Malo zatisje

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ocigledno malo zatisje na forumu.
Potpuno jasna situacija da je leto proslo, parice se potrosile, za neke nova skolska ili studenska godina a i racuni se nekako nagomilali neki od pre a neki nakon odmora. Nista novo svugde isto od eskima - do juga.
leto je trajalo koliko je ( moje vidjenje da se sve izdesavalo jedva mesec i deset dana).
Pa nemoj MO na ovo gledati kao ostali nas svet ipak nasa kamper vozila mogu da sa malo dobre volje (a malo para) ulepsaju i pred jesenji vikend, sada nema viza mozda Budimpesta, mozda Bec vikend...

Verujem da bi mogli izneti po neko vidjenje odmora s kamperom u oblasti koje ste posetili, malo da ucinimo zanimljivije ove stranice, da ne ispadne bas da nas nema !
Cini mi se da bitno nedostaje glas iz Nisa .
Mustang odavno se nije oglasio, a na odmoru sam primetio i neke nove kamperiste iz Nisa.
U nekom sretanju u Avgustu u Neoplagiji sam sreo forda- kamper Coveku je prva godina pa je nekako bio zatecen , gde se parkirati stati , sanitaria i ostalo. Ako nista drugo ove stranice bi mogli takve strahove smanjiti na najmanju meru i pomoci da odmor bude odmor a ne presija i teret.

Pozdrav zoran
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pozdrav svim forumasima!
Posle duze pauze zbog odmora, posla, polaska u skolu a najvise zbog havarije na racunaru, evo mene opet na forumu.
Vidim da je Gros pun lepih utisaka ponetih iz Grcke i pun entuzijazma da ovaj forum proradi kako treba, sto me iskreno raduje.
Dobro je sto ima nekog da nas malo pomeri iz ove septembarske ucmalosti.
Ja sam jos pod utscima i tek se sada vracam u normalu posle mesec dana provedenih u Grckoj.
Sto se tice LED rasvete, mozda bi trebalo otvoriti novu temu da bi forum bio pregledniji.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Citam naslov ove stranice MALO ZATISJE ajde da primetimo da je ovo doba nekako zaista izmedju leta i zime i par lepih vikenda neki od clanova su iskoristili za kratke izlete . Ne treba biti Baba Vanga pa prognozirati sneg naredne nedelje predpostavljam da svako od nas prati poneki sajt vezan za prognozu, u prilog tome dodacu da sam opremio vozilo sa lopatama , s tarase uredno vratio lance za sneg u box , pregledao ispravnost, rukavice radne za montiranje...
Nismo spomenuli zimske gume na na sim vozilima pa bi mogla biti tema
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Razmisljam, prelistavam sajtove nebi li nasao neku interesantnu temu i iskreno nema bas puno ideja, pa opet nije ni momenat da se utihnemo.
Pokusavam da animiram sto vise ljudi sa kamperima da se koliko toliko ujedinimo oko ove web sajt stranice .
Sveze ideje i iskustva svakako bi pojacali sadrzaj foruma s raznim predlozima novim idejama.
S vremena na vreme imamo priliku da procitamo interesovanja clanova kako da se dohvate poseda nekog od kampera ili prikolice . Istina da odgovori pomalo surovo prikazuju istinu da su vozila nadasve skupa a potom i samo posedovanje iziskuje dodatna finansiska srestva,pa ipak znam da postoje mnogi korisnici koji su vec u posedu kamper vozila ili prikolica koji ne opste na nasim stranicama, na putu od Dorcola do Piramide na Novom Beogradu postoje pored mog još 4 vozila koji se mogu videti parkirana. Po tom kljucu moze te li zamisliti koliko ustvari ima nasih kolega.
Ovim putem ih pokusavam ohrabriti da se prestave i podele interesovanja vezano za kamping desavanja u Srbiji
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, vidim da si na liniji, pa rekoh malo da razbijem monotoniju. Šta se radi, kako ide sa pripremama za skijanje?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ma nadao sam se da ce prvog da krene zica ,kad ono vidis i sam u Nisu 18c a ovo brdo je blizu tebe .
Svakako ce pasti pre ili kasnije. vidim da dolazi sa severa oni porikavase tamo. sad je opsta pomama za austriju .... meni je ovo nase brdo ok. gledao sam slike gde si se prosle godine parkirao i tamo je lepo ali ne znam jel radi internet od nekog hotela.
Ove godine ce mo placati ulaznu taksu za kopaonik ,samo ne znam da li ko za Crnu Goru na godisnjem nivou ili svaki put pri ulazu u Nacionalni park mislim da je po autu 200 din+ po coveku ?? .
Doneli su nove odluke o parkinzima kod jata . dekretom o ciscenju tih povrsina se nadaju da ce resiti problem lopatara. Takodje organizovali placene parking povrsine... sajt kop info .rs
Moram da svratim do prijatelja u Krgujevac radi isto sto sam uradio i ja pravi kamper, nesto sam mu pomogao pri samom planiranju spocetka , sad je lepo odmakao u poslu i tako ce dobiti lep kamper s proleca . Raduje me da ga posetim, ustvari imam utisak da bi se u suprotnom naljutio.
Kod nas je expo zim daju ljudi dzaba opremu mislim da su sigurni da ih taj dozivljaj nece skoro hteti , kome treba, ja sam mnogo ranije nakupovao sve u duplikatu u avgustu septembru.
sve ispisah u par recenica , potpuno mi je jasno da se nista ne desava slicno se desava i kod slovenaca nekako zatisje , jedino radi neogen.rs zanimacija bez daha
Pozdrav kamperasi
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Čuo sam za taksu i to 200 din za auto, 100 din odrasli i 50 deca! Evo i mape parkinga sa naplatom:

