Pomoć iskusnih

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Srecno sa kupovinom , predpostavljam da se sad planovi za putovanje poliraju do sitnice , Jos nesta verujem da ces dodati puno nekih svojih sitnica i elemenata koji ce da nacine razliku od jedne robne marke tipa i slicno u TVOJ DOM .
Sa srecom
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Hvala svima na dobrim željama. Moja je isto Al-CO AKS 1300 kao kod pecaros021. Imamo isti problem
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Morao sam danas da se ranije vratim u stan. Nisam stigao da proverim uputstvo od kuke.
Mora da postoji način blokiranja kočnice na ovim novim kukama. Jedino ako nisu fabrički podešene da se same blokiraju kada se krene vozilom u rikverc, što sumnjam.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

nisu ja probao idem u nazad prikolica koči pa kada god parkiram ili se u kampu nameštam skinem sa kuke na treći točak pa na mišiće guraj..:( i =(
rođen da peca osuđen da radi
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Ima ja onu plavu fasciklu gde se izmedju ostalog nalazi i uputstvo od sape. Sad, dal sam glup ili ne, nisam nigde nasao kako se blokira.

@pecaros021

Posto imamo istu AKS glavu, ako ti treba uputstvo da kopiras, javi se
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Na Adria kampiki je veoma jednostavno resen sistem kretanja unazad. Sapa nema
nikakve veze sa pravcem kretanja kampike, ona sluzi samo za cvrsto ubuhvati kuglu
na kuki vucnog vozila. Kretanje u nazad se postize tako sto se blokira uvlacenje
rude koja aktivira kocnice. Posto je na kampiki naletna kocnica koja ima hod od nekih
15-tak santimetara, ubaci se metalna poluga koja ne dozvoljava uvlacenje rude, a samim
tim i kocenje kampike. Kada vozilo krene napred poluga za blokadu sama iskoci i kocnice
su ponovo u funkciji. Verovatno je nesto slicno napravljeno i kod pecaros021-ove i kod
singerove kampike, ovakav sistem je do bola jednostavan i nema sanse da zataji.
Na slikama se vidi kako to sve funkcionise.
Na slici 1 sa vidi koliki je hod rude (crna guma)

Slika

Na slici 2 se vidi kako izdleda i gde se zakaci poluga koja blokira uvlacenje rude (kocnice)

Slika

Iz ovog ugla se bolje vidi

Slika


Pozdrav Slika
Poslednja izmena od Joe u 28 Mar 2011 13:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

@ joe

kod nas nije tako nema poluge nema gde da se zakači mozgam već duže vrema

@singer

hvala našao sam i ja na netu nešto ali nemogu da provalim ali ako nađem rešenje sigurno ti javljam a nadam sei ti isto
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Mislim da i kog vas postoji slican patent, mozda nije na istom mestu kao kod Adria,
ali mora postojati mogucnost voznje i u nazad, nebi mogla ici u saobracaj
ako nema mogucnost voznje u nazad. Treba pregledati ceo sistem kocenja i pronaci
gde se nalazi blokada kocnica. Slike sam poslao samo za ilustraciju, da vidite kako to
reseno kod drugih proizvodjaca kamp kucica.

Pozdrav Slika
Poslednja izmena od Joe u 28 Mar 2011 09:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Danas sam proveravao AL-KO sisteme.

Koliko sam dobio informacije od ljudi koji su u tom poslu, ove nove kuke nemaju poseban sistem blokade naletne rude.
Iz bezbednosnih razloga, konstruktori su osmislili i napravili sistem automatske kočnice, koji funkcioniše nešto slično blokadi pojasa u autima, samo u kontra smeru. Naime ako naglo kreneš unazad sistem radi i kočnica se aktivira. Ukoliko pak polako vozilom kremeš u rikverc, kočnica bude blokirana.

Znači ( po zemunski ), nema fizički odrađene blokade kočnice.

Vožnja u rikverc se ne preporučuje, ako je nužno da se vozi u rikverc, kreće se sasvim lagano i sistem "prepozna" ovakvu vožnju i sam blokira naletnu kočnicu.

