Pomocno prevozno srestvo kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pri kamperu bi bilo lepo posedovati pomocno prevozno srestvo razlozi za to su visestruki i opisani na nasem forumu.
Da ne podsecam da su to mali mopedi , bicikle ili elektro bicikle (o kojima je bilo reci) a neki koriste plovne objekte.
Nas clan Marta je malo poodmako i koristio bi malog SMARTA.
Naravno dilema sa nasim zakonom koja kategorija je potrebna za prikolicu i na njoj ovaj autic. Mozda "e " kategorija a mozda i ne ? kako onda za kamp prikolice iz nemcije koje su teske 1300-1400kg se voze sa "B" kategorijom.
Celu dilemu mozemo pospesitim sa "atestiranim sistemima cvrste veze " (bez vozaca) koristi se na zapadu
Kako nas zakon vidi ovo? Pomozite ukoliko posedujete neko saznanje kako zakon gleda na ovakve uredjaje-naprave?
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od groskamper u 24 Avg 2010 21:51, izmenjeno 1 put ukupno.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Dilema je resena,pitao sam saobracajnog policajca i odgovor glasi-ako se vuce preko 750kg potrebna je E-kategorija. Naravno da necu da se bakcem sa tim, malo me pokolebao Peloponez jer lepo je imati kola, vise se vidi,mogu da` se istrazuju dalje plaze i td. Iznajmio sam kola tri dana i cena je bila 45 evra dnevno. U svakom slucaju oslonicu se na el. bicikle i one zavrsavaju posao a hvala Grosu na postavljenom postu. Sutra pravac-Ljubljan, Milano, jezero Como i okolina i par dana Venecije u povratku. Pozdrav.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Srecan put Marta
Poslednja izmena od zoranGROS u 27 Avg 2010 20:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Za Grosa

Mislim da je dosta komplikovano ostvariti zamisao sa vucom tog autica.
Atest oko rude i ojacanja prednjeg trapa autica bi bio jednostavniji deo posla.
Problem je ako nemas C kategoriju u vozackoj dozvoli, morao bi polagati za tu
kategoriju. Zakon kaze da sa B kategorijom mozes vuci prikolicu do 750 kg bez
registracije na trecu tablicu, preko toga se mora registrovati i prikolica mora
imati inercionu kocnicu, ukupna masa vucnog vozila i prikolice za B kaegoriju
nesme biti veca od 3500 kg. Koliko sam informisan autodom je blizu te
maksimalne tezine za B kategoriju. Ako imas C kategoriju onda nije frka,
Pozdrav
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kada se počne i za kamper kačiti još jedna prikolica, onda je vreme za razmišljanje da li odabran pravi način odmora.
Ići na letovanje kamperom, i izabrati ovakav način letovanja je samo po sebi dovoljno dinamično iskustvo. Ovakav odmor kako ga ja doživljavam, podrazumeva zaustavljanje u mestima na jedan sat, dan, ili par dana, zavisno koliko Vam se svidi gradić ili plaža kroz koju prolazite.Običan bicikl, električni bicikl ili manji skuter su sasvim dovoljna dopunska prevozna sredstva za obilazak okoline, u krugu od nekoliko kilometara. Ukoliko je potrebno ići nešto dalje, ti brate upališ kamper, pa se pomeriš. Ja lično, (što ne znači da sam u pravu), ne vidim opravdanu svrhu vučenja smart-a iza kampera. Mislim da se time generalno gledajući, gubi smisao ovakvog vida odmora. Ako neko koristi kamper kao "bazu" za odmor, pa po obližnjim mestima "krstari smart-om" onda kamper ne ostvaruje svoju osnovnu svrhu, mobilnost. Vi ste ga "zakovali" za jedno mesto, i koristite ga ustvari kao kamp prikolicu. U tom slučaju je mnogo bolja opcija, nabaviti dobru kampinu, pa ići samo po kampovima. I to je lepo i nema se zamerki za ovakav vid odmora, ali po meni ako se ovako koristi kamper, to mi liči na situaciju kada se trkački konj koristi za vuču kola. Ja sam ranije upravo ovako i koristio svoj odmor. Zakačim prikolicu za auto, pa pravac u kamp, raspremim se, naduvam čamac, postavim bivak, roštilj, posebnu tendu, kuhinju, štrik za veš i sl... i nakon 15 dana pakovanje i nazad kući. U međuvremenu autom obilazim okolinu. Otkako koristim kamper, situacija je drastično drugačija, odmor je sasvim drugačiji, i zaista se ne bih vratio na pređašnje stanje. Time zaista ne umanjujem doživljaj kampa, niti mi je to namera, kamp mi je uvek bio i ostaće drag u srcu, ali ga sada ređe koristim.
Sve ima svoje draži.
Vučenjem prikolice iza kampera ( bilo da se radi o smart-u, čamcu, ili običnoj teretnoj,) znatno se izgubi na mobilnosti, upravljivosti i osetno se umanjuju mogućnosti koje pruža kamper. To je moj stav i mišljenje.

