molba vlasnicima kamp prikolica

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

hvala joe
hvala što si nam pokazao kako izgledaju nisam ih još video mislim na ove za prikolicu
Poslednja izmena od pecaros021 u 08 Mar 2011 19:56, izmenjeno 1 put ukupno.
rođen da peca osuđen da radi
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

pa štaje drage kolege neštosmo se ućutali,dali je neko uopšte registrovao prikolicu? ili svi čekamo šta će biti
rođen da peca osuđen da radi
vesna1309
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 23 Mar 2011 01:24

Post od vesna1309 »

Mi smo pre neki dan registrovali prikolicu>750,ne znam sta vas zanima?Dobila je svoju tablicu,nezavisnu od ove na automobilu,i izgleda ovako kako je JOE objasnio,a sledeca registracija za godinu dana.Saobracajnu karticu za nju dobijamo tek za 20 dana,zbog sporosti administracije.Cena sve ukupno:nove tablice+nova kartica+tehnicki=11.000,a sledece godine samo tehnicki pregled,isto kao za auto,sto znaci da se umanjuje cena za ovo dvoje!Jedini problem je sto se tehnicki pregled moze obaviti samo u servisima koji su ovlasceni da vrse tehnicki pregled prikolica.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

ako ste iz Novog Sada ostavite gde se ide na tehnički ili ko je ovlašćen za prikolice sa udarnom kočnicom
rođen da peca osuđen da radi
vesna1309
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 23 Mar 2011 01:24

Post od vesna1309 »

Iz Beograda smo,a mislim da je servis negde u Vojvodini.Nama je to agencija uradila,a oni imaju neku vezu tamo,pa ne moras da vozis prikolicu na pregled!Pozdrav
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@ vesna1309

Dobro dosli na forum !
Raduje me kada nam se pridruzi neko od kampera sa kamp-kucicom. Vidim da ste
registrovali kampiku po novom zakonu, cena je prilicno visoka za nesto sto vecina
kampera koristi svega nekoliko dana u godini. Mene brine cena jer imam i teretnu
prikolicu, a i prikolicu za camac koju sam nedavno nabavio. Neverovatno kako se kod nas
stvari menjaju, do juce se nije placalo nista, a sada trebam platiti tri registracije.
Sve se skupilo u ovoj godini, od preregistracije auta, zimske gume,apoteka, registracija
prikolica, registracija skutera, strasno. Nisam siguran jeli treba i zimske gume za kampiku,
jer znam da za prikolicu treba trokut,sijalice,a mozda i apoteka.
Molio bih ako nije problem da Vesna1309 napise u postu jeli mora da se plati i obavezno
osiguranje za kampiku, napisali ste nove tablice+nova saobracajna dozvola+tehnicki,
to kosta 11000, da nije tu i osiguranje. Ovo pitam jer sam video da su tablice 1050 din
saobracajna 800 din,nalepnica 400 din, to je 2250 din, sta je ostalo do 11000 din, nije
moguce da tehnicki pregled kosta toliko ? Mislim da je to ipak obavezno osiguranje.
Ako ste sacuvali racun od uplata pogledajte i rastumacite nama koje to isto ceka.
Unapred hvala !

Pozdrav
Poslednja izmena od Joe u 25 Feb 2012 19:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Molim vas da mi odgovorite ako mozete ili da me uputite, imam kamp prikolicu strane proizvodnje ali bez orginalnih papira ( samo kopija saobracajne), nije placena carina, da li postoji nacin da je registrujem, odnosno ocarinim. inace prikolica je teska 751kg.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@ raja

vas slucaj je bas komplikovan, registracija se moze obaviti samo ako je dokumentacija
uredna, znaci da je placena carina i da je kampika u vasem vlasnistvu. Ako treba i atest
i on nije problem kada imate sve dokumente. Posto nemate nista od toga, krenite redom,
raspitajte se na carini sta treba od stranih dokumenata za legalan uvoz kampike. Kada
je ocarinite i platite carinu (iznos carine nije velik ), placa se neki porez, a posle se moze
legalno registrovati na vase ime. Posto je teza od 750 kg ne spada u lake prikolice, bolje
bi bilo da taj jedan kilogram viska nekako izostane pa da je registrujete kao laku prikolicu.
Ranije je to bila velika razlika, jer se do 750 kg nije trebalo registrovati, mozda to sada
i nije vise vazno, nisam u toku oko novog zakona o registraciji prikolica. Neznam koliko
sam uspeo da vam pomognem, ali sam se barem trudio da objasnim ono sto znam.

Pozdrav
Poslednja izmena od Joe u 25 Feb 2012 19:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Hvala u svakom slucaju, mislim da ce najbolje biti da kupim drugu sa validnim papirima, jer od kada sam kupio ovu samo me glava boli, umesto da planiram letnje koriscenje prikolice, a imao sam toliko planova!!
Ali planovi postoje da bi se kvarili!
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

proveri sa prodavcem!

ako je neki prevejani švercer on sigurno zna kako do papira. carina te izađe oko 300e bar je za moju toliko bilo. a proveri i sa uvoznicima avtomobila ako nekoga poznaješ možda ti i oni mogu pomoći,napisao si da imaš kopiju saobraćajne a gde je orginalna? sa njom i sa odjavom iz zemlje odakle je možda bi i moglo da se ocarini ali proveri u mestu odakle dolaziš puno sreće !!!!
rođen da peca osuđen da radi
vesna1309
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 23 Mar 2011 01:24

Post od vesna1309 »

@ Joe,
Racun: 1)tehnicki 5.000,00

2)registracija 7.200,00

U tu cenu spada i polisa osiguranja(597,00),a mi smo platili toliko zato sto nam je agencija registrovala.Mislim da je njihova usluga oko 1.500,00-2.000,00,pa za toliko umanji iznos.Pozdrav
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Hvala na informaciji.
Tehnicki pregled bas ubija sa cenom, a osiguranje je za zivo cudo povoljnije nego sto
sam se nadao, ali sigurno nece biti dugo,haha
Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Ljudi pozzzz, ja sam srecan covek, danas sam dobio papire,sada samo treba da je ocarinim, izgleda da cu sator zameniti prikolicom ovog leta.
Pitanje za PECAROSA021: Koje je godiste tvoja prikolica, od cega zavisi iznos carine, koliko je teska i kojim autom je vuces.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Pridružujem se tvojoj radosti, želim Ti puno lepih destinacija, dobre provode i ravne drumove !

Pozdrav
Poslednja izmena od Joe u 25 Feb 2012 19:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Jos jedno pitanje,a verovatno ce ih biti vise, da li trba da imam i one siroke retrovizore kada vucem prikolicu?
Hvala Joe-y i svim iskusnim kamperima, dosta toga moze da se nauci citajuci vas forum.
Odgovori