Rentiranje sopstvenog kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Objavio sam poziv i ponudu vlasnicima kampera da njihova vozila rentiraju, kako bi im pored licnog zadovoljstva donosila i prihod. Iskustvo od par godina rentiranja je veoma dobro, osim prosle godine, gde je potraznja bila veca od ponude. Svi smo veoma vezani za svoje ljubimce ali treba biti racionalan i otvoriti sebi jos jedan izvor prihoda.
Selekcija potencijalnih zakupaca kampera bi bila veoma ostra i sam zakup, nakon sagledavanja svih elemenata i uslova , odobravao bi vlasnik. Zasto se u slobodno vreme vas kamper ne bi ustupio nekoj normalnoj porodici koja masta da njim putuje. Interes bi bio obostran. Dosta ljudi ide na zapad da rentira kamper a mogli bi i kod nas, pod povoljnijim uslovima. U sezoni na bazi 4 nedelje rentiranja vlasnik moze naplatiti oko 2000 Eur. Nije lose obzirom na losu ekonomsku situaciju u zemlji. A vlasniku ostaje jos 8 letnjih nedelja i mnogo lepih dana i vikenda tokom godine.
Dosadasnja iskustva o steti koju su zakupci napravili tice se uglavnom lomljenja rucica, staklenog poklopca na grejnoj ploci, ostecenja tende, rolo zavesica i mrezica na prozorima i spoljnih ostecenja zadnjeg branika. Sve to je naplaceno od depozita koji zakupac ostavlja pre preuzimanja ugovora i popravljeno. Za saobracajne udese i ostecenja osiguravajuca drustva u potpunosti placaju svu stetu. Kamperi se inace mogu osiguravati kasko na godinu dana ili na kraci period. Kasko se moze placati na 12 rata i za kampere vise klase tarifa je oko 4000 din.mesecno.
Ko bude zainteresovan moze se javiti kako bi mu prezentovao ugovore koji su usaglaseni sa slicnim na zapadu.
Sta kazu kolege o ideji ?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ideja je upravo dobra i bilo je reci kako to rade Slovenci i obrazlozenje zasto im je vozni park mlad i moderan , upravo iz ovog odnosa prema svom mezimcu. Kupe ga na lizing , naravno kasko osiguraju vozilo i enterier (sto je inace obavezno ugovorom o lizingu) i potencialni renter im placa sve ili vecinu rata , preostalo vreme se sire pokazivanjem svog novog mezimca i slicno. Dakle mogu Vam samo preneti moja zapazanja kad se desi situacija kad u razgovoru samnom kazem da je licno vlasnistvo da se ne rentira , a saznanje da kamper od 7metara ima opremu samo za dva clana ee momenat kad mogu da dodam ''zivela Srbija '' . moj Zet ima jedan malogradjanski izraz za svog djipa ''dusmanomobil'' sala aaa.
Zakljucak je da ja nisam iz te price i svakako hvala na ponudi , verujem da ona grupa ljudi koji se premisljaju o racionalnosti ovog tipa vozila sad imaju jos jedan argument u korist ''ZA'' sto ce svakako da nam pojaca brojno stanje kao udruženja - asocijacije
Slika
ŽIVELI KAMPERI SRBIJE
Poslednja izmena od groskamper u 02 Feb 2011 13:37, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ideja je dobra i Slovenci to praktično i koriste.
Međutim, ja bih tu ideju prepravio u nešto slično tj. kupio bih nov kamper koji bi koristio samo JA i moja porodica a stari bih rentirao.
Pored mnogobrojnih razloga za kupovinu kampera koje smo već ranije pominjali, pitanje o čistoći hotelskih apartmana, njihovih WC-a, posteljine, posuđa itd.
sigurno je presudno odlučilo za odluku o kupovini sopstvenog pokretnog apartmana.

Slika
Poslednja izmena od mustang u 04 Feb 2011 09:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Svakako ne bi da miniram temu, ona sigurno ima svoje pristalice i sigurno one koji su protiv ali citajuci neke teme sa slovenackog sajta caravaning.si jedna od tema MUKA -APEL nazovi kako hoces stize od ljudi koji su rentirali svoja kamper vozila samostalnim oglasom (dakle ne preko agencije-firme ...)
Poenta ovog opazanja i teksta je u tome sto osiguranje koje su posedovala ta vozila Ful Kasko verovatno nekim sitnim slovima pise da ovaj oblik otudjenja vozila ili konkretno vi kao privatno lice nadjete kome ce te iznajmiti-ustupiti vasu prikolicu ili kamper i taj neko ga posto se rukuje svama se nikad vise ne pojavi, osiguranje smatra da TO NIJE KRADJA pa po tom osnovu nema ni ostete dakle predstoji vam prijava za PREVARU a pravno upuceniji znaju kako se takvi procesi odvijaju po nasim sudovima cak i da se nadje prevarant posto tuzilastvo konstatuje cinjenice pustice ga da se brani sa slobode dugo dugo a ako nema licna materijalna dobra prema vama ce dozivotno ostati duznik . Poenta je da su ta ''sitna slova '' ...

http://caravaning.si/forum/index.php?topic=8923.0
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Pozdrav,

Ja sam izuzetno zainteresovan da iznajmim kamper. Ja i moja porodica (zenai dvoje dece) bi da malo odputujemo i vidimo Evropu dok nam jos ne vrate vize :) Ako ima zainteresovanih, molim da nam se jave, a i ako ima nekoga ko je raspolozen da pomogne pri odabiru kampera, da nam pokaze i eventualno ukaze gde jeftino mozemo da iznajmimo, bil bi vrlo zahvali.

Hvala :)
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

U gradu Begradu mozete iznajmiti kamper na vise mesta , nov ili malo malo stariji , najvise informacija u ovom trenutku mislim da Vam moze dati Admin Dule .
11000 Beograd, Srbija, Višnjička 25
Tel. +381 11 329 0571
GSM +381 63 266 032
e-mail: camping-bg@eunet.rs
www.campingclubbelgrade.org
srdjansimic
Korisnik
Postovi: 52
Pridružio se: 02 Avg 2011 14:20
Lokacija: Novi Beograd

Post od srdjansimic »

Hvala na informacijama :)
banebeograd
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 12 Avg 2011 19:48

Post od banebeograd »

Pozdrav svima na forumu.
Imam jednu molbu,
naime zanima me da li bi neko mogao da mi postavi link na kuce koje rentiraju kampere u ovom periodu.
Moze i iz Hrvatske , Slovenije i Austrije ili Italije, sve jedno mi je , vazno mi je naravno da bude sto povoljnije.
Kamper bih iznajmio za rok od 15-20 dana voznje po Evropi i to neki manji model za dva putnika .
Hvala svima ....
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

http://www.ccs-si.com/koristne-povezave/najem-avtodoma. Mislim da je ponuda dovoljna. Pozdrav
banebeograd
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 12 Avg 2011 19:48

Post od banebeograd »

hvala, hvala admin ...
Odgovori