Prozori na Dethleffs

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Prozori na Dethleffs

Post od GoranBGD »

Konacno nadjoh malo vremena da okacim slike postavljanja krovnih prozora na kamper .

Kupio sam stariji kamper kod kojeg su svi prozori ili zamenjeni ili ih nema ..sto je bio slucaj za plafonska dva ..jednostavno su veliki plasticni lavor zalepili preko da ne ulazi voda i to je to .
Posle pitanja ovde na forumu sta i kako javio mi se clan ducato2 imenom Branko ,kome se i ovom prilikom zahvaljujem na pomoci , a koji je ponudio da mi posalje dva "luftasa" koji su neispravnih okvira ali ispravnih da kazem stakala . Na mom kamperu su bili okviri sa drskama ali bez poklopaca . Usledilo je malo tuninga i dosta ribanja starih lepkova sa krova ...
Evo u par slika kako je proslo . Zahvaljujuci toj akciji i pomoci kolege Branka smo uopste i mogli otici na more jer u tih mesec dana do letovanja ko za baksuz nigde polovnih prozora..nisam bio u situaciji da kupujem nove iz nemacke jer..pa znate i sami cifre ...a bez prozora na krovu tj sa lavorima nisam hteo ni van dvorista .

Slike sam kacio na dropbox jer forum nesto zeza . Dodacu kasnije jos



Skidanje stare diht mase

https://www.dropbox.com/s/6rihwp5bqxd1v ... 1.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.dropbox.com/s/k8n257cf0c48r ... 2.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Montaza novog kedera u okvir prozora

https://www.dropbox.com/s/1a44kvyqqvcy1 ... 7.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Montaza poklopca na ram tj drske za zatvaranje

https://www.dropbox.com/s/dyn90h6ay2dlz ... 1.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.dropbox.com/s/eizb5ntcj7wqo ... 5.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Prozori montirani

https://www.dropbox.com/s/pz9clpy7yf9m8 ... 1.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Prozori na Dethleffs

Post od mustang »

Dobro si se ti potrudio, veliki je to posao.
Šta si koristio kao diht masu?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Prozori na Dethleffs

Post od GoranBGD »

Koristio sam Teroson MS939 . To mi je dečko iz Henkel-a rekao da je ono što sad fabrike koriste u proizvodnji kampera... pakovanje je ona velika salama I mora u veliki pištolj.. koji sam od njega dobio na korištenje... jedna salama je oko 10 eur.. ja sam zalepio tri krovna prozora I ostalo mi više od pola...
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Prozori na Dethleffs

Post od GoranBGD »

I tako meni od prvog dana vlasnistva prozor na cubi sav iskrckao...onaj dupli spolja konveksno staklo unutra ravno ...prosle god u maju poceo da pusta . Odlucim ja da izbacim keder sistem i da zalepim plexi kao sto se danas radi na camcima i automobilima .
Kupim dim plexi 5mm , stari dobri teroson ms , skinem stari plexi..(raditi u rukavicama da ne bude posete urgentnom) ocistim mesto naleganja malo na.kamperu jer je inace pokriveno kederom i zalepiiiim ...evo slika .
IMG-20170829-WA0004.png
IMG-20170829-WA0001.png
IMG-20170829-WA0003.png

I sve je to delovalo super par dana...i kad smo dosli na more primetim ja cosak se odlepiooooooooo :evil: :evil: :( . Onda je naravno radila Duct tape traka do sledece prilike za popravku .
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Prozori na Dethleffs

Post od GoranBGD »

Nemam sliku tada zalepljenog prozora . greska je bila sto za pmma ili plexiglas treba prajmer...bez toga je "masan" za sve lepkOve na planeti osim za acetonski lepak .

Dakle primer i lepak za pmma za tzv direct glazing iliti direktno lepljenje pleksija na razne podloge .

IMG_20180809_152209.png
Sam plexi sam sa kampera skinuo bukvalno ko zastitu na flasteru..masan papir...celu godinu ga je prakticno drzala duct tape ...
Usledio je mukotrpni proses mehanickog uklanjanja crnog lepka koji ozbiljno hvata za sve pu boje (farbu na kamperu)
IMG_20180811_072551.png
Plexi po uputstvu treba matirati smirglom 180 u zoni nanosenja primera . Primer je neka vrsta acetona mesana s nekom gumom sta li je ...smrdi na aceton za nokte a kad se osusi bude meko na nokat kao guma .

