Oprema za prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

Nekoliko pitanja o nabavci opreme za kampovanje u sred početka sezone..
Gde nabaviti i kako:
-Retrovizori (nema ih u NS na Temerinskom putu)
-Sigurnosna sajla kočnice
-Hemijski WC
-Gume 155 R13 sa C oznakom (prikolica je teška do 1000 kg kad je opterećena)
-Znak za max ograničenje brzine od 80 km na sat ili 90 ili 70 ili 100, da li treba da stoji na prikolici.
-Put u Italiju, da li je neophodno imati 13 polni priključak za prikolicu ili je sedmopolni dovoljan (prikolica iz devedesetih tek uvežena iz Holandije)
-Gde nabaviti nov ventilacioni otvor na krovu
-Gde nabaviti nekakav sigurnosni sistem za šapu (kugla.. poklopac ili ključ ili neka druga preporuka)

Imam još pitanja, ali za početak biću zahvalan ukoliko i neka od ovih pitanja budu odgovorena.
Preporuke i saveti su više nego dobrodošli.

Unapred hvala
Ivan
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za novog člana foruma

Evo nekih od odgovora:

Retrovizori, imam polovne ako ti trebaju, mogu ti ih ustupiti po povoljnoj ceni
Sigurnosnu sajlu sam kupuješ na metar u bilo kojoj bolje snabdevenoj gvožđari, debljine, preseka žice od 0,3-0,5cm mislim da je dovoljno. Kupiš i karabinjer koji staviš na prednji kraj i to ti je to.
hemijski WC imaš na Limundu ponekad, ovih dana sam video nove u Merkuru, cena je bila oko 10.000din
Gume najčešće kupujem preko ovog linka http://www.internet-prodaja-guma.com/
Znak za ograničenje brzine imaš u svakoj prodavnici auto kozmetike, ako ne onda sigurno u Metro-u
Mislim da nema veze 13poloni priključak sa domicilnom zemljom, tu se radi o vezi auta sa prikolicom, ako signalizacija radi, ona radi i na 13polskom i na 7polskom, važno je da radi
Nov ventilacioni otvor kod Nas na žalost nema, to ti je najbolje da naručiš napolju. Ukoliko ti je pukla plastika samog prozora, moj ti je savet da odeš kod plastičara da ti to zavare. Možeš i kod onih plastičara koji vare skutere i motore, ili nekih ozbiljnijih koji se bave izradom plastičnih krovova, elemenata, svetiljki, kaca, varenjem plastike i sl.
Sigurnosni sistem za šapu često imaš na Limundu. Pogledaj neke starije postove, ima ih na Forumu sigurno

Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za gume, nisam siguran da ti treba oznaka C. Koliko mi se čini C oznaka je za teretni program, za prikolicu od 1.000kg mislim da je sasvim dovoljna obična auto guma.
Ivan prikolica
Korisnik
Postovi: 43
Pridružio se: 01 Jun 2011 14:59

Post od Ivan prikolica »

Hvala na informacijama, za retrovizore, jesam zainteresovan i naravno interesuju me model (fotografija ako može) kao i cena.
A što se tiče ograničenja nisam razumeo da li postoji max ogrničenje za brzinu kojom kamp prikolice mogu da se kreću kod nas ili u inostranstvu. I ukoliko postoji koja je to brzina.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

Nalepnicu za brzinu imas u Mr. Bricolage na Novom Naselju
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Danas sam ih video na naftagas pumpama, nalepnica sa ograničenjem od 80km, cena 59,00din
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Ivana,

pošalji mi svoj mejl radi razmene podataka za ogledala

Pozdrav
rokikolar
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Avg 2011 13:07

Post od rokikolar »

Dobar dan svima, dobar dan Ivane...Novi sam na forumu, od danas, ali sam dugogodišnji kamper. Pošto vidim da ste i vi iz novog Sada, ako nije kasno, mogu vam ponuditi moje dodatne retrovizore na zajam, ja sam se pre par dana vratio sa mora tako da mi ne trebaju. (naravno ukoliko ti kupovina od sprinter odgovara, to je najbolje)
Pošto sam veoma dobro opremljen mogu ponuditi načine i mesta gde i kako kupovati dodatnu opremu, sve sam to prošao.
Pozdrav svima
raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Pozdrav svim kamperima,potrebni su mi retrovizori za vucu prikolice. U koliko neko prodaje neka mi se javi na tel. 0600117210. Dejan
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

raja napisao:Pozdrav svim kamperima,potrebni su mi retrovizori za vucu prikolice. U koliko neko prodaje neka mi se javi na tel. 0600117210. Dejan
Pozdrav svima,meni su takođe potrebni retrovizori za vuču prikolice,moj tel.063/1153-900 Bojan
zvonko
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Jan 2012 20:46

Post od zvonko »

POZDRAV SVIM KAMPERIMA ,
NOV SAM NA OVOM FORUMU .
DA LI NEKO NEŠTO ZNA U VEZI NOVOG ZAKONA ZA REGISTROVANJE SEZONSKIH VOZILA (PRIKLJUČNIH)?
HVALA.
danilo
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 24 Mar 2012 20:01

Post od danilo »

GDJE DA KUPIM FRIZIDER NA PLIN ZA KAM KUCICU
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve zavisi da li ti prikolica ima tačno određeno mesto za frićider, kao i da li imaš predinstalacije za frižider. Novi frižideri su dosta skupi, sačekaj malopa traži preko oglasa. Do skora se vrteo oglas na Limundu za frižider.
Pitaj i one prodavce polovnih kamp kućica, možda znaju, a u nekoj boljoj varijanti možda nađeć polovnu a lošu kamp kućicu koja ima frićider, pa le čereči , uzmi šta ti treba.

Ako ne nameravaš ovako, onda ti je najbolja varijanta da uzmeš mali frižider na 220v koji ćeš držati ili na rudi, ili unositi i iznositi po potrebi. Pre kupovine obavezno izmeri širinu vrata da ne bi imao problem kao ja nekada. Imao sam mali gorenje frižider koji sam mogao uneti samo kroz veliki prozor kamp prikolice. Koja je to bila trća, ne daj bože.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

skufash
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 10 Jun 2012 14:11

Post od skufash »

uvozim,podajem kamp prikolice,opremu za kampovanje.pa kome treba.pozljbiteljima kampovanja.
Odgovori