Pomoc oko odabira prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

robertr
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Jul 2011 10:38

Post od robertr »

Imam Opel Agilu, pa mi treba savet oko odabira male i lake kamp prikolice.Pada mi na pamet Brako sa cvrstim rasklopivim stranicama ili...???
Prikolicu bi uglavnom koristili za letovanje u Grckoj.
Hvala svima na savetu.
P.S
Napomenuo bih da prikolica treba da je za 3 osobe.
Poslednja izmena od robertr u 04 Jul 2011 15:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Agila je vrlo dobar ali relativno mali i lagan auto. Nisam siguran da je pogodna za vuču prikolice sa čvrstim stranicama. Jedino ako je baš moranje.
Pogledaj na našim oglasima, Kamper je prodavao svoju Adriju 340 PH vrlo povoljno. Prikolica je najmanja u Adrijinoj ponudi, ali je savršeno urađena, sa svim neophodnim uređajima, ima čak i predšator,ako dodatnu opremu. Vrlo je aerodinamična i sl.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ne znam za visinu budžeta, data informacija je da će se letovati uglavnom u Grčkoj.
Svi znamo kakve su temperature u Grčkoj, kolika je daljina do Grčke i sl. Stoga je moj savet usmeren na to da se uzme najmanja prikolica koja ima frižider, WC, korektan bunker i sl. sa mogućnošću da se negde usput i prenoći van kampa, kao i da se koristi ne razmišljajući o hlađenju pića, hrane i sl. Sa prikolicom koju ima Kamper, rešava se ova pozicija nekoliko godina unapred.
Auto se može menjati, a prikolica kada se jednom kupi, ostaje duže u porodici. Zato je uvek bolja opcija dati malo više u startu, da bi užitak bio veći.
Brako prikolica sa tvrdim stranicama je nešto između šatora i klasične prikolice. Ne znam da ih ima relativno novijih, koliko se sećam, posle 1995-e Makedonci ih nisu pravili, tako da ako ih nađeš one imaju po bar 15-20 godina.

Meni je popustila zaptivka na prozoru na kamperu starom 4 godine, garažiranom. Mogu misliti kakvo je korišćenje prikolice stare 15 i kusur godina. Kada nema kiše i bože pomozi, ali treba sačekati prvi ozbiljniji pljusak, pa videti u kakvom je stanju. Mogu samo zamisliti, sve stvari vlažne, a ti napr. u Grčkoj, sa malim detetom 1.000km od kuće.

Zato, ipak treba biti oprezan prilikom kupovine. Spolja gladac, unutra jadac. Imao sam makedonsku prikolicu Treska trim, i znam kako izgleda nakon nekoliko godina korišćenja. Mekana je do bola.
robertr
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Jul 2011 10:38

Post od robertr »

Pa evo ovako- budžet i nije prevelik, ali se da nategnuti :-)
Do sada sam letovao u Grčkoj po kojekakvim apartmanima, dobrim i lošim, a ovako manje više znam šta imam u prikolici od kašike do frižidera pa napred.Kampovi su im koliko sam čuo od poznanika sasvim pristojni, naravno ima i tu razlike kao i kod apartmana.
Mislim da je u sezoni u ovom momentu ipak povoljnije letovati u kampu, dok u predsezoni to i nije slučaj.Sve u svemu ovako si slobodniji, staneš gde hoćeš a u svakom momentu imaš smeštaj sa sobom.
E sada malo o prikolici.Zbog veličine auta koji mi odgovara u svakom slučaju, osim u slučaju vuče kamp kućice, došao sam na ideju da bi mi rasklopiva brako sa čvrstim stranicama radila posao ,naravno uz predšator, jedina mana je što su uglavnom poprilično stare.To što kaže sprinter oko frižidera jeste malo problem, ali pretpostavljam da ima malih frižidera koji bi stali u sklopljenu prikolicu, jer vidim da imaju nešto nameštaja koji se pakuje izmedju ležaja kada je prikolica sklopljena.Za samo putovanje nije loše kupiti frižider na 12V, koji su zapremine nekih 15l.
Kao što se da zaključiti nov sam u ovoj oblasti pa bi mi svaki savet dobro došao.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Pogledaj na www.avto.net, ja sam na brzinu video nekih zanimljivih stvari koje bi ti mozda bile od pomoci. Pretrazuj u rubrici "Vozila za prosti čas"
Poslednja izmena od liiiman u 02 Sep 2011 09:36, izmenjeno 1 put ukupno.
robertr
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Jul 2011 10:38