IMG_20180811_105540.png


Zbog razlika u sirenju materijala lepak treba biti dosta debeo i zavisi od povrsine prozora..u mom sl sam napravio da bude 5mm debljina gotovog spoja . vrh aplikatora se zasece trougaono tako da ostavlja lepak u obliku pramide visine 10 mm ...lepak ima dobru pocetnu otpronost na smicanje tako da prakticno sam drzi prozor na mestu . Za sv sl sam osigurao sa par traka krep trake .

Preko zone lepka sam spolja zalepio samolepljivu traku kao zastitu od uv , posto proizvodjac kaze da sam primer nije adekvatna uv zastita . Gledajuci od spolja ide plexi primer lepak..a kao lepak treba sacuvati od uv iako je uv stabilan.

Evo ga krajnji rezultat.

IMG_20180812_192922.png

Ovaj put se nadam da ce spoj da nadzivi plexi . Mada sam napravio i prekrivku od ciradnog platna da stoji preko celog prozora dok nije u upotrebi .
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Prozori na Dethleffs

Post od Jader »

Svaka čast Gorane za post, ovo su definitivno korisne informacije za sve koji imaju sličan problem
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Prozori na Dethleffs

Post od GoranBGD »

;)
E sad posto je ovo jednostruki prozor nije predvidjena upotreba u zimskim uslovima ,sto smo zimus , po ranijoj pretpostavci i ustanovili . Naime zbog velike razl u temp i naponu vodene pare bla bla prozor unutra kondenzuje...nije bio problem toliki problem jer sam na svakih par sati kad smo unutra morao da prebrisem prozor inace se formiraju velike kapi vode i pocinje da curi ...sto i nije pozeljno .
Po povratku s letovanja ce se dogoditi nastavak a to je da i sa unutrasnje strane stavim plexi od 2 ili 3 mm na isti lepak i da prakticno napravim duplo staklo kao u kucnim "pvc" prozorima ...samo sto nece biti punjeno argonom :-D.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Prozori na Dethleffs

Post od GoranBGD »

Kad sam u poslu aj da okacim i ostatak ,, naime kad je kupljen jadnik je bio u bas losem stanju sto se prozora tice , osim vec gore navedenih prozora koji su ili pustali ili ih nije bilo bocni kod kuhinje je bio razbijen pa je pre prve upotrebe pala izrada istog . Dakle ovo sam prvo radio jos 2015te ali tek sad kacim 8-)

Posle kratke potrage shvatih da zamenski prozor ne postoji i sta cu .. napravi sam .
Malo saveta malo interneta pade odluka da se pravi dupli(zimski) prozor s tim da konveksni deo bude unutra , a to zbog procesa termo formiranja plexija u domacoj radinosti...ima da se plati da drugi rade ali usi otpadaju .

Izabrana kombinacija je spolja 4mm dim plexi unutra 1mm termo formirani plexi po kalupu tj reljefu .
Postojala je bojazan da ce taj unutrasnji biti previse tanak ali kad se savije stavi u ram i zasrafi nema problema .

Dakle ....reljef... MDF bolje poznat kao medijapan ..
image-22c0412db0918a0f8c49bcafa4b1968715f656b8ec2f0ed9d1e882d976b148fe-V.png

Isti se stavi na pozajmljeni vakuum sto ( plexi debo 2cm koji je brusilicom izdubljen u armaturna mreza sablonu i na kraju izcuveni prikljucci za vakkum ) . Plexi se zalepi za vakuum sto naravno duct trakom , zagreva specijalnim mikroprocesorski kontrolisanim grejnim masinama :-D ...

IMG_20151014_172452.png
IMG_20151014_172537.png

Evo ga dobijeni rezultat posle 20ak min

IMG_20151014_173641.png

Malo skracivanja po obodu , ubacivanja u ram ,montaze bravica evo kako izgleda .

IMG-20151015-WA0002.png
IMG-20151015-WA0004.png

Ceo prozor je kostao otprilike 35eu . 20 e je kostao medijapan 15e plexi , vakuum sto par piva i nesto struje za one specialne autoklav peci hehe . Negde u servisu mislim da je ostao ovaj mdf reljef...pa ako nekome ko ovo cita isti zatreba dobice ga na poklon . Dimenzije prozora su ugrubo 50 sa 50 cm ako treba cu da proverim .

.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Odgovori