delovi za kamp prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

kosta70
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 31 Mar 2011 20:36

Post od kosta70 »

pozdrav svim kamperima.posto sam i sam poceo da kampujem kupio sam kamp prikolicu koju moram malo da sredim.tacnije da promenim jedan prozor i jos neke sitnice unutra.treba mi pomoc oko prozora.da li iko kod nas prodaje prozore
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nove teško bilo gde možeš naći, a polovnih ima , ali sve zavisi koji model prikolice imaš, koliko je mlada i ko je proizvođač.
Za Treskine i Adrijine modele lakše ćeš naći prozor u odnosu na ostale.
Neki prozori su standardni, za ovo što tražiš moraš se malo više angažovati, uzeti mere, slikati i postaviti na forum, možda nešto nađeš.
Polovne prikolice juri po otpadima, znam da ima čovek iz Kraljeva koji ih sređuje i prodaje, nalazi se baš na putu za Kopaonik, pa ako ništa ne nađeš...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Galenika u Zemunu ima odeljenje koje moze da napravi indenticne i duple prozore na kamp prikolicama (mislim na oblik pleksigasa - klingerita )
ukoliko posedujete puknut vas prozora, proces je da ga oni iizlepe i vrate u formu , potom po njemu izliju ceo komad . Cena onako , kome treba ... svakako pitajte telefonom , sigurno je jeftiniji od Nemca
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jel mozes da saznas neki broj telefona u Galenici u vezi ovi prozora?
Kad se mora, nije teško.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ja ne znam da li može da ih napravi, ali u BG čovek od pleksiglasa oblikuje i pravi za motocikle sve vizire. Radio mi je za prethodni motor i uverio sam se da radi odlično. Možda ga treba pitati. Ivan viziri 0642847847
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Za tog Ivana koji radi vizire sam i ja čuo jer je za par mojih prijatelaj radio vetrobrane za Elanove glisere.
Za Galeniku nisam siguran da hoće da rade (a 100% mogu), jer sam ja pre neki dan išao da pitam za pleksiglas - klirit treba mi jedno parče za kamper. Dve prodavačice (čitaj namiguše) su bile toliko neprijatne i odbojne po pricipu: ne možemo mi da sečemo morate u fabriku, minimum je pola table ne može na kvadrat...da sam pobegao (da se nikad ne vratim u tu radnju). Našao na internetu poviljniji pleksi u bolku 45 na Novom Beogradu čovek prodaje i seče (u ceni pleksiglasa).
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

lio napisao:Ja ne znam da li može da ih napravi, ali u BG čovek od pleksiglasa oblikuje i pravi za motocikle sve vizire. Radio mi je za prethodni motor i uverio sam se da radi odlično. Možda ga treba pitati. Ivan viziri 0642847847
Odlicno. Vrlo korisna informacija. Hvala.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sinbade, ako ti nije baš hića, a za ovo mislim da ne bi trebalo da žuriš, mislim da ti je bolja varijanta da kupiš ili nov ili polovan fabrički prozor.
Ima dosta rasturenih kamp prikolica, dosta njih je pretvoreno u neke druge namene ( prenos košnica i sl.) tako da ćeš sigurno naći odgovarajuće okno.
Ne znam dimenzije okna koji tražiš, ali koliko mi se čini svako od njih ima na krajevima obline, specifičma mesta gde se kače poluge sa strane, zub za uvlačenje u ram od gore, 3 mesta za ručkice za zaključavanje u donjem delu i sl. Da ti to neko uradi u privatnoj režiji, neće biti mnogo jeftinije, čak mora biti i skuplje u ofnosu na novo. Ne znam kako se mogu bez prese utaditi toliki komadi, a da budu ok. O ceni polovnog prozora da ne pričam.