A što se tiče iskustva, prošle godine dok sam bio na jednoj divnoj plaži ispod Delfa, u Korintskom kanalu, došla su 2 italijanska kampera, od toga jedan Italijan je bio sa kamperom i prikolicom na kom se nalazio onaj motorić na 4 točka. Gledao sam iz daljine kako je lagano istovario motorić i sa njim se vozikao nekih 1/2 sata po plaži, onda je otišao 1km vozeći se po puti. I to je sve. Nakon toga, popriličnio se namučio da ga vrati na prikolicu, u početni položaj. U kamperu su bili sami, samo on i supruga, ljudi srednjih godina, tako da se poprilično namučio dok je vraćao motorić na prikolicu. Nakon nekih 2-3 sata su otišli, a kako je put ka plaži bio dosta uzan i pun krivina, sa oštrim nagibima, jedva su se popeli. Njemu je verovatno bilo lepo, ali ja lično ne prefiram ovakav vid odmora.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Pozdrav sa jezera Como.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Pozdrav Marti. Jel si ti ponekad u Beogradu? Svaka cast na dinamicnosti. Javi se kada dodjes da se vidimo. Dusan
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas sam obezbedio pomoco prevozno srestvo za kamper ustvari uz kamper. Bilo je malo dilema oko solarnog panela i prevoznog srestva , pa je malo adrenalina prevladalo razum .
Sa sajma nautike nesta iz njihovog sveta. Sklopljivi moto trotinet sklapa se ima motoric na mesavinu 30ccm disk kocnice i 50 km/h mali je ko feferona . Jos mu nisam napravio tacno mesto u kamperu ali ...
Prasina na njemu i zadnji dan sajma je ucinila ogroman popust , tako da pre nego sto je stigao kuci dobio full tretman u auto centar boban ko veliki .
Potom tankovanje 0,8 lit bezolovnog ''dva cepa sintetik dvotaktol '' 0,02 lit i proba biciklisticka staza DORCOL-NOVI BEOGRAD I NAZAD potrosnja 0.6 lit benz neverovatan dozivljaj moj prijatelj ima uzrecicu koja sad vise nego ikad vredi : NIKAD NIJE KASNO ZA SRECNO DETINJSTVO

Slika Slika
igor
Site Admin
Postovi: 37
Pridružio se: 08 Apr 2011 17:58

Post od igor »

oo sa srecom, ko lutka je :)
Jel ima jos, koja je oznaka modela?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Samo jedan , pa ispalo tako , inace je sastavni element jedrilica na krstarenju, posto je sklopljiv ima jedan lala prodaje isti na struju video sam ga na oglasu http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem ... -oglas.htm

za ovakve sa motorom nisam nasao
Odgovori