koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

sinisasky
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 01 Jun 2015 15:21

Re: koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Post od sinisasky »

Ja imam Hobby prestige 400, 750kg neto, 1000kg bruto. Vucem je sa daciom sandero 1.4 benz 75hp.
Slab je auto za vucu, sto se jako oseti na uzbrdici. Kucicu sam sam doterao iz Holandije. Na pravcu lepo ide 90-100km.
Ali uz becko brdo sam se penjao 30km na sat. Mada na toj uzbrdici i sleperi idu 30-40km.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Post od sprinter »

zoleprole
zoleprole napisao:Što se tiče kampovanja, deca su uvek "za" i njih ne treba ni pitati , problem je uvek naravno supruga, zato i nju ne treba pitati, jer ona će u startu biti protiv, nego je odvesti u neki sređeni kamp, i kada vidi da je WC u kampu čist kao i kod kuće, i kada se probudi ujutru na nekoj plaži kraj mora, postaće veći pobornik kampovanja od vas samih.
Što se tiče prikolica, za mene je pravo kampovanje spavanje u šatoru tj. na otvorenom a ne spavanje u klimatizovanim kamp prikolicama i kamperima, spavanje sa klimom je spavanje sa klimom, pa makar ona bila i na 10 m od mora, e sad nekom je važan komfor, nekom nešto drugo........
Apsolutno si u pravu što se tiče "ubeđivanja supruge za kampovanje.

Što se tiče klimatizovanih prostorija, ja sam generalno protiv klima u stanu, ali vreme se promenilo pa smo zaista prinudjeni da koristimo klime i budemo zavisnici od njih. Lično ne koristim stacionarnu klimu u kamperu niti nameravam da je ugradim. S druge strane nemam apsolutno baš ništa protiv onih koji imaju ugradjenu klimu u svojim vozilima i koriste je. Sve je stvar izbora. Ovde Nas je dosta različitih, svako ima svoja interesovanja i prioritete i ta različtost upravo daje šmek ovom društvu i super je što je tako. Svi se poštujemo i super se družimo na organizovanim izletima. Sve Nas vezuje ljubav prema prirodi i to je ono što Nas drži zajedno. Sad, meni odgovara kamper, tebi možda prikolica ili si zadovoljan sa šatorom, to je stvar ličnog izbora.

Ja mislim da sam prošao skoro sve u kampovanju, mislim da svako vreme nosi svoje breme. Kad sam bio singl, bez dece, samo sa "lepšom polovinom" , najlepše i najprijatnije mi je bilo sa rancem, vrećom i šatorom na ledjima. Moja supruga je "zavolela" kampovanje zbog mene, pre toga nikad nije boravila u šatoru. Ja poštujem tu njenu solidarnost, pa sam kasnije nabavio sopstvenu prikolicu, koja je zaista kvalitativni pomak u odnosu na šator, a na kraju smo prešli i na kamper i ovakav način druženja sa prirodom kao i korišćenje slobodnog vremena, Nama sada apsolutno najviše odgovara. Ovim ne smatram da je kamper korak iznad prikolice, radi se o različitim načinima korišćenja. Prikolica je namenjena za jedan vid odmora, kamper za drugi, pa ko kako voli i kako mu štima, tako se i opredeljuje.
Boravak u šatoru je zaista super, ali samo kada je lepo vreme. Kad je loše vreme, sve je drugačije. Nije sporan letnji pljusak, ali ako si u šatoru doživeo nekoliko uzastopnih kišovitih dana uz olujni vetar, onda mislim da znaš o čemu pričam. Godinama sam koristio šator. Više puta sam bio očevidac kada su porodice zbog kiše, vetra i bujičnih potočića koji su se slivali uz šatore bile po par dana zgrčene u autima, čekajući da se vreme prolepša da bi mogli da skuvaju nešto, da naduvaju dušeke, da osiguraju ili izmeste šator, osuše stvari, i sl.
I na kraju, ove godine sam na Sitoniji video da Grci masovno koriste šatore tipa Iglo naročito vikendima kada se reke turista sliju na plaže. Ono što me iznenadilo i oduševilo bila je činjenica da je bilo dosta ljudi koji ne pripadaju omladini.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Post od sprinter »

Ovim svojim postom ne kudim kampovanje sa šatorom, naprotiv, moja sećanja na ovaj vid letovanja su fenomenalna i nezaboravna, naročito letovanja na ostrvima Lastovo, Vis, Dugi otok, Mljet, Korčula i sl. Uz svu opremu, obavezan deo opreme je bila i gitara, pa zajednička svirka na plaži uz paljenje vatre. To su baš bila mirna vremena. Ja sam samo tada solo. Zadnji put sam bio u šatoru u kampu u Mlinima, tad je sin bio predškolskog uzrasta.

Jedna mala digresija:
Kada vidim jedrilicu prvo pomislim na mirno i prozirno more, lepo vreme, i odmah mi se stvori želja da zakoračim na palubu i odjedrim bilo gde. Ali more zna i da se digne, talasi kao kuća, na sve strane valja, nebo olovno i neprozirno, šiba vetar kao besan, talasi brzi od brodice, ako si samo malo dalje na otvorenom moru. jadna ti pita.
zoran_su
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 10 Avg 2015 14:13

Re: koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Post od zoran_su »

isao sam da vidim danas jednu prikolicu, pa da mi kazete misljenje .....
Slika
http://www.dodaj.rs/f/3B/sX/iVnbbPh/img ... 183255.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
prikolica je 88 godiste, istekla je registracija pre godinu dana, nisam video da je negde prokisnjavala. nema hemijski wc, ima prostorijicu gde bi se mogao staviti neki, ako postoji varijanta sa praznjenjem kroz kucicu, da se ne sece zid kucice, a u toj prostoriji je i umivaonik.
pored ulaza je sudopera sa dve gasne ringle, ispod je frizider.
dupli krevet + dva decija kreveta - jedan iznad drugog.
ima kompletan predsator.
koliko ovo moze da vredi?
Korisnikov avatar
karavanms
Korisnik
Postovi: 5
Pridružio se: 12 Mar 2024 16:11

Re: koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Post od karavanms »

Astra h caravan 1.7 cdti 74 kw i Fendt 510
Masa automobila spremnog za vuču oko 1700 kg (max 1960 kg)
Masa prazne prikolice 1210 kg
Ispoštovana preraspodela masa i lepo ide samo da je malo jači motor.
Potrošnja goriva bez prikolice oko 6 l, sa prikoliceom u proseku 9 l.
Video: https://www.tiktok.com/@jemilos/video/7 ... 5898990085
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: koju prikolicu mogu da planiram sa trenutnim autom?

Post od Jader »

Najbolje je proveriti na ovom sajtu: https://towcar.info/
Naravno, postoji tu dosta subjektivnih faktora koje je moguće ustanoviti samo iskustvom
Odgovori