramota ponovo reći onu čuvenu rečenicu iz Balkanskog špijuna "Jeo sam govna ...... jer sam bio slep kod očiju"
A mi potrošači , ričemo li ričemo.
Jeli, kao kod nas postoji državni Savet za zaštitu potrošača. Pitam se ko je tamo, radi li šta.
Puni smo NVO i raznih kojekakvih republičkih agencija, kao da smo nabogatija zemlja sveta.

I još nešto, danas sam u Kuriru video sliku Parezanovićke, pa ljudi zar je neko zaista očekivao da se sekretarica sa onakvom opremom i firmiranom odećom kaznjava? Aman, manimo se ćorava posla. Pa oni ne bi bili oni, kada bi primenjivali zakon i za sebe.

Ovo pišem samo malo da se trgnemo iz letargije, jer "Đole proleće" još ne dolazi.

Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pored ovog foruma koristim i ucestvujem u jos dva druga , jedan je "putovanje, a drugi vezano za vodu nautiku "NA VODI" pre neki dan citam upravo zakonske odredbe za registraciju camaca. Ustvari Hrvati su imali slican akciju i previsoke takse registracije, njima je trziste reagovalo i u problemu su se nasli proizvodjaci camaca male radionice za proizvodnju jednostavno nisu nista novo prodali a postojeca plovila su se vozila neregistrovana njihovo zakonodavstvo je to uvidelo pa reagovalo sto su spustili bitno cenu taksi za registraciju. Po tom kljucu novinari u Srbiji potegnu temu o visini takse kod nas i naidju na odgovore iz Kapetanije Beograd da imaju saznanje o porastu visine nameta za cenu porasta robe na malo ( ili uracunavaju inflaciju za godinu dana unapred, predvidjaju stopu nesta slicno EL distribuciji).
Novinar je preneo cudjenje zvanicnika Kapetanije kakav primer Hrvatske drugim recima ga ne interesuje. Da bi znali o cemu pricam recimo za registraciju mog glisera od 21. fita ili 6.5metara sa stabilnim motorom bez kabine 160.000 din a isti recimo sa kabinom 210.000 din skuteri od 40.000-60.000 na godisnjem nivou ako se uzme u obzir realna sezona koriscenja nasim klimatskim uslovima 90 dana matematika je jasna.

Kakvu socijalnu ravnotezu pokusavaju da naprave ako se to gleda iz tog ugla ne znam , ili administrativni aparat potrebuje novu kolicinu novca , koliki namet ocekuje tek ljude iz teme legalizacija ???
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Narode, dzabe se nerviramo. Jedino kad Evropa stisne vlast, tada ce da se stvari normalizuju. Godinama su stranci imali duplu skuplju putarinu za ove nazovi auto puteve, pa dok Grci nisu ucenili sa kamionskim dozvolama nije bilo vajde. Drzava uteruje pare gde god vidi da moze dok moze. Fali puno para za administraciju koja mora da se izdrzava a nece sama sebe da smanjuje. Plus repovi od ranije sa enormnim brojem penzionera koje izdrzava nejaka privreda. Za novac su mladi ljudi zavrsavali penzije tako da sada neko radi i za njih. Za ekonomski prosperitet moramo da svi vise i odgovornije radimo. Vreme je tranzicije gde ima mnogo lomova ali i kristalise se trziste. Ko prezivi pricace. Moramo samo da se borimo, da optimisticki gledamo napred i da verujemo u sebe. Sve zavisi od nas. Ljudi na zapadu tokom radnog veka promene vise delatnosti da bi se prilagodili trzistu. Danas u jutarnjoj hronici prilog o Grku koji je dosao na UB i otvorio proizvodnju grckih pita????? Pazi coveka, usred Srbije. Gde se seti. To je trziste. Pobegao covek iz prezaduzene Grcke koju su godinama Ameri finansirali preko vojnih baza a oni se malo ulalkili. Leti im je raspust po gradovima, a dugo im traje leto. Petkom nikog nema po firmama, svi beze na more da se odmaraju. Doslo vreme da se plate racuni. Nece im pomoci ni ova ni neka druga vlada da zive a da trose sto nemaju. Nemacka ministarka im vec daje ideje da prodaju neka nenaseljena ostrva . Bice kao u Hrvatskoj. Sve su rasprodali. Hocemo i idemo u jedinstveno evropsko trziste gde kapital ne vidi granice.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Gros jel si veceras na vodi??
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

