Rezervoar za vodu - Uradi sam

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

IST KAMP
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Maj 2014 23:13
Lokacija: Bor

Post od IST KAMP »

ljudi, za Dušanovu ideju u vezi rezervoara, čista 10, za realizaciju-isto. Usput sam se od srca i iskreno nasmejao komentarima za koje ,,vidim,, da su dobronamerni. U svakom slučaju i za njih-10 ! Pošto sam ja u svojoj kamp prikolici za sada rešio taj problem (original u Hobby je 10 l ), ja sam na njegovo mesto ubacio plastično bure (domaće-za turšiju- oko 600.- din) od 35 l, mislim da će za početak da odradi zamisao. Videćemo, javiću, a prvom prilikom ću svratiti kod Duleta HY da licno vidim kreaciju. Ocigledno da u nj kamperu ima još šta da se vidi. Pozdrav D i ostalima..
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

IST KAMP napisao:ljudi, za Dušanovu ideju u vezi rezervoara, čista 10, za realizaciju-isto. Usput sam se od srca i iskreno nasmejao komentarima za koje ,,vidim,, da su dobronamerni. U svakom slučaju i za njih-10 ! Pošto sam ja u svojoj kamp prikolici za sada rešio taj problem (original u Hobby je 10 l ), ja sam na njegovo mesto ubacio plastično bure (domaće-za turšiju- oko 600.- din) od 35 l, mislim da će za početak da odradi zamisao. Videćemo, javiću, a prvom prilikom ću svratiti kod Duleta HY da licno vidim kreaciju. Ocigledno da u nj kamperu ima još šta da se vidi. Pozdrav D i ostalima..
Ja imam rezrvoar od 40 litara ispod sedišta koji je nedovoljan za autonomiju od jednog dana. Zbog ograničenog prostora sam odustao od većeg rezervoara pa sam se odlučio za rezerve u vidu 5 plastičnih kanistera od 10 litara. Zašto 10? Jednostavno se pakuju u razne boksove po prikolici (autu), a lagani su za nošenje od česme do vozila.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Vode nikad dosta.

Jedna od stvari koju naučiš na terenu u vojsci jeste i racionalna upotreba vode. Možda nije loše podsetiti kako se sve može uštedeti i značajno smanjiti količina dnevnih potreba za vodom.

Koristiti vlažne maramice za dezinfekciju ruku, umesto pranja kroz vodu i sapun. ( normalno za manje isprljane ruke).
Česmicu ne držati skroz otvorenu prilikom upotrebe.
Zube prati ne sa otvorenom česmicom, nego vodu u šolju, pa ispiranje usta vodom iz čaše.
Razdvojiti tehničku i pijaću vodu, onu iz rezervoara koristiti samo kao tehničku, za piće kupovati fkaširanu vodu.
Za klopu koristiti što manje suđa, Naprimer. 4 osobe , 3 tanjira a jedna svoj deo supe kozumira iz lončića u kome se supa kuvala.
Gledati da se parkira u blizini česme, tako da se pranje sudova obavi napolju.
Kupovati poluspremljenu hranu, nema krša i potrebe za upotrebom vode.
Voditi računa o tuševima, često se parkiram u njihovoj blizini, e sad ima i mana, blizina slatke vode nekad znači i veći broj osa, pčela i sl.
Poslednja izmena od sprinter u 13 Maj 2014 22:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Vode nikad dosta.

Jedna od stvari koju naučiš na terenu u vojsci jeste i racionalna upotreba vode. Možda nije loše podsetiti kako se sve može uštedeti i značajno smanjiti količina dnevnih potreba za vodom.

Koristiti vlažne maramice za dezinfekciju ruku, umesto pranja kroz vodu i sapun. ( normalno za manje isprljane ruke).
Česmicu ne držati skroz otvorenu prilikom upotrebe.
Zube prati ne sa otvorenom česmicom, nego vodu u šolju, pa ispiranje usta vodom iz čaše.
Razdvojiti tehničku i pijaću vodu, onu iz rezervoara koristiti samo kao tehničku, za piće kupovati fkaširanu vodu.
Za klopu koristiti što manje suđa, Naprimer. 4 osobe , 3 tanjira a jedna svoj deo supe kozumira iz lončića u kome se supa kuvala.
Gledati da se parkira u blizini česme, tako da se pranje sudova obavi napolju.
Kupovati poluspremljenu hranu, nema krša i potrebe za upotrebom vode.
Voditi računa o tuševima, često se parkiram u njihovoj blizini, e sad ima i mana, blizina slatke vode nekad znači i veći broj osa, pčela i sl.
Dodao bih: kad ste ograničeni s vodom, koristiti plastične/kartonske tanjire i čaše. Gotova jela i konzervirana jela mogu da se jedu iz limenke. Manju decu obavezno kontrolisati prilikom pranja ruku ili zuba jer se može desiti da ostave otvorenu slavinu, a česma je baš daleko (moj slučaj).
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja u Grčkoj kupujem onu veliku rolnu papirnih ubrusa, od 1.000 listića. Sjajna stvar, za sve korisna. Korisna za pranje suđa. Supruga prvo ubrusom pokupi masnoću i prljavštinu sa tanjira, tako da se mnogo manje vode upotrebljava za samo pranje.
IST KAMP
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Maj 2014 23:13
Lokacija: Bor

Post od IST KAMP »

Vode nikad dosta-tačno, no vidim da ni saveta (za nas ,,mlađe,,) nikad previše. Hvala svima na prenetim iskustvima- tuđe iskustvo je najjeftinije, naravno kada se ta iskustva prenesu drugom. Pozdrav svima
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

I ja koristim plasticno burence od 30 l za tehnicku vodu,stoji mi u boksu napred,i jos jedno od 20 l koje mi je lakse za punjenje u rezervi,mada je i Jaderova ideja odlicna
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Rezervoar za vodu - Uradi sam

Post od GoranBGD »

Evo da dodam i ja moje resenje . Po kupovini kampera svatih nema dovoljno resursa za free kamping kojeg sam planirao da se drzim dokle god je moguce odlucio sam se na prosirenje kapaciteta svega .

Ispod kombija ima pregrst neiskoristenog prostora i tako je pala dupla doza kafe iznad crtaceg papira .

Pala je odluka na tank od fiberglasa jer je jak a tanak . Nisam izmerio tezinu ali nema ni 10 kila a zapremine je 95 lit .

Montaza je ispod , punjenje je spolja na brzu spojku koja se vidi na jednoj od slika , a kroz slavinu . Ta ista slavina sluzi za adhoc pranje ruku spolja , kible , maski za ronjenje itd i zimsko praznjenje . Ovaj tank je sa tankom u kamperu povezan preko pretovarne pumpe za vodu...dakle kad unutrasnji ispraznim dopunjavam iz ovog na dugme . Nema pregrada ali obzirom da je na najnizoj tacci i u voznji obicno pun evo 4ta godina nisam imao problema .

Evo slikovnih priloga . Na slici se vide i dve boce za plin koje se koriste za voznju i kuvanje grejanje al to je za drugu temu

Mesto za tank , smetao je auspuh i poluga rucne . Privremeno uklonjeni .
IMG-20160504-WA0004.png
Ubacen za probu
IMG_20160523_185306_2.png
Sve montirano
IMG_20160621_163843.png

Tank s gornje strane ima revizioni otvor veliki za slucaj potrebe ciscenja mada obzirom da su odvodi na dnu u cosku ispiranje od necistoca fakticki sam uradi..sipam malo vode otvorim slavinu i provozam...
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Odgovori