Raspitraj se malo, na Ibarskoj magistrali, okolina Kraljeva, ima nekoliko ljujdi sa placevima, koji nude polovne prikolice. Sigurno imaju u ponudi prozore.
Imaš dosta i otpada.
Zašto ne daš oglas da kupuješ prozor. Imaš više sajtova, napr. kupujem-prodajem i sl.
Ne znam odakle si, ako si u blizini Srebrnog jezera, tamo sam video dosta stacioniranih prikolicai sl.
Verovatno znaš nekoga ( ako ne raspitaje se ) ko donosi polovnu tehniku iz Holandije, Austrije i sl. Naruči od tih ljudi da ti skinu prozor sa neke prikolice sa nekog od mnogobrojinih placeva napolju i donesu u Srbiju. Biće ti mnogo povoljnije i za oko lepše , nego da budziš.

Taj prozor sigurno nije Adrijin proizvod, Adria sklapa prikolice i kampere, verovatno je SEITZ, Dometic, ili neki treći proizvođač, što znači da sa mnogih prikolica pasuje.

Pozdrav
Poslednja izmena od sprinter u 16 Avg 2012 07:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Sprinter. Hvala na odgovoru.

Ne treba mi okno, nego kontam da kupim prikolicu, pa ako naidjem na neku dobru ali sa puknutim staklom, da znam, da li je vredi kupiti ili ne. U svakom slucaju nisam jedini kome ce ova informacija mozda nekada zatrebati.
Tema je bila zamrla a mogla bi nekome itekakao biti od koristi.
Kad se mora, nije teško.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

sprinter napisao:Nove teško bilo gde možeš naći, a polovnih ima , ali sve zavisi koji model prikolice imaš, koliko je mlada i ko je proizvođač.
Za Treskine i Adrijine modele lakše ćeš naći prozor u odnosu na ostale.
Neki prozori su standardni, za ovo što tražiš moraš se malo više angažovati, uzeti mere, slikati i postaviti na forum, možda nešto nađeš.
Polovne prikolice juri po otpadima, znam da ima čovek iz Kraljeva koji ih sređuje i prodaje, nalazi se baš na putu za Kopaonik, pa ako ništa ne nađeš...
Jel mozes nesto blize da mi kazes? Koji put na kopaonik, posto ih iz Kraljeva ima nekoliko? Neko ime, telefon...
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim na Ibarsku magistralku. Put Beograd, Ljig, Milanovac, čačak, Kraljevo. Ja službeno češće idem do Čačka, tako da mi je ta ruta više u sećanju.
U Preljini ispred Čačka , s desne strane, posle servisa Dragačevac , ima plac sa prikolicama.
Allrounder je sa Tadijom obišao par placeva, kontaktiraću pa ću ti javiti.
Ako se slože kockice, postoji nekakva mogućnost da ću se možda u Oktobru za vikend uputiti ka Kopaoniku, pa ako ti nije hitno, baciću pogled, pa ću javiti.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ako mislis na onaj plac neposredno pre Preljine, taj lik samo prodaje prikolice. (inace krseve za velike pare) i ne bavi se servisom, sem sto sredjuje svoje prikolice za prodaju.
Covek mi je rekao da delove nabavlja kod predstvnike Adrije u Beogradu. Nov siber 40x40 cm na primer kosta oko 100€.

Mene zanima da li neko prodaje polovne delove za prikolice.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nisam čuo da se neko samo time bavi.

Što se tile predstavnika Adrije u Beogradu, radi se o Gliši. Evo linka:

http://www.adria-mobil.com/we-en/2013/d ... country=sr

Jel ti treba šiber 40x40?
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ma ne treba. Taj lik iz Preljine je menjao siber na nekoj prikolici, pa mi je okvirno rekao da ga je u Adriji u BG platio oko 100 evra.

Ideja mi je bila da ljudima damo informacije gde mogu nabaviti delove za prikolicu ili kamper.

Znaci jedan izvor je Glisa - Adria predstavnistvo u Beogradu. Evo i broja 011 66 98 452

Zasto me pitas da li mi treba siber? Jel imas neki polovan ili sta?
Poslednja izmena od Sinbad u 06 Sep 2012 16:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Postovanje svima.potrebna mi je tenda iliti predsator za prikolicu duzine 4,8 metara ako neko ima a da nije mnogo skup nek mi se javi.0631121525.
Odgovori