koji su propisi za uvoz kampera ili prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nekako se ova tema provukla da nismo ovom clanu ni pozdravom odgovorili, nadam se da ne zamera.
Nisam siguran u odgovor sto posto sem sto sam onako usput citao- zapazao neka obavestenja od drzave, dakle uvoz kampera je uslovljen kao i za auto EURO 3 motorom ili tacnije emisijom stetnih gasova koji ispusta taj tip motora. Takodje moras znati da vozilo mora biti u ispravnom stanju ili eventualno transportovano s mislim maksimalno 20% ostecenja a potom carina po racunu ili eventualnoj kataloskoj proceni po novom X% a potom na skupnu cifru, vrednost +carina dodatnih 18% porez naravno+ spediterski troskovi+troskovicarinskog skladistenja za neke modele potrebna je potvrda od drzavi pouzdanih institucija za dokaz o euro tri koncepcije motora a ukoliko ta drzavna institucija stacionirana na Banovom Brdu nema takav podatak bas za taj model koji uvozite potrazuju da dostavite taj podatak od zvanicnog uvoznika tog modela -tipa auta sto naravno kosta oko 50-100eura e onada kad pribavite taj dokument ovi na pomenutom Banovom Brdu to uoblice u svoju formu potvde (kosta oko 100 eura) koju spediter prilaze uz ostale papire za proces carinjenja a da carinik trazi da tehnicki pregled konstatuje brojeve sasije i tip motora sto takodje kosta uz sve dodajte troskove puta i smestaja prilikom odabira vozila u belom svetu . Ovo je iz licnog iskustva od pre 2 godine kad sam imao ludu ideju da ja licno uvezem mercedesa .
AKO OVO NESVATITE KAO PLANIRANU AVANTURU NAJBOLJE DA IZBEGNETE na srecu je sad ogromna i poprilicno dobra ponuda i kod nas -Srbiji
Prikolice ulaze u Srbiju mnogo lakse bez ogrnicenja u godinama ali tu postoji OZBILJNO ogranicenje koje ti savetujem da se dobro raspitas, radi se o tezini prikljucnog vozila .
Dakle prikljucno vozilo nesme da bude teze od vucnog vozila , kao i ako tezina prikolice prelazi tezinu od mislim 750 kila (procitaj u dozvoli) onda "b" dozvola nije dovoljna .
Da bi stvari bile jasnije evo primera recimo golf ima oko 700-900 kg
prikolice duze od 3.5 metara vec su na toj kilazi dakle da li je to ono sto te zadovoljava proceni sam !
Pozdrav
Odgovori