Kampiranje u satoru

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Ljubiteli satora kakvu podolgu za spavanje koristite u vasem satoru? Ja koristim obican vazdusni dusek visine 10ak santimetra a ispod njega gumena podloga. Video sam neki dusek koji zaista moze da zameni krevet (visina mu je oko 30-35cm) ali nazalost nemogu da ga koristim u mom satoru. Iskustva? Saveti?
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

U vecem satoru koristom veliki dusek debljine 30-ak santimetara sa plisanom povrsinom, kao onaj sa TV sopa, a u manjem platneno gumeni kao sto su se nekad mogli kupiti kod nas. Na vecem duseku osecam da me po noci hladi pa obavezno ispod carsava stavim jedno ilili dva cebeta. Platneno gumeni iako tanji mi je prijatniji pa nema potrebe za cebetom. Trodelni platneno gumeni mi je naj prakticniji jer ga naduvam sa razlicitim pritiskom ,po delovima, za najbolji ugodjaj.
Slika

Slika
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Dragan, koi je ovo sator? Deluje dosta zanimljivo....
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sator je Nemacke proizvodnje kupljen u Berlinu pre dvadesetak godina fiberglas-celicne konstrukcije 9,5 kg tezine sa kocicima, 2000 mm vodenog stuba , 4x3 m, najvece visine 1,9m a proizvodjac je visoki vrh koliko se secam. Sator je i danas kao nov (fotografija je od prosle godine).
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Fatasticno.......sator je bas onakav kakav ja trazim. Dovoljno komotan a ipak ispod 10kg. Proizvodjac "visoki vrh" trwblo bi da bude High Peak?
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Jeste.
Odgovori