Tema broj 100 -Kamperi-Losa iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Da otvorim jubilarnu stotu temu u delu za kampere, inspirisan Sprinterovim iskustvom parkiranja kampera na obali mora u Grckoj.

Ovo bi trebalo da bude mesto gde bi sve kolege mogle da napisu gde su imali lose iskustvo na svojim putovanjima i detaljno opisu probleme. Koncentracijom informacija sa losim iskustvima, omogucavamo svima da im aktuelna tema bude uvek na vidiku kako bi obnovili gradivo a da oni novi ne moraju da vezbaju sami.

Pametni se uce na tudjim losim iskustvima a oni drugi na svojim.

Tema je parkiranje kampera u gradovima.

Parkiranje i spavanje u kamperu u ulici pored starog sajma u Milanu , pokazalo se kao losa odluka. Posto je kamp u Milanu relativno blizu ali sa losom autobuskom vezom, par godina sam parkirao ispred jednog supermarketa sa cuvarem. U pocetku sam imao srecu ali zadnji put ne, jer je lopov usao na prednja desna vrata kampera-alkoven i sa gornjeg kreveta ukrao neraspakovanu torbu od saputnice i ranac sa skupim objektivom i kilogram banana iz kuhinje. Mi svi spavali a vlasnica torbe se sa lopovom suocila oci u oci , jer je u srednjem spavacem bloku citala knjigu.
Zakljucak da se u velikim gradovima tipa Milano, Bolonja, Rim, Pariz, Barcelona,... mora strogo voditi racuna o bezbednosti sa cuvanjem vozila ili parkiranjem u kampu.
U principu kada ste u vozilu ono se mora dodatno obezbediti iznutra a kada ste van vozila pored svih sistema zastite treba skloniti sve zavese i roletnice kako bi se eleminisao startni motiv lopova, uz prethodno sklanjanje iz vidokruga vrednih stvari
U principu veoma je vazno da svako mora da realno proceni stepen rizika i poziciju vozila u odnosu na ambijent. Ponasanje takodje mora da bude sa tim uskljadjeno. Ne moze se rostiljati na ulici pored plaze i mora u zoni gde je parkiranje za putnicka vozila, sa znakom zabrane za kampere ili bez znaka.
Svuda gde postoji parking i gde kamper moze uci i parkirati nije primereno otvarati tendu, stavljati stolice i sto ispred kampera da rostiljanje ne pominjem. Unutra mozete i spavati , kuvati i boraviti dok vam vazi placeno parkiranje. U centru Beca sam posle vecere u restoranu spavao u kamperu na parkingu za autobuse. Navucene zavese mir tisina do jutta a oko 5h ujutru ... Za Beograd...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zasad nemam losa iskustva , postojala je situacija kad sam grku zatvorio pola radnje kamperom , vidim i sam da nije uredu pomaknem se par metara i do jutra spavanje .
Kad sam u planini , naravno se parkiram pred hotelom (zima neide da tabanam) niko vam nista nece reci jedini odabir pozicije je da li mozete uhvatiti internet free signal ili tv signale.
Pa ipak iskustvo starijih -iskusnijih za gradove platite klasican parking dnevni isti nocu su verovatno free a pozicija vam je urbana
tanja božič
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Okt 2011 00:37

Post od tanja božič »