dA RADIM SVRATI DO 01H
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Vidimo se oko 20h
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas sam posmatrao dan kako izgleda Kopaonik sa web kamera , ako se moze naruciti dan onda je on bio narucen za one ljude koji su imali srecu da danas skijaju na Kopaoniku.
Dok se mnogi kao i Ja borimo u Srbiji sa poplavama i mosticima nebili imali kontakta sa obalom ovim ljudima je zaista bilo lepo na osuncanom i snegom prelepim pezazom.
Ostaje neka nada da bi i krajem marta meseca moglo da se desi jos neki put da sunce i dosta snega u ovom trenutku oko 60 cm stave slag na sve blizi kraj ski sezone .

A sad hipoteticko pitanje da li ima zainteresovanih za ovu pricu krajem marta mogli bi zajedno da sacinimo par ili vise fotografija za razna pokazivanja i duga lepa secanja.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

I danas sam posmatrao dan na Kopu bio je za razglednicu. Danas je sunce pomoglo da se popravi "krvna slika" vezano za biznis, sunce je izmamilo puno ljudi po keju a ja sam bio na poziciji da ih ugostim oni bili zahvalni , svima lepo.

SUNCE JE IZVOR ZIVOTA

A sutra ce biti dan za fanfare na beogadskom sajmu, sutra sam slobodan pa cu Vam verovatno preneti prve utiske i atmosferu, verujem da ce naredni dani biti takodje prilika i da se vidimo.
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Primetio sam jednu čudnu i već učestalu pojavu na forumu. Malo, malo, pa se registruje neki član sa imenima tipa : djoiewpurh7, lcfjwšoo, wjšoiešfwšifh, i sl.
Ne znam koja je svrha ovakvog prijavljivanja korisničkih imena. Prosto ne mogu da se otmem utisku, da ljudi ne znaju šta bi upisali, već pišu bezvezna korisnička imena, koja u suštini ne pamte, pa posle teško mogu da se uloguju sa ovim imenima. Zašto to rade?
Kada gledaš broj članova foruma skoro dođosmo do 2.000-og člana, ali imam utisak da je onih koji su zaista članovi mnogo manje.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

to sam i ja već davno primetio za admina moje mišljenje da davno registrovane korisnike koji nemaju ni jedan post na sajtu treba opomenuti da se aktiviraju u diskusijama ili ih obrisati!!!!! možda i grešim al ja sam takvog dojma
rođen da peca osuđen da radi
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

brisem ih cim stignem
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

LJudi ajde ne klonimo duhom, ova zima i sneg ( u gradskim sredinama ) nikako nece da nas napuste i odu u zaborav i ostave prostor za letnje teme.
Prosto neverovatna prognoza za kraj marta ocekivana temperatura 15--20 c za gradsku sredinu vazi, jasno nagovestava lepe dane
Sprinter ce verovatno ako se odluci imati sunce na Jahorini pa ce i slike na forumu biti osuncane , isto se i ja nadam za Kopaonik, od proslih jedva da mogu stviti po neku sivilo i magla svakako nisu inspiracija .Nadam se od 20 ili ustvri 22.03 ponedeljak biti prilike da napravim prave snimke, poput onih sa sajta Kopaonika, zagledam se pa gledam jesu li to pozicije gde sam bio, e ovaj put nece tako moci (kao resio ja)
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika

nije suncan dan, nije bas ludilo ali je drugacije od onog sto se vidi kroz sopstveni prozor.

Sta fali na ovoj slici ?


PA JA !
Poslednja izmena od groskamper u 06 Dec 2010 21:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori