KAMPER 1974

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
mb1974
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 29 Jul 2011 19:26

Post od mb1974 »

Postovani,
nov sam na ovom forumu.I ako ste mozda pomislili da sam '74-to godiste ,nisam,ali moj kamper jeste!
Naime,posedujem Mercedes 206,fabricki kamper ,1974 godine proizveden.Kod nas je vec 20 i nesto godina.
Zanima me da li postoji takav model u Srbiji? Sto se enterijera tice jako lepo je ocuvan i sve funkcionise ali je spoljasnjost malo zapustena.
Krenuo bih u sredjivanje kampera pa me zanimaju varijante kolor sema za kampere.On je trenutno zelene boje,ali bih vise voleo neku bez/braon kombinaciju.Da li postoje standardne seme farbanja?
Pokusacu da postavim slike da bi ste stekli utisak o cemu se radi.
Hvala.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro dosao na stranice ovog foruma . Citao sam pazljivo i pokusavam da nadjem mercedes 206 da mozda nije model 207 tu postoji veliki izbor i slika i ideja
mb1974
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 29 Jul 2011 19:26

Post od mb1974 »

Hvala na dobrodoslici.
U pitanju je model iz 74-te,mislim da je 206,provericu u saobracajnoj.Model je pre ovog standardnog cetvrtastog,znaci,onako sa njuskicom.
Motor je 220D,produzen i povisen (sa svojih 194cm stojim uspravno),kao sto sam napomenuo,kamper je fabricki i nikada nisam takav video kod nas.
Pokusao sam da postavim slike ali mi nesto ne ide. Zelja mi je da ga zaista sredim. Moj otac ga je kupio pre cca22 godine,posto smo godinama kampovali u Jazu. Ziv nije bio dok ga nije kupio,u Mariboru cini mi se.Naravno kada to tako hoce,od kada ga je kupio nikada vise nismo otisli na kampovanje i samo se nedeljno pali i provoza. Kompletno je presao 120000km,ali mu je pre negde 93 godine stavljen komplet repariran motor dizel (inace je bio benzin) i od tada je presao oko 10000 km. Konstrukcijski je jak,ali mu je potrebno spoljasnje sredjivanje.Ako ne uspem da postavim slike ovde ,drage volje cu vam poslati na mail. Hvala jos jednom.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

mozda je jedan od ova dva , svejedno vidim da uzivas u njemu a to je sreca


Slika
Slika
Bojan
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Jul 2011 07:53
Lokacija: Domžale-Slovenija
Kontakt:

Post od Bojan »

Šaljem vam slike od DB206 ili hanomag.

http://www.klassiker-garage.eu/archiv/O ... /index.htm
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mb 1974, ima jedan primerak u mom komsiluku nedaleko od moje kuce, dugo stoji nije registrovan narandzaste je boje karoserija, kad budem u prilici da vidim vlasnika raspitacu se malo o njemu, ne znam dal uopste ima enterijer u njemu, kad vidim prenecu ti utiske, to su mnogo retka vozila na nasim putevima cak i u kombi varijanti
Slika
kao ovaj sa slike, al nije ovako uglancan
zikaratluk@gmail.com
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Jun 2011 21:02

Post od zikaratluk@gmail.com »

pozdrav svima,razmisljao sam o samogradnji kampera ali me interesuje da li postoje kampovi u srbiji koji su nekad bili aktivni a da se u njima mogu naci kamperi koji dugo stoje.mozda moze da se nadje vozilo sa opremom i da se sredi,neko mi rece da probam i tu soluciju jer mozda nadjem neki kamper zavucen u nekom kampu.jos me interesuje i da li kamp prikolica kolu bi stavio na sasiju kombija moze da bude stranac?
mpredrag
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Jul 2011 14:34

Post od mpredrag »

Pozdrav svima, ima li ko informaciju o placevima polovnih kampera u Nemackoj ? ili iskustva o kupovini kampera na aukciji ?
Poslednja izmena od mpredrag u 16 Avg 2011 10:24, izmenjeno 1 put ukupno.
mpredrag
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Jul 2011 14:34

Post od mpredrag »

Pardon, nisam novi clan, vec povremeni, izvinjenje administratoru.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mpredrag napisao:Pozdrav svima, ima li ko informaciju o placevima polovnih kampera u Nemackoj ? ili iskustva o kupovini kampera na aukciji ?
znam za dva veca placa u nemackoj
http://gebrauchtewohnmobile.de/page_deutsch/index.htm
http://duemo-duelmen.de/
sa aukcijom nenam iskustvo, a sa uvozom ista procedura kao sa automobilima, obavezno euro3, ako je sa placa treba umanjiti iznos na export racunu zbog carine iporeza, ako je od fizickog lica onda koliko odrezu na proceni
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

POZDRAV SVIMA
Evo jednog malog simpaticnog mercedesa 206d .....
Slika

bas je extra
Odgovori