Spoljni tuš - ugradnja

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Spoljni tuš - ugradnja

Post od sprinter »

Prošle sezonie nabavio sam kod Zampetas-a spoljni tuš, ali oni nisu imali vremena da mi ga odmah ugrade, pa mi jedino preostaje da ga sam ugradim na kamper.
Sliku tuša ću naknadno postaviti.
Možda će ovi postovi koji slede eventualno biti od pomoći nekome ko bude ugrađivao tuš u kamper, pa ću opisati postupak ugradnje.

Prvo, evo nekih mojih dilema koje treba da se reše:

1.) Mesto na kamperu gde treba postaviti tuš
2.) Mesto na instalaciji odakle treba dovući toplu i hladnu vodu

Tačka 1 .

Nekako mi odgovara da tuš postavim na levu stranu kampera, blizu vrata od garaže. Tu su mi u blizini pumpa i bojler, a leva strana mi više odgovara od desne zbog pojave barica vode nakon tuširanja, iako je leva strana generalno lošija jer se uglavnom nalazi do puta, pa je manje bezbedna. Zadnji deo kampera mi ne odgovara zbog više raznih stvari. Leva strana iako nebezbedna, ima prednost i u tome kad se parkiram uz ivicu puta, ispod tuša će mi biti tvrda podloga pa će biti manje prljavštine.


Tačka 2.

Meni je na levoj strani i rezervoar pitke vode, što je dobra stvar a tu mi je i bojler.
Sad dilema mi je da li da se priključim sa hladnom vodom na delu instalacije koja se nalazi iza vodene pumpe, a pre razvodnog dela, ili da pokušam da nađem drugi razvvodni deo sa još jednim priključkom.
Što se tiče tople vode proveriću kako mi se prostire instalacija iza bojlera, da li ima nekih račvi, pa ću se tu priključiti.

Slike postavljam naknadno.

Pitanje:

Zna li neko kakva je struktura stranica na kamperu, odnosno na koje mere (širine) se bar približno prave drveni ramovi -profili, da ne bih na stranici prersekao profil.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Spoljni tuš - ugradnja

Post od sprinter »

Nju stavljam, samo ne znam zašta služi prekidač od struje
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
ccb381
Korisnik
Postovi: 105
Pridružio se: 05 Okt 2018 09:22

Re: Spoljni tuš - ugradnja

Post od ccb381 »

Kada imas potapajucu pumpu na prekidac se vezuje kontakt sa pumpom preko neke veze sa najblizom slavinom. Posto imas kompresionu pumpu prekidac je van funkcije.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Spoljni tuš - ugradnja

Post od sprinter »

Logično, al nije mi radilo kefalo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Spoljni tuš - ugradnja

Post od sprinter »

Nisam završio sa postavljanjem slika u vezi spoljneg tuša. Prvo sam našao mesto gde ću ga postaviti. Odlučio sam da to bude leva bočna strana, u blizini pumpe za gorivo. Obeležio sam mesta gde ću bušti oplatu i dao se na posao.
20190707_151936_640x480.jpg
Kako je oplata u ovom delu bila samo od stiropora, kod stolara sam izvukao metar letvice debljine stiropora i nekih 4-5cm širine , potom sam u oplati odstranio stiropor i njih ugurao letvice do oboda rupa. Time sam sebi omogućio da tvrdje prislonim plastičnu kutiju za oplatu.
20190707_172501_640x480.jpg
U blizini kutije nalaze se i topla i hladna voda, tako da sam se plastičnim T razvodnicima spojio na postojeću vodovodnu instalaciju, normalno sve posle pumpe i bojlera.
20190707_154321_640x480.jpg
I to je to. Jedino što sam morao dodatno uraditi je da promenim mesto odbojnika za zaključavanje, obzirom da je kutija fabrički bila predviđena da se postavi na desni bok, pa sam brusilicom isekao pop nitne i okrenuo ga naopačke. i da, živom gumom sam obložio unutrašnjost kutije, čisto da ne dodje do prodora vode.
20190707_154329_640x480.jpg
20190707_154304_640x480.jpg


Da budem iskren, ovaj spoljni tuš je tako dobra stvar da me prosto čudi zašto nije u standardnoj opremi kampera. Otkako sam ga montirao, baš ga obilato koristimo. Vidim da nema slike samog tuša i mesta gde sam se zakačio za instalacije, pa ću ovih dana postaviti i te slike, čekam da prodje i ova predizborna karantina.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Odgovori