Pomoć iskusnih

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve Nam je naopačke postavljeno. Ali šta vredi, tu smo gde smo, sami smo krivi.
Zato ostavimo brige onima koje smo demokratski izabrali, a mi "put planina, jer tamo nema zime". Političare ko ..., kada odrede dan za izbore, uzeti gumicu pa taj dan izbrisati iz sećanja, ili zaokružiti sve kandidate sa liste pa napraviti nevažećim listić, samo tako im se može dati do znanja da su svi redom kompletni debili i idioti. Nema sumnje moraće da radi "gov...a motka" i to u počep.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Odosmo u OT ( Off topic )

No malo da osvezim temu

pokusavam da skontam kako da okacim sliku prikolice na forum ali mi nikako ne polazi za rukom

Moze pomoc iskusnijih?
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mustangov predlog:

Da skratim muke svima evo najjednostavnijeg načina postavljanja slika na forum.
Idite na nas sajt http://www.dodaj.rs, odaberite klikom na "Browse" sliku iz vaseg računara koju prethodno smanjite na određenu veličinu (800x600 ili sl.) ili to uradite direktno klikom na opciju
"dodatne mogućnosti".

Klikom na "Dodaj" izvrsili ste postavljanje slike u bazu sajta dodaj.rs.
Iskopirajte pomoću "copy-paste" drugi link na kome pise "kod za forum" u post koji pisete i vasa slika je postavljena na forum.

Nema potrebe za bilo kakvim dodavanjem slova i oznaka.

Nadam se da će ovim malim objasnjenjem svima biti lakse da postave svoje slike na forum i time obogatiti sadržinu sajta.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Ovako?

Slika
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

super ! mozda sad dobijes volju i zelju da slikama predstavis neko putovanje, posetu nekoj destinaciji ili samo opisu prikolice podelis sa nama i tako i drugima dopustimo da se informisu i mozda odluce za kamperski zivot
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Vikend je prosao u sredjivanju prikolice. Probana je TRUMA i TRUMA VENT, Skinute, oprane i vracene presvlake i zavese. Podmazana naletna kocnica, kederi premazani glicerinom...

Vidim dva problema :

Prvi je da se odjavila pumpa za vodu - verovatno je vrtela na suvo. Uspeo sam naci na internetu i u maju cu je verovatno kupiti u Budimpesti.

Drugi problem je mnogo glup - ne mogu da nateram frizider da mi radi na plin. Radi na 220V ali na plin nema sanse da ga upalim. Pilot mi gori bukvalno sekund.

Za sledeci vikend je ostalo da se proba Thetford...

Slika
Poslednja izmena od singer u 18 Apr 2011 20:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Isti efekat sam imao sa indenticnim frizderderom , naravno dok sam bio na odmoru (valjda tada i samo radi)
resenje je u ciscenju dizne to mozes sam opisano je gde se nalazi (malo je skrivena dizna ) zbog necistoce u boci ili samom gasu.
PRVO PROVERI DAL IMAS GASA U BOCI I DAL TI JE OTVOREN POSREDNI VENTIL
na nasem forumu servis i oprema druga tema friz procitaj ako bude problem detaljisacemo
http://www.campingclubbelgrade.org/uplo ... php?id=212

Slika
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Ova dva dana sam se posvetio registraciji prikolice. Juce sam bio u Cupriji i napravio kupoprodajni ugovor. Sudska taksa za overu je bila oko 1100 dinara. Porez na prenos apsolutnih prava se po novom NE PLACA, odnosno prikljucna vozila su oslobodjena placanja.

URAAAA.

Zatim sam u ZAM 94 prekoputa najlon pijace uradio tehnicki pregled i dao im ovlascenje da registruju prikolicu u moje ime. To zadovoljstvo me je ukupno kostalo 7500 din. Za novosadske clanove da znaju gde mogu da zavrse posao...

Tablica ce biti posle uskrsa.
Poslednja izmena od singer u 19 Apr 2011 19:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

prvomajski uranak ne moze da omane !?
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Bogami, bice prvo vezbanje na poligonu voznje u rikverc. Kuka je danas ugradjena... Cena - 140 evrija sa atestom. Mozda padne Zasavica za otvaranje, videcemo. A uranak ce biti u dvoristu, za sada :)
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Danas smo oprali prikolicu komplet unutra, proban je i Thetford... Unutra miriše na Pronto i Lenor

Sve je ispravno...

Ovih dana ću da odvezem prikolicu na pranje spolja
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ne znam dali si pre ove prikolice imao neku drugu , svakako sam bio u situaciji slicnoj i tako napravim spisak sta mi je potrebno : posteljina x ? jastuci , cebad , jorgani , tanjiri ,mali veliki ,case ,solje ,ofingeri,kasike viljus krpe za sudove , cezva , kutlaca , otvarac za konzerve i flase so posuda za so ,hemija , cetkica za zube , brijac ,(pa necu valjda pastu ,sapun ... da nosim iz kuce ) i tako podosta dug spisak , nakraju ispade kao da sam se useljavao u novi stan, manje boli ako to malo razvuces na par meseci
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

A i nekako je lepše kada se uzima komad po komad. Ja praktikujem da svraćam u specijalizovane radnje za opremu. Uvek nešto nađem što mi navodno treba.
Na žalost, već sam nešto kupio i u rezervnoj varijanti, a neke od stvari ne znam dali ću ikad upotrebiti. Ali, šta je tu je, što ti kažeš Groš: Ljubav boli

Napr. Prošle godine u grčkoj , Carrefour-u na sniženju 2 lit sredstva za toalet Trefford ( zeleni) umesto 16 eur plaćao po 8 eur za bocu. Kupio dve, a kući imao jednu rezervnu.

Obaveštenje, u Solunu uz tržni centar Cosmos otvorena velika radnja za boravak u prirodi i ronjenje. Svega imaju.
Poslednja izmena od sprinter u 04 Maj 2011 22:59, izmenjeno 1 put ukupno.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Kampovali smo mi u oono sretno vreme nekih 10 godina po Hrvatskoj i Grckoj, kao klinac. Jos uvek mi kod ćaleta na placu stoji stara Adria, tako da nekog iskustva imam. Manje- više, sve imamo što se tiče posuđa i posuda. Stolice i sto smo uzeli pre par dana u Merkuru, aluminijumske Brunner, teške su oko 1,5kg. Ostalo je još da u Budimpešti uzmemo tepih za predšator, pumpu za vodu, plinski gril i neko postolje za njega u vidu komarnika. Što se garderobe tiče, imam kupaće gaće :)

U neko dogledno vreme planiram da uzmem i plinsku bocu od aluminijuma

Mada, trudićemo se da dođemo do zasavice da kibicujemo malo od vas iskusnijih
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Singer, jel da vas dodam na spisak? Bice lepa prilika da se upoznamo, druzimo i razmenimo iskustva. Zajedno smo jaci.
Odgovori