Adrese najbližih servisa za kampere

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

Molim iskusnije da navedu adrese nama najbližih servisa i prodavnica opreme.
Takođe, gde se snabdevate sa Propanom za grejanje?
Ja vozim ADRIA 751 AH, grejanje TRUMA c 4302 se na svaki sat samo isključi.
Nakon restartovanja nastavi ponovo da radi.
Amateri mi kažu da je to zbog lošeg gasa koji kupojem na benzinskim pumpama (Tečni gas za automobile).
Ima li neko slično iskustvo?
Pozdrav iz Pančeva svim kolegama.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Propan imaš u Elemiru.
Ja ga naručujem preko Novog Sada, iz Naftagas-a. Naručiš direktno i oni ti ga isporuče do njihove najbliže distributivne stanice.
To gašenje peći mi pre ukazuje na kvar struje na upaljaču, a ne na loš gas.

Proveri kako ti radi gorionik na šporetu i frižider na gas. Ako ima iste simptome kao kod peći, onda je gas, ako nema , onda je kvar u sistemu.

Nisam siguran, ali koliko mi se čini, grejanje ne može da radi bez aku baterije, možda ti je slab napon na bateriji.

Majstor za Truma peći je u Budimpešti, tamo sam bio prošle godine i sve je ok. Ima i puno opreme.

http://www.kempingshop.hu/forum.php
Poslednja izmena od sprinter u 04 Jan 2012 19:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče kampera koji ti imaš, da li se ne radi o modelu ADRIA 571 AH ...
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

sprinter napisao:Što se tiče kampera koji ti imaš, da li se ne radi o modelu ADRIA 571 AH ...
Radi se zapravo o modelu ADRIA A571 DH . Izuzetno sam zadovoljan sa njim. Hvala na komentarima i primedbi.
Miki - Pančevo
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

Najlepše hvala na komentaru.
Nabavio sam malo bolji plin i sve radi, za sada. Ipak mora da se korisi čist Propan a ne ove mućke koje prodaju na našim benzinskim pumpama. Svakako ću skoknuti na jedno čekiranje do Budimpešte.
sprinter napisao:Propan imaš u Elemiru.
Ja ga naručujem preko Novog Sada, iz Naftagas-a. Naručiš direktno i oni ti ga isporuče do njihove najbliže distributivne stanice.
To gašenje peći mi pre ukazuje na kvar struje na upaljaču, a ne na loš gas.

Proveri kako ti radi gorionik na šporetu i frižider na gas. Ako ima iste simptome kao kod peći, onda je gas, ako nema , onda je kvar u sistemu.

Nisam siguran, ali koliko mi se čini, grejanje ne može da radi bez aku baterije, možda ti je slab napon na bateriji.

Majstor za Truma peći je u Budimpešti, tamo sam bio prošle godine i sve je ok. Ima i puno opreme.

http://www.kempingshop.hu/forum.php
Miki - Pančevo
Strumfina
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 20 Feb 2008 20:58

Post od Strumfina »

Nedavno sma se vratio iz srbije/crne gore i dva puta sam punio flasu gasom(koja nije predvidjena za to) preko adaptera i mogu reci da sam prezadovljan.Ovde u nemackoj to nije dozvoljeno a flasa koja ima ventil za punjenj kosta 250€ plus prikljucak.Znaci ono sto imaju na pumpama(u srbiji) je propan i radi odlicno na minus temperaturama.Nisam cak morao da palim grejanje ventila flase.
Naravno u praznu flasu ne treba puniti(flasa 11kg) vise od 20l. jer je potreban odredjeni prostor za razvoj gasova 20%kapaciteta.Moje ALDE grejanje se nije zalilo na gas,cak mi se cini da i menje trosi.
Odgovori