Pomoć iskusnih

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Jelica
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Nov 2012 17:00

Post od Jelica »

Hvala na dobrodoslici.. svakako slike ce uslijediti na hvaljenje,trenutno mi slike nisu dostupne. Mislim da sam uglavnom procitala sve Vase postove od svih kampera pa eto ako bas ima neko kao i mi neka se javi,svaki savjet bi nam dobro dosao. Interesuje nas koliko je dobro i sigurno boraviti na planini u zimskom periodu a ujedno i voziti prikolicu po snijegu ili ledu sobzirom da je prikolica sama duga 7,5m??? inace posjedujemo Dacia Duster 4x4 a prikolica ima klimu toplo hladno,pomocu plina ,malog agregata i solarne ploce... dali se smijemo usuditi jer imamo 3 djece?? pozdrav Iio
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Dobro došli na forum !

Zadovoljstvo mi je kada se forumu pridruže kamperi vlasnici kamp-kućice, pošto smo
u manjini, još malo pa ćemo postati zaštićena vrsta. Malo šale, ne zamerite.
Bojim se da Vam osim dobrodošlice nešto posebno neću moći pomoći. Nisam nikada
boravio u kamp-kućici zimi, moja Adria je letnja varijanta,a i sam sam veliki ljubitelj
leta, rado bih tri zime menjao za jedno leto. Verovatno će se javiti neko ko je zimovao
pa ima iskustva. Mogu dati svoje skromno mišljenje koje nemojte uzimati za gotovo.
Mislim da je odlazak u planinu po snegu i ledu (posebno sa decom ) izuzetno hrabro i
opasno. Sami ste naveli dužinu kampike od oko 7.5m, tu još treba dodati i dužinu auta,
težinu same kampike, sužen put zbog snega,a i smotane vozače koji voze prema vama.
Dovoljno je da se neko prepreči na putu,da Vi sa tim nemate ništa,ali prolaz se blokira, a
sa kampikom te veličine je teško manevrisati u veoma otežanim uslovima i eto belaja.
Druga stvar je što sneg može da naveje do ste Vi na zimovanju i da pri povratku imate
velikog jeda, ako ste uspeli tamo lepo otići.
Treća stvar je što treba imati boce sa propanom, jer butan na minusu ne isparava.
Mislim da nije potrebno da pišem ono šti ste verovatno pročitali na forumu, kada je Gros
bio na kopaoniku, tu je sve jasno napisano o boravku na velikim minusima.
Po mom mišljenju, grejanje u kampiki je za rane prolećne dane i za jesen, a za zimovanje
je hotel. Nemojte mi zameriti što sam napisao svoje mišljenje, jer je sve u dobroj nameri.

Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Jelica
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Nov 2012 17:00

Post od Jelica »

Hvala veliko Joe i nedaj Boze nema zamerki !!! I daa,primjetili smo da smo manjina,nismo jednostavno mogli joj odoljeti kad nam je ponudjena.. Kada smo otvorili ovaj forum postali smo,, zavidni,, Grosu i ostalim kamperima a opet kada smo dosta postova procitali,i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane pa je sve stvar ukusa i nacina zivljenja..onda smo odlucili da dok su djeca manja,trenutno 15,13 i 7 godina,idemo kamp kucicom a kasnije kada nebudu htjeli vise sa nama kupujemo sebi kampera (mnooogo lapa zamisao,zar ne?he)za sada nam definitvno odgovara kamp kucica... Mi volimo puno da putujemo pa nam u principu odgovara svako godisnje doba samo jel dobijemo slobodno vrijeme. I bojala sam se da ce neko nesto tako napisati,smrc,jer smo i sami pretpostavili tako nesto poznavajuci nase puteve,uslove i zakon. Za boravak na planini zimi nam je dalo nadu zato sto smo uzeli kamp kucicu od bake i djeda koju su istu koristili zimi ali doduse u Svajcarskoj a vec je opste poznato njihovo uredjenje kampova,zakon,itd.. Aliii, ali dosta toga nam i Vi sami mozete pomoci oko samog ljetovanja pa cemo biti dosadni kao sto sam vec najavila,jer mi ZAISTA NEEEMAMOOO POJMA o takvoj vrsti kampovanja,imamo samo veliku zelju i hrabrost da se upustimo u takve vode ali dobro,polako prvo da je registrujemo i jos i sami da se prvo upoznamo sa nasom novom kucom... Veliki pozdrav
Korisnikov avatar
modelmm
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 01 Jul 2011 22:27