Normalno, sve ovo važi za sasvim ispravne sisteme na prikolici.

Šta ćete, tehnologija je čudo. Kao i ovi novi auti, kompjuetra u njima koliko hočeš, otvoriš haubu i gledaš u motor kao ovca, ništa ne vidiš. O bilo kakvoj intervenciji nema ni govora. Ako se auto pokvari, jedino rešenje je da zoveš majstora.
Tako je izgleda i sa novim kukama.
Samo ne znam kako su predvideli vožnju u rikverc kada se zaustaviš sa vozilom na nizbrdici. Verovatno moraš izaći iz auta, podići ručnu, upaliti auto, pomeriti ga za pola metra da se oslobodi kočnica, polako ga vratiti unazad, izaći napolje i osloboditi ručnu, pa nastaviti kretanje u rikverc!!! Pomozi bože.
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

@ sprinter

Nova tehnologija je zaista čudo, zato se mora stalno pratiti i biti u toku.
Ne moraš ni oko kola biti toliko zabrinut, dosta toga možes sam rešiti,
kupiš auto dijagnostiku kao što sam ja kupio i uz malo truda naučiš dosta
toda. Dovoljno je da znaš kakav je kvar u pitanju i da Te majstori ne lažu.
Slika

Slika

Slika

Pozdrav Slika
Poslednja izmena od Joe u 28 Mar 2011 19:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se Joe. Nisam razmišljao u tom pravcu. Dobra ti je ideja, poradiću na njoj.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter i Joe zaista osecam da zaostajem tehnoloski pored Vas , prvo pajseri , budaci ,lanci,daske ,fosne ,a sad vidim i sufisticirana tehnologija u sluzbi kamper -operatera (sala kolege )
Od sve pripreme vredi spomenuti Martu i Nikadama, imam utisak da ovi clanovi dobro podgrejavaju svoje gume po putevima Evrope.
A i ja cu ove nedelje upisati novih 600-700 km doduse po Srbiji ali to je tek trening za pred Evropu kolege , pripreme pripreme ...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Znaš kako Gros, uopšte nije loše imati uz sebe autodijagnostiku. Kada se koristi kamper uglavnom se nosi i lap top. To je već pola opreme.
lad malo bolje razmislim, dobo ju je imati uz sebe.
Nego, sajam je u toku, da li si bio , kakva su iskustva , ima li nešto za Nas. Ima li šta od opreme za kampere?
Poslednja izmena od sprinter u 28 Mar 2011 21:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

U vezi sajma ,Verovao ili ne prvi put otkako se osecam platezno sposoban pa makar koliko za rucak na sajmu nisam posetio tu manifestaciju koja doduse jos uvek traje .
Razlozi su objektivni imam potpuno zadovoljavajuci vozni park i svaka zamena bi me finansiski porazila ,skoro da sam zadovoljan sto uspevam da servisiram postojeci .
Interesantni su politicki apeli koji prate ovu manifestaciju naravno uz popularne politicke glasogovornike , Otprilike oce da spasu auto industriju sto ce dati bolje kredite sa grejs periodom od godinu dana , A za one koji su vec u kreditu eto banke ce prezaduzene moje zemljake da pomognu malo finansiski da se oporave od kreditnih rata strijih kredita i oni ce dobiti 1. godinu grejs odmor . A SUSTINA JE STO SE UPRAVO U TOM PRIODU DESITI NOVI IZBORI . Ne treba isticati zakljucak, A POSLE ...
Koliko ce kreditnih mucenika biti zavedeno sa ovim novim Grejs periodom od godinu dana niko ne zna , sem da ce se posle toga pridruziti vec izmucenoj armiji kreditnih duznika . Cuvaj me boze ovih BANKOVNIH spasitelja . Valjda mi je zato ovaj sajam u losoj konutaciji pa ni za tradicionalni rucak .
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Definitivno nema nista za Nas na sajmu. Prvi put da nema izlozenih kampera.
Odgovori