Pomoc oko odabira prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od sprinter »

U ovom slučaju nije toliko važno šta kaže zakon, euro kuka je mnogo praktičnija. Kad se ne vozi prikolica, skine se kugla i nema problema tipa masti, zakačinjanja nogom pri otvaranju gepeka, ne držiš tenis lopticu preko kugle i sl. A i čim izađeš preko grane, gledaju ti kakva je kuka, barem su to moja iskustva iz ove oblasti.
Iz tih razloga smatram da kada se već ugrađuje, ugrađuje se euro kuka. Jeste nešto skuplja, ali u potpunosti opravdava razliku u ceni.
Uros
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 25 Avg 2013 15:52
Kontakt:

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od Uros »

Potpuno se slazem. Razlika u ceni je 20-30eur.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od Dragan »

Kada sam kupovao auto trazio sam i opciju " kuka" . Kada je stigao auto( posle cetiri meseca cekanja) imao je fabricki ugradjenu kuku. U papirima nigde nije bilo podataka o kuki. A gde je atest za kuku?. pitao sam prodavca. On me je zacudjeno pogledao i pokazao mi utisnut "kilometarski " broj na kuki uz pojasnjenje:" Koga interesuje atest neka udje u sistem pa neka cita". E sve se nesto bojim da ce nasi bajni policajci ulaziti u sistem. Hvala Bogu peta je godina a jos me niko ne pita za kuku,ni na tehnickom ni policija.
panicar
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Okt 2013 20:09

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od panicar »

Ja imam ugrađenu fabričku euro kuku. Montirao sam je na auto samo kada sam ga kupio da vidim kako funkcioniše i to je to. Sada stoji u garaži u kutiji. Kuka ima bravu za zaključavanje i stvarno je praktična za montažu i demontažu, bukvalno na klik, okrenem ključ i ona je osigurana. Pošto nisam imao potrebe za njom nisam našao za shodno ni da je prijavljujem na tehničkom.
Ukoliko sam dobro shvatio prethodne postove ne treba ništa da se upisuje u saobraćajnu? Ja ne posedujem nijedan papir za nju :roll:
Sada da se vratim na "veće brige". ;) Još uvek nisam pogledao ni jednu prikolicu mada aktivno pratim oglase. Ponuda nije neka ali ne žurim. Ovde sam našao veoma korisne savete tipa na šta obratiti pažnju pri kupovini. Praznici u kombinaciji sa snegom i ledom definitivno nisu najidealniji uslovi tako da ću da se strpim dok svi budemo malo trezniji :D
Vama dobri ljudi želim da praznike i nastupajuću godinu provedete u sreći i veselju putujući što je više moguće :clap:
Uros
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 25 Avg 2013 15:52
Kontakt:

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od Uros »

Razmisli i o opciji da kupis blago ostecenu prikolicu iz inostranstva. Nalazio sam na mobile.de prikolice koje imaju udaren neki cosak ili prednju kutiju, ostecenja koja vrlo lako mogu da se poprave i u uradi sam varijanti. Ima i prikolica ostecenih gradom. Jedini problem koje one imaju je ulubljen krov i jedna strana i eventualno polomljen neki prozor. Prozor se lako zameni, a udubljenja od grada meni ne bi ni smetala.
U svakom slucaju za iste pare mozes da kupis sigurno 6-7, a nekad i 10 godina mladju prikolicu koja je malo ostecena i zahteva par dana posla ili par stotina evra da se dovede u funkcionalno stanje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od sprinter »

Ovo je dobar predlog. Poveži se i sa nekom od auto kuća koje prate licitacije polovnih vozila. Prošle godine jedan prijatelj je "bidovao" jednu prikolicu iz švajcarske. Stara 6 meseci, vrlo malo oštećena. Prodajna cena nove je 14.600 švajcarskih franaka. Otišla je na licitaciji kao oštećena za 1.700. Popravka kod Nas ne bi koštala više od 1.000eur maksimum, maksimuma. Bila je u fulu, Sam uređaji, solar sat. antena i sl. vredeli su bar 6-7000 eur.
Pikarski
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 19 Avg 2015 23:07

Re: Pomoc oko odabira prikolice

Post od Pikarski »

Pozdrav svima.
Planiram uzeti kamperku do 1500 evra pa molim za pomoc oko kupovine.
Nasao sam na oglasima prikolicu marke Kip Bastav , pa me zanima dali znate nesto vise o toj marci ili koju vec preporucujete?
Unapred zahvalan na odgovoru
Odgovori