izvinjavam se jer ne govorim srbski, ali imam veliko traženje. U Sloveniji so 22.9.2011 meni i mojim kčerkam ukrali kamper T.E.C. RoTEC, Fiat Ducato 2.3. JTD, god. 2007. Je bel, na strani ima plavu in crvenu crtu i ispred in zadaj na njemu piše TEC u crveni boji. takvih ima vrlo rjedko. Policija ne zna kdje je. Molim vas, sda mi šaljete poruki, ako ga ko vidi, da se prodaje. Lepa vam hvala Tanja, Rima i Juna
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Primetili smo Vas apel i iskreno mi je zao .
Ako imate kakvu sliku bilo bi od pomoci.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Postovana Tanja, jako mi je zao to sto vam se desilo , jer znam sta nam svima znaci nas pokretni dom. Koliko znam kamperi su uglavnom predmet kradje vrednijih stvari unutar vozila. Mene su obijali 4 puta u Italiji pa mi takvo iskustvo ne nedostaje. Retke su kradje kampera osim kada ih neko iznajmi pa ih onda uz falsifikovanje papira dalje proda. Po prodajnoj ceni se lako moze pretpostaviti poreklo vozila. Ne verujem da je vozilo izaslo iz Slovenije a ako jeste sve je registrovano na granicama van Evropske unije, ako je vas kamper odvezen na primer na Balkan, Pre ce biti da ga je neko ukrao za sebe ili po narudzbini za delove koji se ugradjuju u kampere koji se adaptiraju, prave u samogradnji ili ....
U svakom slucaju vam zelim da kamper sto pre nadjete i uzivate u .....slobodi kretanja, A sliku svakako objavite jer nas nema mnogo i svaki novi kamper ce biti odmah uocen. Nikada se ne zna . Pozdrav Dusan
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Svim pravim kamperima se "okrene želudac" kada čuju ovakvu vest.

Gros i Admin su u pravu, neka slika bi bila od koristi.

Da li je još u Sloveniji je pitanje. Može biti bili gde u nekoj od zemalja EU. To je jedna od mana EU, nema granica, ali nema granica ni za kriminalce. Iz Slovenije, iz bilo kog mesta, u susednu zemlju stižeš za najduže sat ili dva.
Lično, glasam za žabare, verovatno je tamo završila.

PS: Jeste li čuli podatak da je kod Nas prvi put posle 11 godina, više od 50% građana Srbije protiv ulaska u EU. Izgleda da ipak ovaj narod misli svojom glavom.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Postovana koleginice,

Slika bi jako mnogo značila, kod nas je dovoljno malo kampera, tako da se većina novosti primeti, plus smo dosta dobro raspoređeni po celoj zemlji, plus volimo da skitamo i zapažamo stvari vezane za kampovanje.

Biti pokraden je jedan od najodvratnijih osećaja!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sprinter napisao:PS: Jeste li čuli podatak da je kod Nas prvi put posle 11 godina, više od 50% građana Srbije protiv ulaska u EU. Izgleda da ipak ovaj narod misli svojom glavom.
samo sloboda kretanja nam je bila potrebna " Vize " Mozda ja ne razumem moje prijatelje kako je u inostranstvu dobro (kazu da ja ne mogu da svatim tu relaciju) a trce kad god mogu da PRIUSTE 3-7 dana u Srbiji . Sad mi stvarno nije jasno zasto strajkuju i samozapaljuju se ispred banki.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

EU = Države sa prefiksom "Humana" Šipak

"Milosrdni anđeo"

Nisam zapamtio kako su nazvali operaciju u Libiji,

Koji su to licemeri, a prednjači im prekobarski čamuga, a ovi Naši d..elisci koji ih zdušno podržavaju, nama slažu jednu priču, njima serviraju drugu, ... da se zgadi normalnom čoveku.

I neću više o tome
Poslednja izmena od sprinter u 04 Okt 2011 15:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nasao sam oglas Apel na Slovenackom sajtu pa evo slike da se pomogne koliko se moze.
http://www.ccs-si.com/classes/phpthumb/ ... h=450&q=75

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Takodje opomena kolegama i svim ljudima koji cuvaju svoja dobra da koriste ZASTITU a pod tim podrazumevam GPS uredjaje . oni koji su upuceni znaju o cemu se radi a ne upuceni neka se raspitaju , svejedno se radi o uredjaju koji sad na trzistu kosta od 150e a neki i malo vise!!!!
chrom15
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Apr 2012 20:16

Post od chrom15 »

Evo, ja Vas sve unapred pozdravljam i ovo pišem na zamolbu Tanje.

Taj njihov kamper još uvek nije pronađen, po zadnjim informacijama od policije Autodom je bio doveden u POŽAREVAC 23.09.2011 i sada se najverovatnije nalazi, tako su nam rekli, u trokutu Beograd - Smederevo - Požarevac.

Pa ako ga neko zapazi, ja se u njihovom imenu unaprijed zahvaljujem i molim da me obavestite na e-mail adresu Chrom@siol.net.
Odgovori