Pomoć iskusnih

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Poštovani kamperi,

nameravam da kupim kamp prikolicu koja je teška 800kg. Vukao bih je Renault Kangoo 2, 1.5 dCi od 85ks. Da li je tim automobilom moguće vući takvu prikolicu_

Hvala svima koji odgovore.
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

pozdrav za novog člana prikoličara singera druže nisi napisao dobro dali je to prazna, puna to proveri posebno je njena težina a posebno najveća dozvoljena težina naprimer:
moja prikolica je

dužine=390cm

njena težina je=590kg

njena najveća(max) dozvoljena težina=980g

to znači da u nju mogu tovariti tereta do=390kg
rođen da peca osuđen da radi
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Prazna 780kg
max 980kg

391 duzina
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

ZA SINGER od KAMPER/ali pravi/:

Ja prodajen ADRIA ACTION 341 sa tim težinskim osobinama.
Imaš je na našem forumu i na ADRIAMOBIL BEOGRAD.
Vukao sam je dve godine BERLINGOM od 90 KS.

Ako si zainteresovan javi se na 063 308401

Pozdrav
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

singer daješ šture informacije ni naziv prikolice ni ništa ali mi smo ipak ovde dobri ljudi gledaj sam

http://www.whattowcar.com/
rođen da peca osuđen da radi
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Znam da ste dobri ljudi :)))

Nasao sam u oglasima Adria Unica 391 iz 2002. godine - ima je na sajtu polovniautomobili. Sutra bih trebao da je pogledam. To je prva varijanta. Covek je prvi vlasnik, tvrdi da je koristio prikolicu samo 10 dana, ima predsator, grejanje, ukratko sve sto bi nam bilo potrebno.

Druga varijanta je gorepomenuta Adria Action 341. U slucaju da mi ova Unica ne odgovara, verovatno bi izbor pao na Action. U svakom slucaju bih morao da je pogledam jer mi treba prikolica gde mogu da prespavaju dvoje odraslih i klinac od 3 godine.

Nadam se da sam sada dao dovoljno informacija
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Prilikom odabira prikolice njeno godište je važno. Ne zbog toga koliko je prikolica vožena, nego zbog toga koliko je stajala.
Ukoliko se prikolica duže vreme drži na zemlji ili ne daj bože na travi, ne uzimaj je. Budi siguran da će uskoro da se otvori odole.
Imao sam 3 prikolice i mislim da znam o čemu pričam.
To što je prikolica korišćena samo 10 dana, a stara je 9 godina, nije plus za nju, nego minus. Osim za slučaj da se sve vreme nalazila u garaži, a što po slikama ne bih rekao. Vidi se da je bila izložena atmosferskim uticajima. Pre kupovine, obavezno pažljivo proveri stanje ispod, ako uočiš bilo kakvo krivljenje, nepravilan spoj ili uočiš bilo gde da se blažujka naborala, beži od nje.

Ja sam se 1996-e ili 1997-e zatrčao pa isto tako kupio "kao novu" kampiku koja je pre toga stajala ne korišćena, čak prekrivena kamionskom ciradom. Posle nekog vremena ( par godina vožnje) zinule mi obe prednje stranice od dole, na kraju mi u nju ušli i miševi, da li zbog toga, ili što je čuvar otvorio vrata da se luftiraju, ko će znati. Prodao sam je bud zašto, samo da se rastosiljam bede.

Zato moj savet ti je da uzimaš što mlađu prikolicu, nisu one starije slučajno jeftinije. Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji.

Pozdrav
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

@sprinter

Hvala za savet, napravicu par fotki ako mi se nesto ucini sumnjivo...