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

da li li ce biti tarifa za malo jezero ili konaci na dan sat ili ??

razumeo sam da ce biti free samo ovi u mrezi naplacivati.


Prosle godine nije funkcionisao parking na malom jezeru, mozda jedno dva mesta i to do samih kontejnera koje su smrdeli pa nije bilo dileme.
po slikama s tvojim kamperom tada je bio raj boziji ko zna ove godine videcemo
Poslednja izmena od groskamper u 03 Dec 2010 22:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Uočio sam jednu stvar.

Mnogo ljudi kritikuje Kopaonik zbog raznih stvari. Uglavnom su kritike zbog finansijskih udara na džep, ali ima i dosta onih čisto lokalnih stvari, neljubaznosti osoblja, sitnih podvala tipa naplate parking mesta od strane čistača, nevraćanja kusura i sl. Česti su sukobi i sa vlasnicima vikednica, ponašaju se ako da su vlasnici KOP-a, pojedini ne daju da se prođe ni blizu kuća, iako nema zagrađenih dvorišta i sl.
Sve ovo postoji i u drugim ski centrima, i nije ništa novo. Ja sam ranije godinama zimovao na KOP-u i znam da u početku situacija uopšte nije bila ovakva. Ljudi - meštani su bili zaista prijazni, gostoljubivi, jasno se uočavalo domaćinsko vaspitanje i sl.
I dalje ima čestitih ljudi sa ovakvim osobinama, ali imam osećaj da su oni sada u manjini. Tipovi tipa Kostića i njemu sličnih, koji toliko rade da su totalno izgubili pojam o vremenu pa i noću nose sunčane naočare, sada na KOP-u diktiraju nova pravila ponašanja. Stoga nije za čuđenje naplata taksi, bahat odnos prema drugima tipa: ja i ja i niko drugi nego ja, novac samo meni i to što više to bolje. Kopaonik je po meni već davno privatizovan najezdom ovakvih tipusa, tako da sam od pre par godina shvatio da je vreme da ostavim ideju o osećaju da trebam da kao patriota ostavljam novac u Srbiji, shvatio sam da ga ja u stvari ne dajem onoj Srbiji koju treba ceniti i da taj novac zapravo ne ide u džepove onih kojima treba (ili ide u toliko maloj količini da je to zanemarljivo), već ga faktički dajem tajkunima, a time i političarima koji su im omogućili ovakvo namicanje para.

Elem, moj savet je obzirom da viza nema, da se ide u ostale zimske centre izvan Srbije. Za iste pare, ili čak i jeftinije dobija se neuporedivo boji provod.
Dvoumio sam se da u sezoni 2011-e sa prijateljima odem na 10 dana u Tri Doline u Francuskoj. Cena - 300eur po osobi, uračunat put do Francuske, smeštaj u apartmanima za 4 osobe, uračunat SKi pass ( staze 120km), uračunata taksa, bazen u okviru hotela, mogućnost skijanja na glečeru i sl.
Nije mi odgovarao termin, ( 08 Januar) pa sam odustao, ali ovakvih i sličnih ponuda ima koliko hoćete.
Ja nisam mogao da uklopim slobodne termine i obaveze svih članova moje porodice. Zbog obaveza na poslu, i vremena i obaveza dece prema fakultetu odnosno srednjoj školi, verovatno ću ponovo ići na Jahorinu, ali KOP sam do daljneg isključio kao destinaciju.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 04 Dec 2010 08:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kako sam ja razumeo, plaćaće se parkiranje samo na nekoliko parkinga. Sa gornje slike ja vidim samo tri, ostali su besplatni.
Sprinter je u pravu sa konstatacijama za Kopaonik, nije kao ranije i novac ne ide tamo gde treba.
Ja odavno planiram neki drugi zimski turistički centar ali zbog raznih obaveza nemam dovoljno vremena pa mi je Kopaonik zbog blizine neka alternativa.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Groš, vidim da pratiš prognozu. Da li rade žičare?
Omnia mea mecum porto
Odgovori