upotreba tokom zime

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
kbdnk
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Feb 2014 20:29

Post od kbdnk »

Igrom slučaja sam naišao na ovaj sajt i video da ima više nego iskusnih članova.
Ono što mene interesuje je da li je iko od Vas koristio kamp prikolicu za smeštaj tokom zime i kakva su mu iskustva. Kako zagrejati kamp prkolicu, kolika je potrošnja, isplativost i dr.
Imam ideju da kupim kamp prkolicu i postavim je na Staroj planini i tamo je koristio tokom cele godine, vikendom. Normalno da bi joj napravio odgovarajući krov i eventualno prateći sadržaj na placu tipa WC, roštilj,...
Dakle, pitanje je: Da nije ipak velika golgota koristiti kamp prikolicu za smeštaj tokom zime? Napominjem da temperatura na Staroj planini može da sidje i do 10-15 ispod nule, pa tu može da bude problem ne samo za ljude nego i za eventualno nekiu tank sa vodom.
Još jednom napominjem da nikada nisam kampovao u prikolici duže vremena i da je pitanje možda "šarlatansko" ali...mene ipak to interesuje.
Pozz svima
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Postoje kamp prikolice koje mogu da se koriste tokom zime, samo moj ti je savet da OBAVEZNO zaboraviš budženja tipa dodatne plinske grejalice, ugradnje sulundara i sl.
I previše ljudi je nastradalo zbog "domaće radinosti".
Kada budeš kupovao prikolicu, ti prodavca pitaj da li je zimska ili nije i neka ti objasni u čemu se ova zimska razlikuje od letnje.
Prava zimska prikolica ima drugačije odrađeno grejanje, tankove, duple prozore, odvode za štetne gasove i puno još čega.
Kada je pazariš, obavezno montiraj detektor za dim i ugljen monoksid.
Poslednja izmena od sprinter u 23 Feb 2014 20:54, izmenjeno 1 put ukupno.
kbdnk
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Feb 2014 20:29

Post od kbdnk »

Sprinter, ovaj od koga ja planiram da kupim prikolicu čisto sumnjam da se u to razume. Prikolicu je našao negde na zapadu i učinila mu se jeftina i evo je u Srbiji...a mene evo ovde...s pitanjima
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ako znaš marku i tip, pokušaj malo da proguglaš, možda nađeš specifikaciju i sl. Ovako napamet teško ćeš naći odgovor.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ili postavi slike prikolice, spolja i unutra, pa ćemo ti objasniti.
Mi smo dosta diskutovali o grejanju i dr. stvarima (u drugim temama), pouka je:
NIKAKO DOMAĆA RADINOST ZA GREJANJE!!! da ne razglabam - isključivo grejalice koje su planski ugrađene (imaju usisnik vazduha i dimnjak) npr. Truma...
Plinska boca na grejanju u zavisnosti od temperature traje od par dana do nedelju dana.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ja imam zimsku Adriju dugacku 3,70m. Ima truma grejanje sa ventilatorom i izduvima za topli vazduh ispod klupa. Ima dupla stakla na prozorima.
Trumi (fabricki ugradjena pec na gas) treba oko sat vremena da zagreje unutrasnjost prikolice sa -10 na +20. Posle toga mnogo lakse odrzava temperaturu. Potrosnja gasa je oko 3-4 Kg na dan u zavisnosti na koju temperaturu je podesis. Znaci jedna boca traje oko 2-3 dana.
Ja uporedo, tamo gde ima struje, koristim i elektricni uljni radijator od 2,4Kw i on uspeva da zagreje prikolicu. Na niskim temperaturama, potrebno je koristiti propan gas u boci, (ima kod Nis-a po narudzbi) i bilo bi dobro bocu drzati u prikolici na toplom, jer ako je drzis napolju na hladnom, kad ispari gasna faza iz boce, ostaces sa polupunom bocom gasa bez grejanja, sve dok ponovo ne ugrejes bocu.

Ako koristis grejalice na struju, zbog opasnosti od pozara, koristi iskljucivo grejalicu niske temerature kao sto je uljni radijator (max temp. 70 stepeni) gde su delovi koji imaju visoku temperaturu kao i grejac zatvoreni.
Poslednja izmena od Sinbad u 24 Feb 2014 02:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nisam neki stručnjak, ali što se tiče struje mislim da strogo treba voditi računa o tome koliko koji potrošač vuče struje, znati koliki je presek unutrašnjih kablova u prikolici, te utvrditi da li je bezbedno uključiti ovakve potrošaće.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Gros je u jednom forumu dao smernice gde se mogu kupiti detektori za ugljen monoksid i dim,zamolio bih ga da ponovi adrese jer to sad ne mogu da nadjem,a svekako je rec o nezaobilaznom detalju u sferi bezbednosti
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

U pravu si Takonac i meni bi trebalo jer mi je stari poudeo, pišti sam od sebe a nije do baterije. Takođe mislim da je ona stvarčica koja rasteruje glodare i insekte a radi na 12V takođe nepohodna obzirom da sam prošle nedelje imao problem sa nezvanim gostom (mišom) u kamperu, nije bilo puno štete ali moglo je da bude.Ova zadnja dva posta svakako nisu u za to predviđenoj temi ali ako neko može i zna neka ih umetne gde treba.
Pozz.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Unutrasnji radovi na osvezavanju prikolice su zavrseni,par slika na brzinu slikane telefonom. Slika Slika
i naravno deciji kutak
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

stari
Slika
i novi izgled sobe
Slika


popravio sam da ti se vide slike pre slike upisati Slika takon postaju vidljive postoji uputstvo na forumu malo pretrazi pozdrav groskamper
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Ovo mozda nije za Slikakamp,ali je kucica svakako

Jedno je sigurno,deca je obozavaju!
Slika
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Hvala Gros!
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Odgovori