Post od modelmm »

Pozdravljeni,
prvo bih dao moje skromno mišljenje oko imena kamper ali prikoličar. Kao gost na jadranu uvek sam bio gost kampa i samim tim su nam dali ime (razni konobari, roštilj -majstori, trafikanti, frizeri i ostali turistički radnici koji su nas jedva dočekali da nas što više "očerupaju , oderu, ogule, ) KAMPERISTI

Nas goste Kampa delili su na:
- PAUŠALISTE To su bili oni koji su platili paušalnu cenu za boravak u kampu za celu sezonu i ceo odmor proveli su kampu.(dede, babe, tate, mame ,dečica ..... )

- GOSTI- KAMPA To su bili gosti od 1-3 nedelje.Zavisi koliko su imali odmora. Među njima ih je bilo
- pola rednih gostiju,
-pola novih gostiju (nagovor ili preporuka prijatelja za taj kamp)
i jedan deo gostiju u prolazu

SVI SMO MI ZA OSTALE BILI "KAMPERISTI" ti "ostali " nisu znali dali smo sa šatorom, prikolicom ili kamperom samo su znali da smo kamperi.
Bilo je i pogrdnih imena kao : ONI IZ ŠUME.

To su govorili oni koji nisu znali ,koji je užitak popiti hladno piće u debeloj hladuvini svog prostora pod suncem, a uveče na
večeru u kakav dobar restoran. Lep je to život u okruženju prirode ptica čistog vazduha, istomišljenih ljudi . To je život KAMPERA. I zato dragi kamperi
Živi zdravi i veseli bili
Da nebi govorijo o Hotelskim gostima, jer za njih kažu:
sve imaju plaćeno pa banke ne troše, možda samo đinđuve ta uspomenu....

Što se tiče, šta je bolje prikolica ili kamp-vozilo.
Pa to je stvar ukusa, potrebe i želje.Lično sam pristaša prikolice. Mnogo mnogo je jeftinija godišnja registracija pa i nabavna cena.Imam veći komotitet u prikolici .Mobilniji sam na odmoru imam auto. Slabo vreme provodim na izletima i istraživanju šire okolice. To su lepše strane ali ima tu i slabijih strana. Da bi postavijo predšator onako u nulu i sve da bude ok.Treba mi ceo dan.Ako sam sam u postavljanju (da mi oprosti ženski svet, njih ne računam) onda sam naj..o. Isto tako pri spremanju.Znači ode dva dana odmora.
Da bi olakšao sebi postavljanje prikolice odstranijo sam baldahin i ugradijo 4m tendu. Imam klimu i muver za daljinsko parkiranje prikolice. Sa tim sam odmor učinijo još prijatnijim i samim tim sam dobijo još dva dana odmora (ha ha). Moja mobilnost je povećana na putu smo "skoro" isti. Ako nema autu- puta i više traka kamper vozi kao i ja.
Što se tiče kampera, saputnicima je bolje med vožnjom , jer mogu u wc. Ja moram da zaustavim vozilo. Ako ćemo po propisima i jedni i drugi moraju da sede na svojim mestimai da se privežu sigurnostnim pojasevima. Nije im zabranjeno da imaju u ruci osvežavajuće piće ili senvić. KAMPER JE PO AUTO-PUTU BRŽI.Manje mu treba vremene do cilja.Svaki kamperista je našao nešto što ga oduševljava u kamperu, kao što sam ja našao u prikolici.
poz. Mile

