Bez komentara!

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Ko zna sta je ovo, zna i cemu sluzi i u cemu je problem! Napravu koristim u prelaznom periodu jer je tad problem najcesci!

Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Onom ko zna sta je i cemu sluzi nije ni potreban ovaj post. Ja niti znam sta je ni cemu sluzi pa bi bilo dobro da znam sta je i cemu sluzi i da bi ova poruka imala smisla. Ako je u pitanju "kviz" meni ovo lici na neki elektro grejac u sistemu vodenog grejanja.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ako je kviz onda da probam i ja. Mislim da je u pitanju neki zaštitini ili sigurnosni ventil za ispuštanje vode, kao neki preliv.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Dragan napisao:Onom ko zna sta je i cemu sluzi nije ni potreban ovaj post. Ja niti znam sta je ni cemu sluzi pa bi bilo dobro da znam sta je i cemu sluzi i da bi ova poruka imala smisla. Ako je u pitanju "kviz" meni ovo lici na neki elektro grejac u sistemu vodenog grejanja.
Nije nikakav „kviz“! Post je upravo namenjen samo onima koji taj deo imaju jer samo njima i moze da posluzi.
Ako ima sujetnih i osetlijivih kojima post u toj formi smeta, sto se meine tice „admin“ moze da ga izbrise.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

VBOSS
Vidi sad ovog. Zasto u svemu trazite nesto sto ne valja. Nekome je casa do pola napunjena vodom, polupuna a nekome poluprazna. Meni je polupuna i tako razmisljam o zivotu, i super mi je.
Kad bih u svakom postu gledao ono sto mi se ne svidja, ne bih ni posecivao net. :)

Inace bas si na prvoj slici namestio zice preko part number-a.

Po onome sto sam nasao na netu, to je neki sigurnosni ventil za Truma bojler, i treba da ima konteolu preko daljinskog upravljaca iz kabine kampera.

Evo ga daljinski: https://frankanatest.softkat.de/Spare-p ... 48E318023D
Poslednja izmena od Sinbad u 16 Apr 2013 22:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Iskreno receno ja ne razumem cemu ova uzbuna i pobuna.
Ja vrlo dobro znam sta sam napisao, a vrlo dobro umem i da razumem sta je ko i kako napisao.
Uz svo postovanje Dragana koga licno ne poznjem, ali sam sve najbolje o njemu cuo i izuzetno ga cenim,
smatram vrlo neumesnim komentarisati i tvrditi nesto sto apsolutno ne poznaje i nije tacno.
Suprotno Draganovoj tvrdnji, moj post upravo moze da posluzi samo onome ko taj deo ima!
Jos jednom: nije „kviz“, nisam namerno sakrio broj artilkla jer on uopste nije vazan,
vec sam se stvarno obratio samo onima kojima to treba! Ne znam u cemu je problem?
Uhvatili su se teme oni kojima to ne treba, a o skupljanju djubreta po Srbiji o kome sam pisao
u rubrici "putovanja", gde bi mogli nesto sa svoje strane da doprinesu, niko nista ne pise osim Sinbad-a.
Uz to, malo vise ozbiljnosti i promisljenosti prilikom pisanja bi sigurno vise doprinelo, nego savet Sinbad-a
indirektno upucenom meni, da zbog nedostatka povrsnosti ne posecujem net. U svakom slucaju hvala.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Termo ventil koji se automatski otvara i ispusta vodu iz bojlera kada se
spoljna temeratura priblizi nuli.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odlična stvar. Kod mene stoji uz sistem Truma.
Pre par godina u jesen, zove me komšija i kaže: Dođi brzo curi ti iz kampera. Ja došao, a ono bara vode. Ne znam šta je u pitanju. Zavlačio se ispod kampera, proveravao instalacije, spojeve, sve ok. Tek posle mozganja shvatim da je tu noć bila niska temperatura i da je termo ventil odradio posao.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

