Obnova(amaterska) kamp kucice...molim za pomoc!?! Hitno!

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pretpostavljam da se radi o rudi za teretnu prikolicu. Zato ima oznake koliku tezinu moze da vuce. Najbolje gledaj kakav je sigurnosni mehanizam kacenja sape za rudu. To je vrlo bitno, ne daj boze da ti se otkaci u voznji. Ti neces imati tezinu prkolice preko 1t, ali ces trpeti udare vetra zbog gabarita, pa ti dodje na isto, treba ti sigurna kuka.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

A koja je sigurna kuka?! Gde jos da pogledam?! Gde u gradu?! Hitno mi je moda cu da je vozim na tehnicki pregled ovih dana... :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

dyabe, ja sam u Grčkoj. Pronjuškaj po netu ko radi teretne prikolice u gradu, pa pitaš. Ja znam da ima u okolini Šapca- Prnjavoru firma koja se bavi izradom tih prikolica, negde sam na Forumu dao i telefon, sada ne znam samo u okviru koje teme je pisano.
Pera Big Marlin
Korisnik
Postovi: 41
Pridružio se: 20 Apr 2014 15:55

Post od Pera Big Marlin »

U Zemunu ima maajstor JOVA.nalazi se na pocetku Ul.Jakuba Kuburovica sa desne strane.Iz pravca Tosinog bunara ka Prvomajskoj.Ima visedecenijsko iskustvo u proizvodnji svih vrsta prikolica.Ima u ponudu i sav repromaterijal za proizvodnju istih pa tako i spojnice(sape).
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Pera Big Marlin napisao:U Zemunu ima maajstor JOVA.nalazi se na pocetku Ul.Jakuba Kuburovica sa desne strane.Iz pravca Tosinog bunara ka Prvomajskoj.Ima visedecenijsko iskustvo u proizvodnji svih vrsta prikolica.Ima u ponudu i sav repromaterijal za proizvodnju istih pa tako i spojnice(sape).
Nemas njegov telefon,EMAIL, internet adresu radionice?! :)
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

aaa bedak bio da kupim,kad treba da izmerim i obim rude...nisam mislio na to...uzas... :)
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Kupio sapu namestio,kupio heline katadioptere namestio...namesto i lanac protiv odlacivanja.....i sad cvrc...

Ne mogu da je registrujem....od pre mesec dana je poceo da se primenjuje zakon, ne mogu da je registrujem ako nema fabricku specifikaciju,znaci neki papir,da je ona prozivedena fabricki...a to nemam,fabrika je ugasena odavno,prodata na tenderu i sad i taj pravi privatnik isto kucice i raznorazne prikolice...ja ga kontaktirao al on nema podate za te stare prikolice...

Vratili me s tehnickog prekujce....bio u amss nemaju pojma...bio u agenciji za bezbednosti i saobracaj....pa tamo amo masinski fakultet....stoput...na kraju pricao s sefom....kaze sledece....ne moze ako nemam to...oni niti bilo ko ne mogu po novom zakonu da utvrde da li je fabricka ako nemaju neki apapir po kome da se rukovode...

resenje,on mi je rekao..da nadjem neku registrovanu i da trazim od tog coveka da mi to kopira pa da overim u miliciji pa da tako idem na tehnicki i bice ok....nebuloza zar ne?!?!?

drugo resenje da odem na sajt nasao za neke novije modele,pa da dodam u fotoshopu moj model,kopiram i odnesm pa probam...?! noja je n126b a ima od n126n 126nt i dalje...ima i sajt i kontakt prozivodjasca (obog mnovog) pa da se pozovem na njih??!?!

ovako nesto da preradim isto je smao moja nema udarnu kuku...
http://www.fanklub-niewiadowek.com/link ... n_skan.pdf

ili ovo

http://www.fiberglassrv.com/files/CaptainCaravan.pdf

ovde sve pise za kucicu...neki savet,mozda je neko pametniji od mene ja vise ne znam....sve u svemu sam zakasnio mesec dana...pre mesec dana sam mogao da reg. kako ocu...

http://www.camprest.com/en/news/motorho ... -in-poland
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Verovatno mislis nq aluminijumsku plocicu na udrnoj rudi ?
Nadam se da tu rudu nisi skupo platio a da si kupio i polovu sa tom atest plocicom nebi imao problema
Kuka takodje ima aluminijumsku plocicu na konstrukciji ,desavalo mi se da policajci na putu traze i od kuke i rude plocice (netreba nikakav pisani dokument samo plocice) i to je po zakonu od pre 20godina a ne od pre mesec dana
Zelim ti srecu
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

moja kucica ima plocicu na rudi i to je ok...a na samoj sapi nema plocia vec ima na njoj utisnuto sta treba nova je sad sam je kupio...a mislim na papir ,dokument koji potvrdjuje da je fabricak,ili po novom dokument o saobraznosti ...
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Uzeo knotovu novu sapu uradjen strtuja komplet,navario i lanac...u procesu registracije...drzite mi palceve! :))

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sa srecom. ;-)
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Jos ceka regostraciju.....vec mesecima...promenjen zakon treba papir o homologaciji...a to naravno nema i ne moze da predje tehnicki...a kaze mi i procita iz zakona ako nemas,onda mozes da skines s interneta,od fabrike...ja nasao fabriku,ugasena 91,kupio privatnik i dalje radi kamp kucice samo naprednije,malcice...i posalje mi covek na mail celo uputstvo,i na kraju papir o homologaciji,a ovi opet ne smeju da me puste na tehnicki,kao ne znaju ne snmeju...uzas...sta da radim?!??!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pa u pravu su , zakon treba poštovati.

Ovo me podseti na onu čuvenu scenu iz "Ko to tamo peva" s početka filma, kada Taško Načić negde u nedođiji, bogu iza kragne, hoće da uđe u autobus ali mu Paja Vujisić ne dozvoljava rečima da ne može da uđe zato što na tom mestu nije stanica, jel šta ako neko vidi da on prima putnike van stanice, i prijavi ga., zato neka potrči, stanica je nekih 200m niže pa nek uđe.
Propisi su propisi.

Tako i ovo, kao da treba da registruješ spejs šatl, a ne kamp prikolicu.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

e drugari,jel polovan kamper iz austrije, sa euro jedan motorom ne moze da se registruje zbog motora kao i automobili?! jel se isto vazi i za njih?!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

isto kao i za auto, koliko je meni poznato. To znači, minimum euro3
Odgovori