Kampiranje i parkiranje kampera u Srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

U talijanskom Forumu kamperista pročitao sam jedno interesantno pitanje, citiram:

„Ovog ljeta sa obitelji se spremamo na put u Srbiju u posjetu njenim manastirima i karakterističnim mjestima, a mislimo stići i do manastira Dečani. Interesira nas gdje se može zaustavljati i parkirati, jer smo vidjeli da tamo nema kampova.”

Problem je, gdje se na potezu od Beograda prema jugu može kampirati ili parkirati sa evntualnom mogućnosti pražnjenja WC-a i otpadnih voda. Postoji li neki oficijelni popis kampova sa oznakom lokacije (eventualno koordinatama za navigator)? Da li u Srbiji jedan kamper može parkirati u nekom mjestu na parkiralištima, podcrtavam "parkirati", ne kampirati. U Hrvatskoj taj problem postoji i nitko ga do sada nije riješio, a izgleda da ni nema namjere da ga rješava i zato Talijani, osim jadranske obale, ne žele posjećivati unutrašnjost Hrvatske, jer ako parkiraju van kampa, policija ih globi, iako nema u blizini nikakvog kampa. A to znači, ako stignu u neki grad i hoće da ga razgledaju, ne mogu, jer ne smiju parkirati izvan kampa???
Omogućiti kamperistima da posjete i razgledaju Srbiju koristi u prvom redu Srbiji!
Uz pozdrav

Stojan Deprato
Torino
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Gospodine Stojane ne mogu zvanicno da vam dam odgovor o slobodi parkiranja u Srbiji, mogu samo iz licnog iskustva da Vam kazem svoje vidjenje ove teme. Na ovoj temi postoje adrese zvanicnnih kampova u Srbiji sem toga mogu se parkirati za prenociti na svim parking mestima koje su za odgovarajucu kategoriju vozila, pa makar to bilo i ispred Skupstine , u slobodnim terminima (Satnica slobodnog parkiranja za grad Beograd svaki radni dan od 19--07h subotom od 14--ponedeljka 07h ) vazi za sve zone u gradu Beogradu , da napomenem da na Novom Beogradu parking kod Hajata svako vece ima po nekoliko kampera parking je slobodan sirok i veliki a posebno mogu preporuciti parkinge usred Ade ciganlije po ceni od 250 din tako da sloboda parkiranja sigurno nije razlog preskociti prestonicu Srbije. Takodje postoje placeni obezbedjeni parking prostori skoro u centru ne znam tacno cenu ali postoji mogucnost ! Po Srbiji sam se parkirao skoro do samog ulaza raznih hotela od Divcibara, Kopaonika , Zlatibora, Soko banje.... NIKAD NIKO ME NIJE CAK NI OPOMENUO da sam nepozeljan.
Ne znam sta da kazem za Crnu goru i Hrvatsku citao sam i sam o problemima kamperista kod njih, verovatno kao zemlje koje su opredeljene za Morski turizam a ova kriza cini nervozu i mnoge neprijatnosti, MOZDA takav stav bude prenet zbog zadnjih desavanja i u Grckoj ?
Nadam se da je svest Grckih domacina na mnogo vecem nivou od komsija Hrvata i Crnogorcima.
ako treba nesto detaljniji izvestaj potrudi ce mo se i vise . Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odgovori