Zasto placati carinu i porez u Srbiji?

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Gagibeograd
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 06 Jun 2011 22:59

Post od Gagibeograd »

Kupio bih kamp prikolicu i odvezao odmah u Crnu Goru gde bi je parkirao i ne bih pomerao iz kampa (posto sam bavim podvodnim ribolovom na dah).Ostavio bih je sa Nemackim papirima a do tamo bi je dovezao natovarenu na slep slizbu.Da li zaposleni u kampovima traze papire za prikolice tj. da li ih interesuje da li je prikolica registrovana i slicno. Koje papire sam u obavezi da imam kada dodjem u kamp?
I na kraju da li neko ima iskustva sa drzanjem prikolice u kampu zimi , koliko je isplativo drzati u kampu prikolicu preko zime, odnosno da li se postoji za to poseban cenovnik? Unapred se zahvaljujem na vasoj pomoci sa nadom da cu i sebe uskoro moci nazvati kamperom, tj. postati Vas "kolega".Pozdrav svim kaperima i zelim im lepo letnje kampovanje 2011. !!!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

znam da pojedini kampovi imaju i opciju da ostavite svoje prikolice i preko zime , tako nekako i cuvaju mesto za leto . Moj zet koristi takvu uslugu u kampu u Beloj crkvi . Kosta ali ne znam koliko pitaj tel .
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

KOLIKO SAM JA UPUCEN ....jer sam hteo da kupim jednu takvu ali postavljenu na kidzbilu u Austriji...vlasnika kampa ne interesuju dokumenti prikolice...vec novac.
Tako da mozes i kucicu od drveta da podignes na tvom dozvoljenom mestu i njega to ne interesuje.
U austriji se placalo za celu godinu kamp oko 2000 eura..ali kamp radi preko cele godine tako da ti kad god hoces mozes otici pa i na dan.
uz to imas struju i odvod sive i crne vode.
evo vidi kako to izgleda....


Slika



Slika



Slika
Poslednja izmena od GRANDUKA u 07 Jun 2011 02:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Sve zavisi od drzave do drzave i od kampa do kampa. Ima drzava u kojima imas obavezu da uradis uvoz prikolice ako ona nije registrovana i boravi u toj drzavi duze od 6 meseci. U kampovima, najcesce, ne traze nikakve papire za prikolicu, vec se kompletna administracija vodi na licna dokumenta onoga ko se smesta u kamp. Cene, stvarno zavise od vlasnika kampa. Najcesci scenario je naplata pausalne cene za sezonu u kojoj je kamp otvoren i dodatno se placa "zimovnik" odnosno cuvanje u periodu van sezone.
Odgovori