,
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Jelice, dobrodosli medju kamperiste. Sto se tice prikolice, odrzavanja i koriscenja iste necete imati nikakvih problema. Sve ce spontano doci na svoje mesto. U pocetku samo pazljivo vozite i posebno pratite kretanje prikolice u krivini jer ona ne prati u potpunosti trag vozila, posebno u ostrijim zavojima. Preporucio bih vam da postepeno upoznajete vozne osobine vaseg vozila sa prikolicom i da ne krenete odmah na neku planinsku destinaciju, posebno zimi. Sto se tice Dacije Dastera, posebno ako je benzinac, mislim da ce se tesko nositi sa ovom prikolicom. Zato bolje probajte vuci prikolicu po lepom vremenu i na kracim usponima, od manjih ka vecim dok ne vidite koje uspone mozete lako savladati a koje trebate izbegavati. To vam govorim na osnovu mog skromnog iskustva jer vucem prikolicu korisne duzine 4m i sopstvene tezine 750 kg(bez tereta) vozilom Dacia Sandero 1.6.( isti motor kao kod Dacije Daster).Dizel varijanta je nesto povoljnija sto se tice vuce.
Pozdrav i nek vam je sa srecom.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Veliki pozdrav novim clanovima kluba . Movu da zamislim radost tolikom kamp prikolicom , ja sam za varijantu ako imam imam veliko. . . Salim se
Najbolje da polako upoznate vasu prikolicu. Sad je idealno za probe friza sporeta bojlera. Peci svaki dan po malo neka rade ovi elementi . Najvise paz.je na vodu da ce da mrznu. Creva recimo i plinske boce treba drzati unutr. Videcete vec. Uzivajte
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@Jelica

Pridružujem se vašoj radosti povodom nabavke svoje pokretne kuće,a za iskustvo oko
korišćenja nemojte se nešto posebno brinuti. Brzo se stiče znanje koje je potrebno za
upotrebu kućice, a najvažnije je da volite prirodu i da u njoj uživate punim plućima.
Važno je da imate ideju gde biste putovali i šta želite videti, kakav odmor želite,a ove
tehničke peripetije su nevažne,one se brzo i lako savladaju i ne dozvolite da Vam one
budu glavna stavka u kampovanju. Neka kućica služi Vama a ne Vi njoj.
Vreme do proleća iskoristite da proverite sve uređaje i instalaciju, da naučite šta i kako
treba koristiti, a kad pukne proleće krenite prvo na neke kraće relacije da malo osetite
ponašanje kampike u vožnji,preticanju, parkiranju,postavljanju za boravak.a i sam
boravak u njoj. Tako stičete potpuni uvid u njeno ponašanje u vožnji i u mnogo
drugih stvari koje su potrebne za korišćenje. Kampovali ste sa šatorom, to je jako dobro,
jer imate pravog kamperskog iskustva, svi koji tako počinju su za mene pravi kamperi.
Ko je boravio u šatoru za njega je kamp-kućica samo veći luksuz i ugođaj za boravak u
prirodi. Mislim da će Vam kampika priuštiti mnogo lepih trenutaka i da ćete mnogo toga
proći i videti. Želim Vama i Vašoj porodici ravne drumove i mnogo lepih putovanja !

Pozdrav Slika
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Jelica
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Nov 2012 17:00

Post od Jelica »

Jos jednom hvala svima na dobrodoslici !!!
Moram prvo da kazem BAS ME BRIGA KAKO CE ME KO ZVATI,he,
na odmor idem za svoju dusu,za vise vremena sa svojom porodicom,za upoznavanja kako ljudi tako i mjesta,
kulture,tradicije,gastronomije,uopste nase lijepe Zemlje.. (kod mene vrijedi,,zovi me kako hoces samo me nemoj udarati!!!,,)
pozdrav i Vama Mile
@Gros
Imate prelijep splav a dace Gospod da opet u vlasnistvu posedujete jos i ljepsi i mocniji kamper,samo Boze zdravlja!!!
I ja volim kad imam da imam veliko a i
nasa porodica je od 5 clanova pa nekako smo i primorani za vecim prostorom..
@ Joe
Hvala na zeljama i savjetima..takodje i ja Vama zelim sve najbolje i vjerujte da i imamo namjeru da kucica sluzi nama.
Prvo putovanje cemo svakako podijeliti sa Vama a naravno i pohvaliti cu se sa nasom kucicom.
Sator imamo isto veliki za 12 osoba jer uvjek kupimo drustvo sa sobom ali kamp kucica je kamp kucica kao sto ste rekli !!!
Veliki pozdrav svima do skorog ,,vidjenja,, sa slikama na sajtu !!!!
Zutko
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 13 Maj 2014 08:08
Lokacija: Obrenovac

