Plinski protocni bojler

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Postovane kolege.Dali neko ima iskustva sa ugradnjom plinskog protocnog bojlera u kamper ili prikolicu i dali ovo sto sam nasao na netu ima nekakve slicnosti sa originalnim bojlerima. http://www.kupujemprodajem.com/Gasni-pr ... -oglas.htm
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ja upravo ovih dana završavan ugradnju gasnog bojlera u svoj kamper pa ću sve to detaljno opisati u nekoj od tema.
Bojler koji si našao ima sličnosti sa originalnim samo u toliko što oba rade na gas. Naime što se ugradnje ovog bojlera tiče trebaće ti dosta sitnica koje su obavezne za kamping gasne bojlere (sigurnosno ventili, redukcije sa navoja na creva i sl.) i naravno dosta fizikalije i gimnastike. Obavezno treba proveriti 2 stvari, pritisak na kome radi (30mbs, 50mbs ili ....) i da li je moguće prepraviti (koliko vidim na slikama) sa gornje strane bojlera takozvani kamin, odnosno napraviti neku vrstu odvoda van prikolice . Proveri i napon na kojem radi taj digitalni regulator odnosno termostat, koliko vidim na slikama to je 220v.
Pošto je u pitanju oglas, a i prodavac je iz Beograda, otiđi lepo i vidi kako izgleda uživo, pročitaj uputsvto za upotrebu i ugradnju pa ćemo videti.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Meni ovo deluje strašno zanimljivo, iako sam ja ugradio moj stari plinski bojler. Znam da takav bojler treba Koletu, a verovatno i drugima. Nalepnica je na našem jeziku, pa ne bi bilo loše malo više informacija - ko je proizvođač, ili uvoznik itd... Sve drugo se reši, naravno uvlačenje svežeg (spoljašnjeg vazduha je neminovno, kao i izduv (auspuh)...
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

To je izgleda domaci bojler. Na slici pise da ga proizvodi gas thermik Beograd
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Mislim da treba biti rezervisan sa montažom ovakvog bojlera u kamper uzimajući upozorenje na istom -Upotreba dozvoljena samo u provetrenim prostorijama-.
Odgovori