Satorske prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

zakačiš treću tablicu i napred niko te ništa neće pitatii =)i =)i =)i =)i =)
rođen da peca osuđen da radi
medvedici
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 30 Mar 2010 19:01

Post od medvedici »

Ajd malo da pokrenemo ovu temu,naime nudi mi drugar brako prikolicu ali ne znam tacno na sta treba posebno obratiti paznju.Da li vise na sator ili prikolicu i kako je registrovati ako nema nikakve papire?Imam ideju posto imam boxera putnickog da njega pretvorim u spavacu sobu a da prikolica sluzi kao dnevni boravak,kuhinja i cenifa,pa sta iskusniji misle o tome?Unapred zahvalan i srdacan pozdrav! uf al ga oduzi nadam se da Vas nisam smorio!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve zavisi kakav odmor preferiraš. Da li se lociraš u mestu, pa onda vozilom prešpartaš okolinu, da li vozilo nameravaš da često koristiš u toku odmora, da li ostaješ u mestu dan-dva ili duže i sl.
Ukoliko si statičan, u jednom mestu, to nije loša ideja, mada ja mislim da ti je bolje da ti boxer služi kao magacin za odlaganje stvari i sl. a da brako služi za spavanje.
Vodi računa ipak i o tome da je brako prikolica iako mala i lagana, ipak prikolica. Manje si mobilan, sporije voziš, duži si i sl.

Pogledaj po katalozima većih prodasvaca kamp opreme napr. Movera, Falle, Reimo i sl. mislim da sam video mogućnost da se uz vozilo kupi šator koji se jednim delom kači za vozilo i sa vozilom čini integralan bivak. U Grčkoj sam često viđao, uglavnom Holanđane koji imaju takve šatore. Lepo izgleda uživo, podseća na iglo, uglavnom su polukružni, a imaju dobru kvadraturu i štro je važno nisu baš toliko niski i neudobni. U njima se u vozilu spava, a u šatoru boravi, obeduje i sl. Nije loša ideja ni šator na gepeku vozila, onaj koji se rasklapa na još dve širine, sa stepenicanma i sl.

Pozdrav
medvedici
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 30 Mar 2010 19:01

Post od medvedici »

Znam za te pred satore i ima ih za boxera al su dosta skupi,a ovo je verovatno za dzabe a sluzilo bi za vikende kod nas i to samo u letnjem periodu.A sto se tice boxera njega ne moram mnogo da prepravljam niti zelim,posto mu se zadnji red sedista preklapa,tu dolazi dupli krevet ispod ostavansrednje sediste isto krevet.Bez mnogo prepravki udobnosti ne manjka a sto se tice brzine pa ne idem na trke vec na uzivanje pa kad stignem,nekad znamo do zlatibora da putujemo 6-8 sati,volimo da uzivamo kad smo na odmoru.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Onda ti je najbolja varijanta da koristiš brako prikolicu kako je to proizvođač i namenio. Izdignuti deo za spavanje, ulaz ili za spavanje ili za stvari.
Koliko znam, brako prikolice imaju i korektne predšatore, šniraju se komplet.
Spavanje u brako prikolici je poprilično udobno, i donja i gornja platforma su poprilično iznad zemlje, tako da zaista nema dileme da se u njoj može korektno spavati. Mislim da nema potrebe da se koristi boxer za spavanje. Sve zavisi koliko osoba ide na odmor, mislim da je brako predviđen za 2 odrasle osobe i 2 deteta.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 15 Feb 2011 16:20, izmenjeno 1 put ukupno.
medvedici
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 30 Mar 2010 19:01

Post od medvedici »

Problem je u zeni i cerama koje ne vole satore,a ja bih se vratio u mladost,spavanje u satoru,kotlic,rostilj,priroda jos uz neko jezero ih!Pa jos neki gumenjak camac i stapovi za pecanje i radosti nema kraja!Kad kazem problem one bi da spavaju u necem cvrstom,i ja bih voleo kamper ili kamp prikolicu ali finansije kazu za sad ne.Da budem iskren ubi me ovo besplatno skolstvo i rezije,uh odo u off. pozz
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

obično u kampovima kod nas, zavisi gde preferiraš ti da ideš postoje i par prikolica koje služe za iznajmljivanje pa lepo porodici iznajmiš kamp kućicu a ti pored digneš šator veruj mi neće se pokajati ni ti ni porodica znam nekoliko mesta kod nas gde to možeš ostvariti i naravno moraš znati šta porodica očekuje od kampa i kampovanja,ni moja žena i ćerka do pre dve godine nis volele ma ni da čuju za kamp ali kada se smestiše onda u iznajmljenu prikolicu posle drugog dana je bilo sve naj naj tako da sam posle tog ženinog prvog kampovanja došao kući i odma morao da kupim nama prikolicu za koju nisam oklevao ni dana da nađem. a već prošle godine je bilo drukčije išao sa svojom prikolicom i čak vodio dete sina od 4 meseca tada i ostali u kampu 17 dana i svi zadovoljni

ako neveruješ stavić i slike
Poslednja izmena od pecaros021 u 15 Feb 2011 22:12, izmenjeno 1 put ukupno.
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Stavljajte slike, to je jedan od efektnijih načina da ljudi zavole kampovanje
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odlično, verujem da je bilo i dobrog kupanja i lenstvovanja u hladu.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@ pecaros021

Lepe fotke !

Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
medvedici
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 30 Mar 2010 19:01

Post od medvedici »

Odlicne fotke,i bravo za mladog kampera nek je ziv i zdrav,sto se tice predloga hteo ja prosle godine tako da obidjem Srebrno jezero i Belu crkvu ali problem je sto meni iskrsne 2-3 dana slobodno pa hajde onda nadji slobodno mesto.Ovako kad god slobodan a ja zakacim prikolicu pa teraj,koliko volimo putovanja nece nam predstavljati problem da skocimo do Crne gore cisto da zamenimo slatku za slanu vodu!Videcemo sta ce biti od ove prikolice!Moram da vidim kakvo je platno,da li propusta vodu,ako treba mnogo prepravki ne isplati se ulagati vec sakupiti dovoljno pa kupiti pravu stvar i onda natanane uzivati!!Hvala svima na dobronamernim komentarima i savetima!Pozz
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

ma nebrini imaju i telefon na recepciji pa možeš i da proveriš dali ima slobodno sigurno će im se svideti a onda,onda si pola posla već obavio :) i =) :) i =) :) i =) :) i =) veruj mi

joe hvala
Poslednja izmena od pecaros021 u 18 Feb 2011 16:54, izmenjeno 1 put ukupno.
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@medvedici

Nemoj mnogo da ocekujes od te satorske prikolice koju si dobio. Napisao si da nema
nikakve papire o vlasnistvu, to je veliki problem. Po novom zakonu nema vise 3
tablica pa da na osnovu kuke imas tablicu, sada ce svaka prikolica morati na atest
i imace svoju tablicu i svoju saobracajnu dozvolu (to sam cuo i na teh pregledu ).
Samim tim ces morati imati i naki papir o vlasnistvu. Mozda mozes nekako srediti
preko kupoprodajnog ugovora, pa da to bude neki trag o vlasnisvu, u svakom slucaju
treba sacekati da donesu tu uredbu pa tek onda videti sta se moze uraditi.
Ako si resio da je sredjujes strpi se jos malo, mislim da su rekli do marta ce se znati
sve oko registracije prikolica. Zelim Ti da uspes oko registracije i uzivas u kampovanju.

Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Odgovori