visina vodenog stuba

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

robertr
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Jul 2011 10:38

Post od robertr »

šta tačno znači kada šator ima visinu vodenog stuba 2000mm?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da se ne radi o visini vodenog stuba, nego za slučaj kiše o količini vode koju može da istrpi platno šatora.
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

Mislim da ti van konteksta niko ne može pomoći.
Napiši ceo sadržej etikete ili sl. Ako je na engleskom nemoj prevoditi.
Npr, može da znači da je otporan na produvavanje do pritiska 0.2 atmosfere ( približno).
Šta god da je, to je dobro platno.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sa zakasnjenjem pojasnjavam pitanje. Ako bi ste napunili cev duzine 2000 mm, iliti 2m, vodom i drzali je vertikalno a sa donje strane cevi prislonili satorsko platno navedenih karakteristika da dobro nalegne na cev, onda platno nece propustati vodu odnosno sator prokisnjavati.
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Dali je 2000mm HH (hydrostatic head) dovoljno za jedan sator koji bi se koristio za letovanje (10-12 dana)?
Glledao sam karakteristike dosta satora i kod ovih koji imaju HH 2000mm stoi da sum t.z. vikend satori (za kraci boravak)
Recimo SunnCamp pravi satore koji imaju HH 5000mm.
Za obzirom sto moji sator je stariji model (Vango Force10) nemogu da nadjem gde ja oznaka za vodeni stub.
Molim strucnjake da kazu koje karakteristike treba da ima jedan sator da bi bio dobar?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pisano je o šatorima. Malo pronjuškaj po Forumu naročito u ovoj sekciji.

Dobar šator?

Šta treba prethodno znati:

Koliko osoba treba da koristi šator
U kojim vremenskim uslovima se koristi ( Leto, Jesen, more, planina i sl.)
Koliko dugo u kontinuitetu se boravi u njemu, da li se kuva i boravi u njemu ili služi samo za spavanje i smeštaj opreme
Da li je težina opreme ograničavajući faktor

Pogledao sam na Net-u kako izgleda tvoj šator. Ja sam svojevremno imao sličan, ali marke Indupolati. Ovaj je mnogo moderniji. Ako ti treba šator ove vrste , ne menjaj ovaj svoj. sasvim je ok. Odlična stvar je što ima posebno platno za sobu a posebno prekrivku. Između struji vazduh pa je u ovoj vrsti šatora prijatno boraviti.

Ako ti treba neki veći, ja bih gledao neki tipa iglo-a.
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Hvala na odgovoru Sprinter. Trazim sator za dvoje (ali prema prospektu da bude za troje da bi bio komotnii), koristio bi ga za letovanje. Razlog sto hocu da promenim sator je to sto je moj Vango mali sator pa unutra tesko stanu stvari, a presvlacenje unutra je prava umetnost). U satori nekuvam, ali hocu da unutra ima dovoljno mesta za dve vece putne torbe. Tezina satora (a ni velicina kad je spakovan) mi nije bitna posto imam karavan auto pa unutra stane sve i svasta bez ikakvih problema.
Koji bi mi model preporucio?

Hvala.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

vango napisao:Hvala na odgovoru Sprinter. Trazim sator za dvoje (ali prema prospektu da bude za troje da bi bio komotnii), koristio bi ga za letovanje. Razlog sto hocu da promenim sator je to sto je moj Vango mali sator pa unutra tesko stanu stvari, a presvlacenje unutra je prava umetnost). U satori nekuvam, ali hocu da unutra ima dovoljno mesta za dve vece putne torbe. Tezina satora (a ni velicina kad je spakovan) mi nije bitna posto imam karavan auto pa unutra stane sve i svasta bez ikakvih problema.
Koji bi mi model preporucio?

Hvala.
Brako prikolicu
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Malo sam izašao iz tih voda. Ne pratim dovoljno teme o šatorima.
Video sam uživo Draganov šator, izgleda ekstra.
Moj generalni savet je da vodiš računa o brendu, što se tiče šatora uvek dajem prednost dobroj marki. Kineze treba zaboraviti iz ove priče.

Ne znam koliko često menjaš auta. Ako ih duže držiš kod sebe, razmisli o šatoru kojii se naslanja na auto. Video sam više Holandjana i Švaba sa tim šatorima, vrlo je neobična kombinacija. Ili oni šatori koji se drže na gepeku.
U svakom slučaju pogledaj po online katalozima Falle, Movera i sl.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Vango, ne postoji nista univerzalno. Sve zavisi kako ces i kad ces sta koristiti. Ja imam dva dobra satora ali i jedan kineski koji sam kupio za desetak eura. I njega koristim, verovali ili ne!
Ako ides kolima na vise dana Lio ti je dao dobar predlog, Brako.
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Ljudi, hvala vam na odgovorima. Brakica je dosad par puta bila na "dnevnom redu". Jeste, problem vansezonsko parkiranje ali po oglasima sam video par brakica iz devdesetih u relativno dobrom stanju i po ekstra ceni (cca 250 EUR) sto bi odprilike bila cena za dobar sator.
Kad smo vec kod brakice, jel neko od vas ima kakvog iskustva sa brakicom? Jel moze da se preradi sator i gumena kapa?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nisam hteo previše da se mešam, jer i ja odavno nisam u tim vodama (šatorskim), ali ako si nekad spavao u šatoru onda možda nema potrebe da komentarišem. Ja i sada imam mali kineski šator, kojji koristim kada putujem motorom.
Problem kod višednevnog kampovanja šatorom je uglavnom kiša i vetar. Uzmi u obzir da spavaš na zemlji, da moraš da napraviš kanal oko šatora, da moraš perfektno da ga učvrstiš jer kad dune ume da bude gadno. Zato su mali šatori bolji, ali nemaju dovoljno konfora. Koliko god šator bio dobar vrlo često ćeš preko njega dodavati ciradu...
Zato sam ti i predložio brako - sve se spakuje u samoj prikolici, spavaš na izdignutom delu (ne na zemlji) i to na dušeku, kada se postavi delujemi solidno čvrsto... Cene im uopšte nisu velike za ono što pružaju
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče parkiranja video sam da ih ljudi van sezone drže u uspravnom položaju, ili skinu točkove pa ih drže uz sam zid. Tako mnogo manje prostora zauzimaju.
Ako ti ne smeta vuča, brako prikolica je svakako pravo rešenje.
Ne znam samo kolika joj je registracija i da li se plaća godišnje kao i za običnu prikolicu.
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Pogledajte ovo http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetai ... o-prikolka
Kako vam se cini? Malo je skuplja od ostalih u ponudi ali cini se kao da je upravo izasla iz fabrike :)
Jel da vredi da je vidim i uzivo?
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Vredi. Ali pogledaj i ostale oglase.
Odgovori