Obnova(amaterska) kamp kucice...molim za pomoc!?! Hitno!

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Zarko Tacin napisao:Drugari,kako funkcionise voda u kamp kucicama?! Jel ima neka pumpa neka fora sta?!?! Moja ima sudoperu minijaturnu al normalnu,ima i cesmu sa sve normalnim ventilima za vodu...a ispod je bilo burence i crevo koje je crpelo vodu iz njega...meni nije jasno kako voda ide nagpre kad otvoris slavinu,posto nema nista vise od opisanog?! Kako je to reseno u vecim kamp kucicama?!?!?
Naravno da sve kucice i kamperi imaju ugradjenu pumpu za vodu , koliko ja znam sve su na 12v,nisam neki ekspert ali cini mi se da je
kod mene(kamper) kod rezervoara za vodu(velika plasticna posuda,obicna).Tu su doveli struju sa table sa osiguracima, a ja je ukljucujem
direktno na tabli.Nikakva posebna mudrolija,slobodan sam da kazem!
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koliko se sećam, na takvim prikolicama postojala je mini nožna, plastična mehanička pumpa koja se držala u ormariću ispod i vadila prilikom upotrebe.
Oblikom podseća na veću paštetu, s gornje strane je guma crne boje. Bilo je i modela koji su se nalazili odmah pored sudopere i radili po principu klasične pumpe za bicikl.

Najbolje ti je da uzmeš pumpu za akvarijum i da je montiraš direktno u kanister.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Proveri da li na prednjem panelu , a ispod sudopere imaš jedan uz drugi, dva manja kružna otvora. Ako ima, onda je to upravo bilo mesto kuda su prolazila creva napolje i ulazila-odlazila iz pumpe. Ta pumpa se sa dva šrafa vezivala za pod.

Ako hoćeš da staviš takvu pumpu, koliko se sećam trebalo bi da imam svoju rezervnu, negde u podrumu, mogu ti je dati, samo javi da pokušam da je pronađem.
Uros
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 25 Avg 2013 15:52
Kontakt:

Post od Uros »

Ja sam u takvoj prikolici imao ovakvu pumpu:

Slika

Ako se dobro secam, ona je samo pumpala vazduh u kanister sa vodom i stvarala mali pritisak u njemu, a taj pritisak je terao vodu do cesme.

Ako ne zelis elektro pumpu ovo je resenje koje savrseno funkcionise. Mozes da ga unapredis malo tako sto ces kao kanister ugraditi posudu od prskalice za voce. Ona je od debele plastike i moze da podnese znatan pritisak. Mislim da ce biti dovoljno da 2-3 puta dnevno rucno napumpas posudu i ona ce biti pod pritiskom po ceo dan.
Naravno, ovo je samo ideja. Ne znam koliko kostaju te prskalice za voce. Iskusni kamperasi ce ti mozda dati neko bolje i jednostavniej resenje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Vrlo interesantno, ovo je ustvari pumpa za dušeke koja se koristi na drugi način. Kod mene je bio drugi sistem, već sam objasnio kakav.
Taj sistem sa uduvavanjem vazduha viđao sam na Adrijinim modelima. Pumpa je bila postavljena bočno, odmah ispod radne ploče, oblikom i mehanizmom me je podsećala na pumpu za bicikl.

Evo ti ideje, nađi neku odgovarajuću pumpu za vazduh,
Jedno od rešenja je da nabaviš onaj plastični narandžasti kanister od 20lit sa ugrađenom slavinicom, pa peri napolju. Ja sam na predzadnjoj prikolici tako uradio ( Treska 2+2). Izvadio sam ceo komplet, za kuvanje i sudoperu, i na mesto njega ugradio mini krevet. Istina, prikolica mi je bila stacionirana na Jazu, tako da sam u predšatoru imao sve instalirano, pa mi je prikolica služila isključivo za spavanje.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Da ,hocu da instaliram noznu pumpu,tu mehanicku,ako neko ima nek javi,ja bih je pazario....ima dva izlaza za creva,kao sto je gore opisano,pogledao sam malopre,samo nije nista bilo montirano...ugradio sam veliki tank od 30l,al il cu nesto morati da prepravim na vratima,il manji da stavim..za neverovati,al fali mi par milimetara da se vrata lepo zatvore,sve sam probao,jedino da ceo ormaric pomerim malo napolje,al to mi se ne svidja..necu nista elektro u njoj...osim svetla i eventualno onaj pretvarac struje cisto za latop i sl...ugradjujem spoljnu uticnicu za struju,kad stanem negde da se prikljucim...a imam i spoljo burence za vodu od 20tak litara s slavcinom,al voleo bih da radi i ova sudopera unutra...evo malo slika od ovog vikenda...ugradio sam gornje police malo doterao neke stvari i tu stao..kisa je padala ko luda,a supa uska za neke akrobacije...jbg nastavak sledece nedelje a dotle da nabavim sta jos treba :)
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Slika

Slika

Slika

Slika
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Slika

Slika

Eto tu u mraku sam radio...jbg masine za radu su morale u supe bolje...meni ostala ova...bio sma mokar do gole koze stoput udji izadji itd...cak je i kuca bila mokra... :)

Slika
Poslednja izmena od Zarko Tacin u 04 Maj 2014 23:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Za svaki slucaj,opalili smo po rostilju,ovaj put elektricnom...cisto da ostanemo u formi!! :)))

Slika
Poslednja izmena od Zarko Tacin u 04 Maj 2014 23:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Ps. Jel tockovi od peglice,tj.raspored rupa pase na sve fijate?! NEsto mi se vrzam po glavi komsija ima neke alu felne i tako...?! :)
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Gotova! :)))

Slika

Slika

Slika

Naravno ima jos tu finesa dosta,al polako glavn deo je gotov...treba jso struja iduce nedelje,sudopera i plin,sve je spremno to je jedan dan ili dva....i registracija! Hvaaala veliko svima na savetima i na pomoci!!! ;)))

ps.brat bi kupio istu ,al kao novu kucicu,al ima problem,kupljena na carini na licitaciji placen porez i sve to al nikad nije reg. kod nas...sad kazu treba atest?! a ja znam da atest nije potreban za vozila itd uvezena pre nekog datuma...a ova je ovde vec 15god znaci pre tog datuma je... a atest ne mogu da predjem jel traze onaj COC ili kako vec od fabrike, a to nema i ne mogu da nabaivm...jel neko ima neki saveti ili resenje za ovo ,jeftino je daje,al je necemo uzeti ako ne moze da se reg. kao moja..?!??!!? HVALA UNAPRED!!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Hoćete li ih koristiti zajedno, ili odvojeno...
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

U predzadnjoj ili zadnjoj emisiji SAT Alviroic je imao gosta koji je objasnio da za mnoga vozila postoje kataloski podaci pa nije potrebno da se od fabrike dobije deklaracija. Potrazi na internetu "Sat zadnja emisija" pa pogledaj snimke.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

zajedno bi ih koristili,zato i hocemo da ih sredimoi tip top...planiramo da ih vucemo sa spacecima kad budu gotovi a dotle sa dacijom i golfom....aj videcu,jedino da uzmem papire pa kod njih da idem....seljaci
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Ako jos uvek nisi nabavio pumpu za vodu ja imam noznu pumpu skinutu sa adrie mogu da ti je poklonim.Kompletna je sa crevima.
Odgovori