Post od robertr »

Našao sam prikolicu koja mi odgovara, međutim čovek nema papire, kupio je 90tih od Poljaka, mala, lagana Weinsberg.Da li postoji neka mogućnost legalizacije takve prikolice, čuo sam mada ne znam gde da proverim, da se sa dva svedoka napravi neki dokumenat u sudu, pa se kasnije sa tim papirom ode do AMSS gde očitaju podatke sa pločice te se kasnije prave saobraćajna dokumenta.Da li neko zna o čemu je reč?
Hvala
rokikolar
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Avg 2011 13:07

Post od rokikolar »

Dobar dan svima! Ja sam novi na forumu ali sam dosta dugo kamper. Robertr, ako nisam zakasnio...nemojte se upuštati u priču sa dva svedoka, ne radi. nekada je moglo ali više ne. Neophodan je račun i carinski dokument ako je uvežena. Ja sam u septembru 2010. prodao staru prikolicu i uvezao u oktobru novu (noviju) iz Holandije tako da sam sve prošao. Mora račun ili nešto slično
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

Dobar dan svima!
Ja sam novi na forumu i novi "buduci" kamper...planiram da naredne godine kupim prikolicu do 3000e,pa me zanima sta mogu da ocekujem za te pare i koja bi bila najbolja :)
Koristio bih je uglavnom za porodicno (ima nas cetvoro) kampovanje pored neke vode za pecanje(Tamis,DTD,Sreb.jezero...)od kola imam peugeot 406 2.0hdi 80kw 2001 karavan.Ocekujuci odgovor(svaki savet dobrodosao),svima se unapred zahvaljujem i jos jednom sve Vas pozdravljam!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

dobro dosao , nas clan je na pocetku godine kupio lepu prikolicu otprilike za taj novac , imao sam prilike da je vidim u Zasavici, odlican primerak. pogledaj po forumu mislim da ces lako pronaci , on je mislim kupio preko nemackog e beya.de mislim da je tu uspeo da dobije maxsimum odnos kvalitet cena
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

Hvala na dobrodoslici groskamper,ali nesto se nisam bas najbolje snasao na forumu tj. nisam pronasao tu prikolicu o kojoj govoris a isto tako nisam uspeo ni na sajtu da ih pronadjem :S,pa ako mozes malo preciznije uz neki link,bio bih ti zahvalan... :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da je Gros mislio na člana Leca
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

Poslao sam e-mail Lecu,pa cu sacekati da mi se javi.Video sam na slikama prikolicu koju je on kupio,prelepa je...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

Slucajno vidim da se prica o meni, pa da se ukljiucim. Koliko sam razumeo, Sekulic trazi prikolicu do 3000 eur, moja prikolica je placena u Nemackoj 8700 + porez i carina 30 % + troskovi prevoza = 12000 eur. Iz mog iskustva za novac koji je na raspolaganju Sekulicu, ponuda je vrlo mala ( uglavnom sterije prikolice ), i mislim da je mnogo bolje da je potrazi ovde. Ukoliko se ipak resis za ovu vrstu avanture ( mislim na kupovinu u inostranstvu ) ja cu ti rado pomoci svojim iskustvom. P.S. tvoj mail nisam dobio.
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _500_kfme/
ovo je jedino sto sam nasao kod nas a da vredi, ima jos nekih starijih na polovni-automobili.com , ali ili su lose ili nemaju papire, a te bez papira ti ne vrede nista
Odgovori