Uvoz polovnog kampera u Srbiju

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Ivato
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 20 Maj 2010 15:21

Post od Ivato »

Da li neko ima iskustva vezana za uvoz kampera u skorije vreme? Sta je sve potrebno od dokumentacije? Kolika je carina i porez? Da li postoje neki uvoznici koji su se specijalizovali za uvoz kampera u Srbiji? Korisni linkovi?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nista ti necu reci novo ako te uputim na nemce http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... MH&lang=en
Svajcarce i italiane sve u svemu koliko ja znam mora da je euro 3 motor sto za pojedine modele moze biti i od '97-8 godina .
Pstoji jedan momenat kada su kod nas izvesni proizvodi jeftiniji nego po Evropi mudro gledaj i motri "PARE POLAKO POSTAJU SKUPE"
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Na placu Kamping kluba Beograd u Beogradu u Visnjickoj 25, imamo 2 kampera za prodaju od clanova kluba a jos jedan stize u nedelju, za poneti.
Ko je zainteresovan neka se javi da mu dam kontakt sa vlasnicima.
Ivato
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 20 Maj 2010 15:21

Post od Ivato »

Hvala vam na odgovorima i pomoci. Svakako da se necu zaletati sa kupovinom. Prvo cu proveriti sve varijante pa proceniti koja mi je najpovoljnija. Ako mozete da mi posaljete telefone vlasnika kampera koji su na prodaju kod nas bilo bi odlicno! To bi mi pomoglo na mom pocetku traganja...
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Slika
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Pozdrav svima.

Pretrazujem sve teme ovde ali nigde nisam pronasao neka veca iskustva oko uvoza polovnjaka. Koliko su od prilike carine i drugi troskovi i slicno. Interesuje me kao laika, vasa misljenja o nekim starijim polovnjacima kao sto je na primer ovo:

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inser ... LL_3500_KG

Na oglasu on kosta 6900 koliko jos da bi bio registrovan, servisiran i uopste koliko su ovakve stvari isplative.

Hvala unapred.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Srđane,
Uvoz plovnih kampera se ne razlikuje mnogo od uvoza ostalih vozila, jer se u suštini kamper se i vodi kao putničko vozilo. To znači da mora da ispunjava Euro3 normu kako bi mogao da se uveze u Srbiju. Ovaj koji si ti odabrao nažalost ne ispuznjeve ni Euro2 normu pa kao takav ne može da se uveze.
Što se dovoza i ostalih troškova tiče , sve zavisi odakle dovoziš vozilo, koje je godište, kolika mu je kataloška cena, da li će ti na špediciji priznati račun iz inostranstva, itd ... Nije baš lako odraditi uvoz i tbog toga jer naši katalozi AMSS na osnovu kojih se radi procena vrednosti su vrlo šturi kada su u pitanju kampei i prikolice, a to znači da možeš da prođeš jeftino, a isto tako može da ti se desi da te oderu.
Sve u svemu dobro pogledaj ponudu koju imaš u Srbiji (sve je više polovnih kampera na prodaju), pa ako ti ništa ne odgovara onda se baci na uvoz. Ako imaš bilo kakva pitanja samo napred.
Poslednja izmena od DusanHY u 21 Avg 2013 11:49, izmenjeno 1 put ukupno.
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Nisam obracao paznju, na sajtu pise da je ovo Euro 3 :) Ma ja sam ovo vise informativno, interesuje me kako se ovde to formiraju cene toliko razlicito nego napolju :) Video sam svasta ima ovde, ali necega sto nije stvarno krs pa i nema. Tj mozda gresim, koliko se moze smatrati pouzdanim kamper od 25 godina? Da li se racuna da na odmoru ce mozda morati da se svrati i do majstora umesto na plazu :)

Pozdrav
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Evo ti jedan relativno povoljan kamper u odličnom stanju, 1998 godište je,uvežen je 2006. u Srbiju, originalna kilometraža. Kupljen od prvog vlasnika i redovno servisiran. Kamper sam letos video u Grčkoj i veruj mi vredi te pare, ima sve od opreme što ti je potrebno, trebalo bi malo da se uloži ali ništa strašno.
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... d_tranzit/
Što se tiče posete servisima u toku putovanja i nepredviđenih kvarova, to je moguće da se desi i na novim vozilima, a ako je u pitanju pouzdanost uvek prednost dajem vozilima starije generacije, naravno ukoliko su redovno servisirana i sa pravom kilometražom.
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Video sam taj oglas i vrlo je zanimljiv, ali kao sto i sam vlasnik koji ga prodaje, kaze da trazi noviji :) Sa 15 godina mora da je pokupio po koju falinku :) mora da ima neki razlog tome. Ali priznajem da izgleda zanimljivo.
edcgear
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 18 Avg 2013 08:20
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od edcgear »

DusanHY napisao:Evo ti jedan relativno povoljan kamper u odličnom stanju, 1998 godište je,uvežen je 2006. u Srbiju, originalna kilometraža. Kupljen od prvog vlasnika i redovno servisiran. Kamper sam letos video u Grčkoj i veruj mi vredi te pare, ima sve od opreme što ti je potrebno, trebalo bi malo da se uloži ali ništa strašno.
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... d_tranzit/
Što se tiče posete servisima u toku putovanja i nepredviđenih kvarova, to je moguće da se desi i na novim vozilima, a ako je u pitanju pouzdanost uvek prednost dajem vozilima starije generacije, naravno ukoliko su redovno servisirana i sa pravom kilometražom.
I ja sam primetio tog forda... interesantan svakako. ima jos par interesantnih tu...
Don't panic!!
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

srdjansimic napisao:Video sam taj oglas i vrlo je zanimljiv, ali kao sto i sam vlasnik koji ga prodaje, kaze da trazi noviji :) Sa 15 godina mora da je pokupio po koju falinku :) mora da ima neki razlog tome. Ali priznajem da izgleda zanimljivo.
Pa sa 15god. starosti verovatno ima falinke, ali za te pare, to godište i tom kilometražom ga nećeš naći u inostranstvu.
Pošto poznajem vlasnika, znam da je jedini razlog prodaje taj što želi da kupi mlađi kamper, a ako ne dobije traženu cenu uložiće nešto malo u ovaj i voziće ga i dalje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@srdjansimić
Ako kupuješ nešto što je staro 15 godina, verovatno je da je to već o stvari koja je poprilično izzraubovana. Da li je moguće da na kamperu kamperu starom 15 godina ne očekuješ falinke.
Ako se ispružiš 5 hiljada više, manje ćeš faklinki naći.Za 10 hiljada više, još manje ćeš falinki naći. Računica je prosta, teško se tu greši u proceni vrednosti vozila i kampera. Nisu prodavci kampera baš tako naivni i papani i uglavnom znaju pravu početnu vrednost kampera. Desi se ponekad da se omane u proceni, ali veruj mi vrlo retko.
Ovim komentarom ne mislim da su navedeni kamperi loši, naprotiv, ali nemoj se ložiti i biti u uverenju da si kupio nešto ispod cene, nisi.
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Ma naravno da se ocekuju falinke :) Moje pitanje je bilo za koliko para treba uzeti kamper tako da te falinke ne zahtevaju ceste akcije na motoru, i/ili opremi :) Znam da ako se kupi nov da se ocekuje najmanje, ali moraju da se naprave kompromisi :)
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

svako ima svoj prag kompromisa , univerzalna ne postoji
Odgovori