kupovina kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I još nešto, svojevremeno sam na jednoj od prikolica imao ugrađen gornji ležaj. On je bio predviđen kao pomoćni ( 2+2). Često sam ga ostavljao pričvršćenog u gornjoj poziciji, poziciji za transport.
Često kada se zaustavim, da prekontrolišem prikolicu, ili da uzmem nešto iz nje, nalazio sam ga rasklopljenog u poziciji za spavanje. A imao je fabrički urađeno osiguranje od takve situacije, samostalnog rasklapanja.

Zamisli, da ti u toku vožnje kamperom, od gore na glavu, ili oko glave, krene bračni krevet, bez obzira da li zbog tvoje greške, jer ga nisi kako treba fiksirao, ili zbog fabrike i glupog konstruktorskog rešenja.

Neka, hvala lepo.
Poslednja izmena od sprinter u 16 Okt 2010 23:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mozda pokusavaju da pomere granicu zivotne dobi korisnika u smeru mladi a u toj ciljnoj grupi sasvim zadovoljva. Sve jedno onako realno poznajuci cenu materijala (aluoplata sa izolacionim materijalom) i cenu IKE-a namestaja koja je inace i zvanicni prizvodjac namestaja u pojedinim brendovima kampera i da kaze baze kombi vozila ne vidim gde je ta razlika u novcu.
Ili prikolica "luks" istog proizvodjaca kao i kamper sa istom oplatom i opremom razlika 30-35000 ( a rroizvodna cena kombi platforme 20.000) pa sad mi nije jasno dali je to uredu mogu navesti mnoge primere !!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

To sa životnom dobi ciljne grupe korisnika je možda bio motiv, o tome zaista nisam razmišljao... Ali , opet , ta ciljna grupa, da li ima novca da odvoji za kamper, ... opet mislim da je to najviše zbog firmi za rentiranje. Možda je mlađa grupa korisnika njihova ciljna grupa, pa su proizvođači vozila odgovorili na takvu njihovu tražnju, ko zna...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Citao sam neki putopis Hrvatski navijaci su isli u neki Evropski grad da bodre svoje i to iskoristili i kao provod od 3 dana . Mozes zamisliti naravno da su rentirali kamaper.
Poslednja izmena od groskamper u 16 Okt 2010 23:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Naši su za 6 min. napravili haos. Šta bi tek uradili za tri dana, mogu samo da mislim. Ovi iz Evrope bi nas vratili u geto, kao pre 2000-e. Jedva bi dočekali.
Poslednja izmena od sprinter u 16 Okt 2010 23:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovo za kamper, bolje da nisi napisao.
Koliko su bre i Hrvati odmakli od nas, uskoro ćemo ostati, kako to znaju slikovito da kažu naša braća Bosanci, zadnji šupak Evrope.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Čini mi se da enterijer novih kampera i nije nešto kvalitetan kao kod starijih modela. Postavljam pitanje trajnosti upootrebljenih materijala u uslovima eksploatacije sa povećanom vlagom. Kantovanje ormarića jeftinim kant trakama, prednje strane nalepljene PVC folijama itd...
Što reče Groš, šta tu košta toliko. Jesu dosta napredovali proizvođači šasija i motora ali nadgradnja je postala čista šminka.
Poslednja izmena od mustang u 16 Okt 2010 23:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Letos, na jednoj plaži u Grčkoj bio je parkiran nov kamper od neke rent firme iz Bugarske na kome je krupno bio ispisan cenovnik rentiranja. Nisam ga fotografisao ali sam zapamtio cifru za 15 dana - 37 evra dnevno!!!
I Bugari nas prestigoše!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Jel menjate sijalice u kamperu sa led , ja sam malo zastao ostalo mi jos par komada, Sprinter kako ti se cini , jesi li zdovoljan zamenom?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Klasika, i u kampere se uvukla ideja brze zamene.
Potrošačko društvo, šta li. Pošteno, do zadnjeg dinara. A cene novih kampera su fantastične.
tu je Mustang apsolutno u pravu. Po meni mnogi od starijih modela su još uvek u vrhu, što se tiče funkcionalnosti, ugrađenih materijala i sl. Ovi novi kamperu zaista imaju lepe dezene, ali ništa novo nije ponuđeno, u odnosu na već viđeno. Marketing je čudo.

Prilikom izbora kampera, uvek bih se pre opredelio za već isprobane modele, koji su se pokazali kao funkcionalni i upotrebljibi u eksploataciji. Za Cana, iako je rekao da želi da kupi nov kamper, ipak neka pogleda na SLO Caravaningu, prodaje se nmodel mislim Adia 660 DU, za 25.000 eur, jeste malo stariji 2001-o godište, ali je sređen i adaptiran kako treba, zaista nije jaka cena za takav kamper.

Oglas je objavljen na SLO Caravaning i to: Slo Caravaning, Oglasi, AD, Adriatik 660 DU prodam
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Grosa, izvini, pisao sam prethodni odgovor.

Ugradio sam led diode, ekstra sam zadovoljan. zamenio sam ih na skoro svim mestima. Ostalo je da zamenim još ono spoljašne svetlo i na dva mesta u garaži.

Što se tiče količine svetla, nema bitnije razlike, ugradio sam toplo bele, ali što se tiče energije, tu je zaista ušteda fenomenalna. Bez ikakve strepnje sad koristim unutrašnja svetla, čak se razbacujem. Što kaže mali cigic, ima se, može se.

Toliko sam se naložio na njih, da sada nameravam da i u stanu zamenim halogenke i ugradim LED. Ovih dana upravo ronjam po net-u ponude, jer drugačija su grla i sl.
Poslednja izmena od sprinter u 17 Okt 2010 00:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

da nekvarimo mnogo temu Canetovu, super je za ova svetla ja sam u nameri po primeru ovih novih modela da ugradim iznad elemenata u kujni i ormana postoji prazan prostor gde bi mogao staviti led traku ne tako jakog inteziteta i tako dobio osvetljavanje po plafonu , sto ove nove modele cini tako "blistavim" te trake su mnogo jeftinije i snage su 1w . Bice ilustracije
Odgovori