Kamper na 3 tocka Ape 703 tm

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Ape 703 tm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 26 Feb 2012 14:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Ape 703 tm »

medvedici napisao:Mislim da si pogresio sto nisi razmislio u vezi brako prikolice,nju na tovarni sanduk,4 srafa i kad stignes za 15 min komplet kamper.Pozz
Razmisljao sam. Ta opcija je i dalje u igri.
medvedici
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 30 Mar 2010 19:01

Post od medvedici »

Pazi do 200 eurica imas jako dobre kad skines donji postroj i prodas za taj novac dokupis nesto vezano za kuhinju ili jos bolje za cenifu a na kant(prikolica) ne zauzima mnogo mesta kad nije na vozilu.Sve u svemu brze ces doci do cilja a bice i konfornije jer kad se brako razvuce(bilo da je makedonska,slovenacka,ruska a tek zapadne) imas 3-4 puta vecu kvadraturu koriscenja a ulaganja tu negde.Baci ti to ponovo na papir kako racun tako i tehnicki crtez dimenzija.Bitno je da imas vozilo a sad ostalo polako... Pusti jutro ono je pametnije od veceri,ja to zato sto sa godinama gledam da imam sto vise konfora sa sto manje rada i ulaganja.Veliki pozz i izvini ako sam previse vukao na moj predlog,ali zelja mi je da pomognem.
Ape 703 tm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 26 Feb 2012 14:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Ape 703 tm »

Hvala na savetima. Naravno da je ta opcija u igri ali dok se to sve neresi.... mogu dotle da imam kakvo-takvo resenje koje moze da se koristi i moze uvek da se skine sa tovarnog sanduka i postavi nesto drugo.
medvedici napisao:Pazi do 200 eurica imas jako dobre kad skines donji postroj i prodas za taj novac dokupis nesto vezano za kuhinju ili jos bolje za cenifu a na kant(prikolica) ne zauzima mnogo mesta kad nije na vozilu.Sve u svemu brze ces doci do cilja a bice i konfornije jer kad se brako razvuce(bilo da je makedonska,slovenacka,ruska a tek zapadne) imas 3-4 puta vecu kvadraturu koriscenja a ulaganja tu negde.Baci ti to ponovo na papir kako racun tako i tehnicki crtez dimenzija.Bitno je da imas vozilo a sad ostalo polako... Pusti jutro ono je pametnije od veceri,ja to zato sto sa godinama gledam da imam sto vise konfora sa sto manje rada i ulaganja.Veliki pozz i izvini ako sam previse vukao na moj predlog,ali zelja mi je da pomognem.
Ape 703 tm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 26 Feb 2012 14:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Ape 703 tm »

Drugari moji evo i ovo sam uradio danas. 150 e za ceradu. Uradili su mi to u Uzaru u Novom Sadu. Sada imam makar i minimalne uslove za kampovanje dok neresim i ostale stvari.
Slika
Slika
Poslednja izmena od Ape 703 tm u 13 Apr 2012 00:30, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Dobro dosao u nas kamperski pokret. Sada imas pokretni krov nad glavom. Ovo smatraj prelaznom fazom ka udobnijim i komfornijim varijantama. Ja sam krenuo od vrece i ranca bez satora pa polako korak po korak napredovao ka kamperu. Vremenom se sve lagano slaze samo je bitno da si definisao cilj. Pozdrav i dodji u Grzu na druzenje.
medvedici
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 30 Mar 2010 19:01

Post od medvedici »

Pazi 150 za ciradu i koliko jos za kostrukciju i rad ,na oglasima za 150-200 izvaredne brako i imas 2-3 puta vecu korisnu povbrsinu i pravi osecaj kampovanja!Izvinjavam se na napadnosti ali je to ovog puta bilo jace od mene a zarad kvalitetnijeg ishoda.U svakom slucaju sve pohvale !!!
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Za mene je ovo klasična cerada za tovarni sanduk, iliti zaštita za teret od kiše.
Ne vidim tu ništa što bi asociralo na vozilo za kampovanje. Izvini ako baš
nisam najbolje shvatio tvoju konstrukciju. Slika
Poslednja izmena od Joe u 13 Apr 2012 19:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Joe napisao:Za mene je ovo klasična cerada za tovarni sanduk, iliti zaštita za teret od kiše.
Ne vidim tu ništa što bi asociralona na vozilo za kampovanje. Izvini ako baš
nisam najbolje shvatio tvoju konstrukciju. http://www.dodaj.rs/f/3a/eU/2l6JS5b6/paint.gif
ajde kolega ostavi ovu ceradu za rad sa trotockasem i napravi nadgradnju kako dolikuje , sve upute si dobio ,ako neznas , ima ko zna dodji da ti izvade mere pa u avanturu kako je red
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da se na kampovanje sa ovakvim vozilom jedino može ići na taj način što bi se za bivak i spavanje koristio šator, dok bi tovarni sanduk služio da se u njemu drže lične stvari, sto, stolice i ostala kamp oprema. Bilo šta drugo je neodgovarajuće.
Ape 703 tm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 26 Feb 2012 14:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Ape 703 tm »

Hvala drugovi za savete. Naravno da sam svestan i da mi je jasno da ovo moje vozilo nije bas najpogodnije za neku luksuznu varijantu kampera. Kao sto sam na samom pocetku pisao o mojim namerama..... ovo vozilo je predvidjeno za rad a hteo bih i da imam mini(mikro) kamper jer nemam dovoljno vremena za neka letovanja i zimovanja. Ovo sto sam zasada uradio je zastita tereta od vremenskih uslova na tovarnom sanduku a moze da posluzi za kampovanje kao prelazna(privremena) varijanta. Vasi saveti i vasa misljenja su mi od dragocenog znacaja jer ce mi pomoci da se opredelim ili za brako na teretnom sanduku ili mini kamper koji bi mogao montirati- demontirati sa vozila. Juce smo bili na kampovanju i mnogo, mnogo je bolje to pod ceradom od one varijante nosenja satora na ledjima(u rancu). Naravno da je ovo "neprimereno" i pominjati kao "kamp vozilo". Ocekujem vase kritike i misljenja da se to sve "kristalise".
Ape 703 tm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 26 Feb 2012 14:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Ape 703 tm »

admin napisao:Dobro dosao u nas kamperski pokret. Sada imas pokretni krov nad glavom. Ovo smatraj prelaznom fazom ka udobnijim i komfornijim varijantama. Ja sam krenuo od vrece i ranca bez satora pa polako korak po korak napredovao ka kamperu. Vremenom se sve lagano slaze samo je bitno da si definisao cilj. Pozdrav i dodji u Grzu na druzenje.
Hvala. Rekao si pravu stvar. Mnogo mi znaci kao moralna podrska.
Ape 703 tm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 26 Feb 2012 14:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Ape 703 tm »

groskamper napisao:
Joe napisao:Za mene je ovo klasična cerada za tovarni sanduk, iliti zaštita za teret od kiše.
Ne vidim tu ništa što bi asociralona na vozilo za kampovanje. Izvini ako baš
nisam najbolje shvatio tvoju konstrukciju. http://www.dodaj.rs/f/3a/eU/2l6JS5b6/paint.gif
ajde kolega ostavi ovu ceradu za rad sa trotockasem i napravi nadgradnju kako dolikuje , sve upute si dobio ,ako neznas , ima ko zna dodji da ti izvade mere pa u avanturu kako je red
Polako samo. Bice, bice.
Odgovori