Post od Zutko »

Pozdrav drugari, imam pitanje za nekoga od vas ko se razume u prikolice. Imam plasticnu poljsku prikolicu koja je teska 450kg, a u atestu koji je radjen u Vinci pise da je tezina prikolice 450kg i nosivost 450kg sto je ukupno 900kg. Prikolica nemainercionu kocnicu pa me to buni. Jel postoji mogucnost da nije greska u pitanju? Unapred hvala.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Koliko znam, sve prikolice preko 750 kg ukupne mase, moraju da imaju kocnicu. Mozda gresim.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Zutko napisao:Pozdrav drugari, imam pitanje za nekoga od vas ko se razume u prikolice. Imam plasticnu poljsku prikolicu koja je teska 450kg, a u atestu koji je radjen u Vinci pise da je tezina prikolice 450kg i nosivost 450kg sto je ukupno 900kg. Prikolica nemainercionu kocnicu pa me to buni. Jel postoji mogucnost da nije greska u pitanju? Unapred hvala.
Mislim da "nosivost" pogresno interpretiras. Ako su ti u dokumentaciji upisali nosivost onda ces imati problema. Vozila za stanovanje nemaju kategoriju nosivosti vec ukupnu tezinu. Ja sam kod registracije imao te probleme pa nisam mogao ubediti strucnjake u PU u to da nema nosivosti za kamp vozila. Posle godinu dana njima su se neke stvari razjasnile pa su mi menjali sobracajnu dozvolu o njihovom trosku. Prikolice ukupne mase, znaci prikolica i teret, preko 750 kg moraju imati naletnu kocnicu. Mislim da tvoja prikolica ima sopstvenu i ukupnu tezinu 450 kg. i da ne treba naletna kocnica sto fabricki nije ni predvidjeno. Konsultuj se sa nekim iz servisa za tehnicki pregled da ti u ispitnom listu podaci o prikolici budu odgovarajuce uneti da bi kasnije izbegao eventualne neprijatnosti.
Zutko
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 13 Maj 2014 08:08
Lokacija: Obrenovac

Post od Zutko »

Hvala na pomoci. Ocigledno je greska u pitanju. Pozdrav svima!
pecaros019
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 13 Jun 2014 10:25

Post od pecaros019 »

Pozdrav svima, i molim pomoć oko prikolice. Naime nakon čini mi se više vekova jurnjave, kupio sam polovnu kamp prikolicu Adria, namestio je i ...
E sada zanimljivo. Moja Adrija nigde nema natpis adria. Na pločici pored vrata piše:
TIPO: 435(CI-RIVIERA MIZARD), a iznad CARAVANS INTERNATIONAL CARAVANS spa
localita VALCANORO LINARI
BARBERINO VAL D ELSA (Firence)
Zna li ko koja je ovo prikolica??
Ubacio bih i sličku, ali :-( kako???
Ujedno bih molio za podatak gde ima delova za kamp kućicu. Guglao sam, ali slabo, nema ponuda.
Unapred zahvalan.
pecaros019
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 13 Jun 2014 10:25

Post od pecaros019 »

Evo i slike, ako sam uspeo:
img_20131124_110337.jpg
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slike se ne postavljaju prostim copy-paste.
Imaš na vrhu opciju upload slika, najbolje je preko njega da postaviš slike na forum.
Pozdrav
Odgovori