BOSS napisao:Iskreno receno ja ne razumem cemu ova uzbuna i pobuna.
Ja vrlo dobro znam sta sam napisao, a vrlo dobro umem i da razumem sta je ko i kako napisao.
Uz svo postovanje Dragana koga licno ne poznjem, ali sam sve najbolje o njemu cuo i izuzetno ga cenim,
smatram vrlo neumesnim komentarisati i tvrditi nesto sto apsolutno ne poznaje i nije tacno.
Suprotno Draganovoj tvrdnji, moj post upravo moze da posluzi samo onome ko taj deo ima!
Jos jednom: nije „kviz“, nisam namerno sakrio broj artilkla jer on uopste nije vazan,
vec sam se stvarno obratio samo onima kojima to treba! Ne znam u cemu je problem?
Uhvatili su se teme oni kojima to ne treba, a o skupljanju djubreta po Srbiji o kome sam pisao
u rubrici "putovanja", gde bi mogli nesto sa svoje strane da doprinesu, niko nista ne pise osim Sinbad-a.
Uz to, malo vise ozbiljnosti i promisljenosti prilikom pisanja bi sigurno vise doprinelo, nego savet Sinbad-a
indirektno upucenom meni, da zbog nedostatka povrsnosti ne posecujem net. U svakom slucaju hvala.
Ma opusteno, zezamo se :)

Iskuliras nekad neke nase komentare napisne u momentima razlicitih rastrojtava, i svima lepo ... Kapiras?

Ja samo kazem da previse ne uzimas stvari k srcu...
Kad se mora, nije teško.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

BOSS napisao:Ko zna sta je ovo, zna i cemu sluzi i u cemu je problem! Napravu koristim u prelaznom periodu jer je tad problem najcesci!
...
Originalan nacin da se predstavi zanimljiv deo instalacije vode :)
Koliko znam ispusta vodu iz celog sistema a ne samo iz bojlera.
http://www.truma.com/downloadcenter/fro ... _dk_es.pdf
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče termo ventila jedina mi je zamerka položaj zatvoreno-otvoreno. Položaj zatvoreno je crveno dugme "nagore". Desilo mi se jednom u toku vožnje da je pao u položaj otvoreno. Od tada zimi ispod onog crvenog dugmeta oko osovinice namotam parče žice, da blokiram pad na dole.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

sprinter napisao:Što se tiče termo ventila jedina mi je zamerka položaj zatvoreno-otvoreno. Položaj zatvoreno je crveno dugme "nagore". Desilo mi se jednom u toku vožnje da je pao u položaj otvoreno. Od tada zimi ispod onog crvenog dugmeta oko osovinice namotam parče žice, da blokiram pad na dole.
Pa nije valjda da ni ti nisi razumeo o cemu se radi!?
Da sam hteo da predstavim „Truma“ ventil, stavio bih to u drugu rubriku a ne u rubriku „sam svoj majstor“!
Zeleo sam da pokazem „malu ziucanu napravu/blokadu“, napravljenu od aluminijumske igle za pletenje 4,3mm,
koju svako moze sam da napravi da nebi vise imao problem da mu voda istece vec na 5-6 C°.
Ako se redom posmatraju slike vidi se sve hronoloski.
Napisao sam takodje da ja to koristim samo u prelaznom periodu, ali ne „ventil“ (jer je on stalno u funkciji),
nego malu „napravu/blokadu“ koja onemogucava da se ventil spusti i otvori.
Time sam izbegao da moram da motam koje-kakve zicice oko crvenog dela kao ti.
Nadam se da je sad jasno. Na kraju ispade „kviz“ iako mi to uopste nije bila namera.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja se poveo za drugima. Nisam gledao pažljivo sliku, odmah sam video da se radi o termo ventilu, ali nisam se udubljivao dalje. Istina, uočio sam kanapče, ali sam pomislio da ti služi za dizanje i držanje ventila u gornjem položaju , odnosno da se kači za neki oslonac gore.

Taj sistem im je prilično nespretno rešen. Ja koristim telefonsku žicu, lako je savitljiva i prilično dobro obujmi osovinicu, pa nemam nikakvih problema sa padanjem klapne.
Kada se budemo videli, moram videti uživo taj sistem.
Pozz
Odgovori