visina vodenog stuba

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

roberto_s
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Jan 2014 14:33

Post od roberto_s »

vango napisao:Pogledajte ovo http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetai ... o-prikolka
Kako vam se cini? Malo je skuplja od ostalih u ponudi ali cini se kao da je upravo izasla iz fabrike :)
Jel da vredi da je vidim i uzivo?
Vredi, kupuj to , pogotovo sto ima papire.Sad, u Makedoniji je, ne znam koliko bi kostao ceo uvoz, pod uslovom da si iz Srbije i ovde hoces da je koristis.
Pozdrav
vango
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 11 Mar 2014 18:16

Post od vango »

Video sam desetak brakica i sve su bile blago tuznom stanju cak i ova sa slike koju sam poslao u proslom postu. Ipak i ovog leta sam proveo 10 dana u satoru. Posto imam puno pitanja u vazi satora otvoricu novu temu pa bih molio upicenije kampere da mi pomognu. Hala.
Igida
Korisnik
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Dec 2014 12:24

Re:

Post od Igida »

robertr napisao:šta tačno znači kada šator ima visinu vodenog stuba 2000mm?
То значи да је на површину од 1mm2 (милиметар квадратни) ,,постављен'' стуб воде висине од 2000мм и да испитивани материјал није пропустио воду. Већ после тога имате кап са друге (ваше) стране. Има и других мера, нпр. л/м2/х (литра/метру квадратном/сату). Такав метод мерења користи ,,Кечуа'' (Quechua). Али, да одговорим на све. Генерално до 3000мм је ,,нижа средња класа'' шатора. Од 3000мм, па до 5000мм је сасвим добра класа шатора који вас неће оставити на цедилу када груне провала облака. Преко 5000мм већ спада у шаторе за екстремне услове и ретко се и срећу. Наравно, ако имате кинту, моћи ћете да их набавите.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: visina vodenog stuba

Post od sprinter »

To je jedna od razlika između kineza od po 2-3 hiljade dinara i pravog šatora. A na prvi pogled izgledaju slično, pa se čovek pita što da baca novce. Sve svoje zašto ima svoje zato.
E sad, meni se dešavalo da prođe nekoliko letovanja i da ne padne ni kap kiše. Veći problem na šatoru je bila prašina i lepak od jelki i borovine. Nekad sam jedva čekao kišu da mi spere i osveži šator.
Odgovori