Na sta jos da obratim paznju?
Poslednja izmena od singer u 19 Mar 2011 02:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pogledaj kakav je balans, staviš treći točkić pa vidiš da li možeš sam da manevrišeš sa njom. Ove nove imaju amortizere uz gume, pa vidi i njih kako izgledaju.
Proveri naletnu rudu, da li je zapekla ili nije. Ako ima osiguranje za vožnju u rikverc, proveri i to. Od stajanja, uglavnom se zapeče ručna kočnica, proveri kakav je priključak, da li je klasičan ili euro. Onaj klasičan ima manje rupa i rupe su šire. Proveri da li radi signalizacija, frižider uključi na plin i sačekaj 15min. da vidiš kako funkcioniše.
isprobaj do kraja navoje na nožicama za stabilizaciju prikolice.
Proveri kako dihtuju prozori, naročito gornji luftaš, zabaci glavu iznad pa vidi da li je stavljan silikon naknadno i sl.
Digni prikolicu preko nožica, da oslobodiš točkove. Ukoliko se lako okreću, odlično. Proveri u toj poziciji kako radi ručna kočnica.
Gurni šapu prikolice unazad i vidi da li se vraća u prvobitan položaj. Ako je ispravna ona se kreće relativno lako, leti brže jer je mast razređenija, a sada može da ide malo teže, ali mora da funkcioniše.
Ako ima ugrađenu novu AlCO šapu, ona se za razliku od starih, ne podmazuje u delu gde naleže na kuglu od kuke na autu, niti se kugla maže, vodi računa o tome, možda je tvoj prethodnik mazao kuku, onda to ne valja.
U unutrašnjosti proveri do kod guma oko prozora, da se ne vide tragovi curenja. Neravnine na zidu ispod gume ukazuju na vodu i sl.
I sve ostalo čega se setiš. To je uglavnom to.
Pozdrav i srećna kupovina.
Poslednja izmena od sprinter u 19 Mar 2011 10:11, izmenjeno 1 put ukupno.
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

za SINGER:

Saveti koje ti daje SPRINTER su skoro profesionalni.
Trebalo bo da pogledaš moj ACTION iz 2006 /još je pod garancijom/.

Što se tiče spavanja, idealna je za tvoj slučaj, a o opremi da ne govorim.

Što se tiče cene, od onih par komada koje se nude, godište 2006 je u Holandiji ili Nemačkoj oko 10000 eura /plus troškovi dopreme i sl./.

Pozdrav, Kamper
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Kupljena je ADRIA UNICA 391 iz 2002. godine. Prikolica je zdrava, suva kao barut. Na njoj je sve ispravno, cak i signalizacija, bukvalno kao da je sad izasla iz salona. Dovezao sam je iz Cuprije za Novi Sad, na putu se odlicno ponasala. Jedino sto nisam uspeo da shvatim je gde se nalazi to osiguranje za voznju u rikverc? Nije mi trebalo ali ce mi zatrebati u buducnosti sigurno.

Uskoro me ceka promena tablica pa pomno pratim komentare na forumu.

Hvala svima na komentarima, narocito sprinteru za Checklist :)
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Osigurač za vožnju u rikverc bi trebalo da se nalazi odmah iza šape, a pre naletne cilindrične kočnice na rudi. On služi da se ne aktivira naletna kočnica. Na tarim modelima rude izgleda kao parče flaka koje je na jednoj strani vezano za rudu a druga strana mu je slobodna i može da se pomera i uglavi u već napravljeno mesto na rudi. Uglavljivanjem osigurača naletna kočnica se ne može aktivirati. Na taj način lako vraćaš prikolicu unazad, uz brdo i sl.
Na ovim novima rudama, možda je promenjen sistem, ali neka vrsta kočnice mora da postoji, to je sigurno. Proveri, možda ima neko crveno ili zeleno dugme ili tako nešto. Gurneš rudu unazad i vidiš da li se sabija kočnica.
Mislim da mi je negde ostalo uputstvo od moje stare prikolice. Danas perem kamper generalno, pa ću proveriti gde se nalazi.
Pozdrav, i sretna kupovina. Proveri u prikolici, možda imaš jednu plavu fasciklu. Tu bi trebalo da ti se nalaze svi atesti i uputstva za sve uređaje, elektroinstalacije i sl.

Prikolicu drži na betonu, nikako na travi. I neka ima vazduha oko nje ( ne prerivaj je najlonom ili nečinm sličnim). Glicerinom redovno maži gume oko prozora. Sa spoljne strane prozora uglavnom mogu da se postave platnene zavese. Prilično su dobra zaštita od sunca i vreline .
Poslednja izmena od sprinter u 26 Mar 2011 09:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Mozda ta polugica sto Sprinter opisuje izgleda kao na mojoj Adria kucici

Slika (crvena crtica)

Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bravo Joe, to je to.

Negde imam sigurno uputstvo i atest od svoje AL CO kuke, pogledaću gde se nalazi, sigurno ima šema.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

imam i ja taj problem za rikverc kada je teram unazad koči neznam kako i gde se podešava
evo ovako izgleda

Slika
rođen da peca osuđen da radi
Odgovori