Kuka

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Kuka

Post od liiiman »

Kolege, niko se ne oglašava po pitanju ozbiljne teme: ”Tehnički pregled i kuke za vuču”. Da li neko ima praktične savete? Kako najjednostavnije i najlakše do važećeg atesta za kuku?
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 769
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Kuka

Post od Jader »

Atest za kuku može da košta dosta živaca, a naročito novca jer višestruko premašuje cenu same kuke. Koliko sam čuo, treba vam potvrda uvoznika vozila da se na taj i taj auto može ugraditi kuka, treba uverenje o ispitivanju vozila koju izdaje Agencija za bezbednost saobraćaja (uslov je fabrički atestirana kuka i valjda račun servisa koji ju je ugradio, što nisam siguran).

Ko neće da baca pare u bunar i svojim novcem finasira one koji sve ovo osmislili (suzdržaću se od epiteta :silent: ), može da skine euro kuku pre tehničkog pregleda. Ako Vam i posle toga traže atest (iako je kugla skinuta), idite na drugi tehnički ;)
Pera Ford Big Merlin
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Mar 2016 21:27

Re: Kuka

Post od Pera Ford Big Merlin »

Ne pomaze odlazak u drugi sevis na tehnicki pregled.Nece vas primiti,posto su"vezani" u sistemu.Ja sam morao da "Vestfalijinu" fabricku kuku na Vw kombiju odsecem brusilicom jer nije mogla da se demontira.Jer je "mono"odnosno u sklopu sa sasijom.Ukoliko se demontira nema nogucnost ugradnje zadnjeg branika.A dobijanja atesta za nju je kao dozvola za"Celindzer II".
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 769
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Kuka

Post od Jader »

Pera Ford Big Merlin napisao:Ne pomaze odlazak u drugi sevis na tehnicki pregled.Nece vas primiti,posto su"vezani" u sistemu.Ja sam morao da "Vestfalijinu" fabricku kuku na Vw kombiju odsecem brusilicom jer nije mogla da se demontira.Jer je "mono"odnosno u sklopu sa sasijom.Ukoliko se demontira nema nogucnost ugradnje zadnjeg branika.A dobijanja atesta za nju je kao dozvola za"Celindzer II".
Hvala Pero za info, ovo su korisne informacije ;) znači, pre tehničkog se dobro raspitati... naknadna pamet ne pomaže :o
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Kuka

Post od Dragan »

Po ptavilniku o postupanju na tehnickom pregledu ukoliko na kuki postoji oznaka proizvodjaca vozila smatra se fabrickom ugradnjom i nisu potrebni nikakvi drugi dokazi. Ukoliko je vozilo proizvefeno pre 2011. god. ne mora imati rastavljivu kuku. Ja pod tim uslovima registrujem vozilo nakon sto sam na prvi pregled odveo saobtacajnog inspektora.
Odgovori