Oprema za prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Kolega mozeds da nam kazes gde si kupio i po kojoj ceni. Pozdrav
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Našao sam na internetu (jedva) i naručio - koštala me oko 200 E, bilo je pre nekoliko godina pa ne znam tačno. Pomenuo sam firmu koja ugrađuje u kamione (vozačke kabine), ali su kod njih od 700 E pa naviše. U svakom slučaju ima ih ali se teško nalaze i često su skuplje od velikih. Skoro sam na netu video sedmicu prozorsku, ako je nađem ponovo postaviću link. Moja sedmica je galanz i radi super, jača mi nije potrebna (da je imalo mogla je i 5). Jedino je problem da pretvarač mora da bude jači od 1000 W, a imam agregat od 2000 W i pokreće je bez problema, kada radi na agregat rade mi i drugi uređaji: mikrotalasna, frižider, itd...
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Lio ako mozes da okacis sliku unutrasnje jedinice da vidim gde si je i kako ugradio. Ako mozes da das i njene dimenzije. Pozdrav Dusan
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nazad izgleda ovako
Slika

Slika

Unutra sam je postavio u kuhinjskom delu (tu je najmanje smetala)
Slika

A ovako je postavio kolega iz Niša. Meni se ovo više sviđa, ali zavisi od konstrukcije kampera
Slika

Sve u svemu pokazalo se jako praktičnim u kampovima i kada ima priključak za struju. Ja sam klimu više koristio kod nas na jezerima (jer su temperature bile ogromne) nekad priključivši se na struju na kupalištima, nekad preko agregata. U Grškoj je zaista manje trebala, možda zbog blizine mora, ili manjih temperatura... Ja sam je koristio čak i u vožnji. Svako bira šta mu odgovara, meni je ovo sasvim OK i nije preveliko ulaganje
Dimenzija unutrašnje jedinice je oko 65 cm
Poslednja izmena od lio u 17 Jul 2012 06:53, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Poslednja izmena od lio u 17 Jul 2012 08:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

780w je dosta struje koju trebate dobiti iz akomulatora ma koje generacije oni bili , da vam radi agregat hmm koliko god da je tih nocu se cuje , jedino da ste u kampu sa prikljuckom na struju to je resenje , u tom slucaju ok .
interesuje me zasto se spoljne jedinice montiraju na kamperu uvek pozadi visoko tehnicki je mozete postaviti na svakoj drugoj skrivenoj poziciji , cak nemora biti ni u kucistu malo zbog estetike, na primer
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Groš, rad klime na akomulatorima je skoro apsolutno nemoguć. Na svu sreću klima noću uglavnom nije potrebna (tu mislim da nije potrebna na putovanjima, ja živim u stanu na četvrtom spratu gde je uključena stalno i zaista je potrebna). Koristio sam je u kampovima priključenu na struju i onda je super. Što se agregata tiče ponavljam da sam ga koristio na ekstremnim temperaturama (visokim) uglavnom kada sam bio na našim jezerima i malo u Grčkoj. Moj stav je da ništa ne može da plati malo uživanja pa, ni nekoliko litara goriva da sedim na prijatnih dvadeset i nekoliko dok napolju prži na preko + 45. Agegat troši oko 0,6 l na 1 sat. Ja sam postavio spoljnu i unutrašnju jedinicu kako mi je odgovaralo, a buka je jedva primetna. U vožnji sam klimu koristio i preko invertora, ali me tada značajno uspori (već sam pričao da sam ugradio još jedan alternator), pa sam onda uključivao agregat koji je stajao na platformi (i ovo je bilo na ekstremnio visokim temperaturama). Sve u svemu ja sam zadovoljan, a solarni paneli mi ne padaju napamet jer količina struje koju proizvedu u toku dana je kao pola sata rada motora.
Pozdrav
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Pregledanjem e-baya nabasam na zanimljiv oglas. Split system za kampere i prikolice 700 W i 2400 BTU/h.
Lako se montira i demontira (na prozor) a može i da se fiksira. Manje je potošnja od stabilnih kućnih, jedino je cena malo diskutabilna.
Po stranim forumima se mogu naći i pohvale i kritike na račun ovakvih uređaja. Pa kome treba i vredi neka pokuša.
http://www.ebay.de/itm/Wohnmobil-Wohnwa ... 19d3e16a05
Poslednja izmena od DusanHY u 07 Avg 2012 15:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

A zar se te split kucne klime ne "rastresu" od voznje? Poznato je da srafovi hoce da popuste i gas da izadje i od vibracija same klime a kamo li od voznje po nasim putevima. Ili se koriste neke druge flexi cevi a ne one klasicne bakarne?
Poslednja izmena od Sinbad u 07 Avg 2012 22:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Nece se rastresti ali su vrlo neprakticne. Koriste se specijalne "flex" cevi a ne bakarne!

Pozz............
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Na mojoj sedmici je sve standardno za kućne uslove, a nakon tri godine radi (hladi i greje) kao i prvog dana. Na autu moram svake ili svake druge godine da dopunim gas, a ovde ništa.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Hvala na odgovorima. Bas cudno, ali ako su cevi savitljive onda je to OK. Nego zbog cega su neprakticne?
Kad se mora, nije teško.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Halo "Sinbad"
u momentu sam pomislio da mislis na mobilne "split klime" pa zato i primedba da su neprakticne. Stp se obicnih "kucnih klima" tice mogu takodje da se ugrade sa "flex" crevima mada nema potrebe. Ukoliko se cevi lepo sprovedu i navoji namazu specijalnom tecnoscu koja osigurava matice da nepopuste, nebi trebalo da imas problema. Mozda je interesantno da se spoljna i unutrasnja jedinica estetski lepo ugrade. O tome je skoro "groskamper" pisao i mislim da je ideja za svaku podrsku. Postoji mogucnost da se sa malo truda naprimer spoljna jedinica takodje unutra ugradi i da estetski izgleda perfektno. Ukoliko je ugradis u donji deo, sto bih ti preporucio, spusta se takodje i tezuiste vozila sto doprinosi stabilnosti.


Pozzz...................
goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Pozdrav svima,
molim da mi neko objasni kakvi su ti Turbo-vent uredjaji i kako se ugradjuju?
Unapred zahvalan,
Pozdrav svima
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hallo Goksi,
Turbo Vent je krovni prozor sa ventilatorom koji radi u obe smera. Dimensije su 40x40cm i pase u otvor od postojeceg krovnog prozora. Predvidjen je za debljinu krova od 30-45cm. Ventilator ima snagu od 35W i za njega je potrebno sprovesti struju 12V. Ima ih sa mlecnom ili providnom haubom. Integrisana je takodje mreza za komarce. Zbog svoje konstrukcije daje manje svetla od obicnog krovnog prozora ali je jako dobar i praktican za ventilaciju. Cena je ca.200€

Pozzz......................
Odgovori