Iskustva iz 2020

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Iskustva iz 2020

Post od liiiman »

Dugogodišnje kampersko iskustvo koje se zasniva na kampovanju sa prikolicom, moralo je za posledicu imati i izazov, kako je boraviti u šatoru? Doduše u mojoj kamperskoj bandi, ja imama slatka iskustva mladalačkog korišćenja šatora, ali moje dame, koje sam navukao na kampovanje, nemaju to iskustvo. Pod pritiskom "dece" došli smo na ideju da se opremimo šatorom i dodatnom opremom u cilju omogućavanja deci da kampuju mimo nas, a i da mi možemo na blic skočiti na neko druženje kako bismo preskočili ograničenje da nam je prebivalište sa prikolicom sedamdesetak kilometara od mesta sa kog idemo na posao :)
Eto projekta!
Nabavio se šator Quechua Arpenaz 4.1, nominalno za 4 osobe, ali se nama učinio kao idealan za dve osobe, sa predprostorom pristojne veličine i visine koji može da posluži za boravak tokom kišnog perioda. Ovaj model poseduje potpuno izolovanu kapsulu za spavanje (ka zemlji je plastificirana kada visine oko 20cm, a ostalo je bela komora sa ventilacijom, u kojoj dvoje ljudi (ja sam prilično krupan) imaju mesta i uz to mogu da smeste sve kritične delove prtljaga. Predprostor je otvoren, sa plastificiranom kadom visine oko 20cm koja obezbeđuje prilično komotan suv prostor u kome stanu dve stolice, manji sto , par polica za stvari. Sve ovo se pakuje u prilično praktičnu torbu težine nešto više od 10kg (cena komoditeta)
Proizvođačke fotografije:
001Sator.jpg
002Sator.jpg
003Sator.jpg
004Sator.jpg
005Sator.jpg
006Sator.jpg
Dodatna oprema.
Vrećama za spavanje smo već bili opremljeni i to za različite vremenske uslove. Ono što smo morali nabaviti su madraci za spavanje. Zbog mojih gabarita, bili smo svesni da tu nema štednje i da treba naći nešto dobro. Opet Decathlon i izbor sledećig madraca: COMFORT (65 Cm) samonaduvavajući (naravno da su me odmah ispljuvale ove moje inžerčine sa posla, ali oni nemaju pojma koja je pomoć kad se nešto naduva bez pomoći do izjednačavanja sa spoljašnjim pritiskom, a i sem Grčkih apartmana nisu osetili čar pravog odmora :) ) Ono što je nas opredelilo je mogućnost spajanja dva madraca zipom u bračni madrac. Iskustvo je pokazalo da su madraci magično udobni i svima ih toplo preporučijemo.
Proizvođačke fotografije:
013Sator.jpg
014Sator.jpg
Sve to zajedno i naše ludilo sa stolicama, policama, grejalicom (Rowenta, Model: SO 6510, Max. Snaga: 2400 W, Zaštita IP 21 za korištenje u kupatilu (za šator izmišljeno ;) ), 2 stepena jačine, termostat sa zaštitom od smrzavanja i optimalan komfor, silence mode(Nivo buke): 45 dBA) i projekat je gotov.

Iskustva:
Prvo smo sve isprobali na deci (samo da nas neko ne optuži, deca su 18+) i koristili su opremu na Zlatiboru, uz ozbiljno vatreno krštenje sa ozbiljnim nevremenom koje se ponavljalo tokom tri dana (vetar, kiša, grmljavina). Mi smo naravno roditeljski bili zabrinuti (iz prikolice :) ), ali kako je sve bilo koreltno postavljeno, nevreme nije ostavilo nikakve posledice i deca nisu imala nikakve zamerke.
011Sator.jpg
012Sator.jpg
Naravno, da ni matori nismo imali strpljenja i morali smo da isprobamo opremu tokom obeležavanje 15 godina CCS-a na Stražilovu (planina je to, početak oktobra, pravo vreme za uživanje) Izašli smo na crtu našoj dragoj ekipi sa kamperima i prikolicama i ....šta reći! Priuštili smo sebi NEZABORAVNE kamperske dane.
007Sator.jpg
008Sator.jpg
009Sator.jpg
010Sator.jpg
Na kraju, moram da se zahvalim našim velikim prijateljima iz Ljubljane Zvonetu i Bojani, koji su nas ubedili da koncept kampovanja sa kamp prikolicom može značajno da se obogati kampovanjem sa šatorom!
Ovo zaista otvara nove vidike kampinga i bez obzira da li ste početnici ili iskusni kamperi, šator je za svaku preporuku.

PS. Kada postavljate šator, uradite to do kraja, zakucajte sve klinove, zategnite sve kanape i uradite sve što stoji u uputstvu za montažu šatora!!!
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva iz 2020

Post od Jader »

Dobar podsetnik da se kampovati može i sa šatorom i iodlična skustva iz prve ruke :D

Po meni, to je jedino "pravo" kampovanje gde se dešava nabliži dodir s prirodom, a sve posle toga (kamperi, kamp kućice) je popriličan konformizam.
Neki od nas su svoje prve kamperske korake započeli baš u šatoru, bilo kao kamperi ili kao izviđači :) .

Preskakanje šatora u kamperskoj hijerarhiji je poput upisivanju fakulteta nakon završene osnovne škole :)
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Re: Iskustva iz 2020

Post od ljubomir372 »

Neznam zašto ali ja i dalje u kamperu nosim šator.Letovao sam jednom samo u šatoru posle toga zamenio par prikolica pa prešao na kamper i uvek je taj šator tu .
Odgovori