Pomoc oko odabira prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nije da nekog savetujem, ali u Nišu u centru stoji kamper (jeste 91. godište Fiat dukato) koji je po rečima prodavca prešao 80000km, a po rečima drugara koji su ga gledali unutra je perfektan (ja ga nisam gledao), sa 6 ležaja i cenom oko 10000 E. U poređenju sa prikolicom ne moraš da ideš u kampove i plaćaš smeštaj, mobilan si koliko hoćeš itd...
Ne savetujem nikog samo upoređujem cene 8000 - 10000. Mada da imam priliku i ja bih moj prodao i doplatio za ovaj.
Dodaću mu sliku bez obzira što nisam pitao prodavca (slikano je na ulici, tako da mislim da mi nije potrebna dozvola).
Slika
Slika
Slika
Slika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

lio napisao:Nije da nekog savetujem, ali u Nišu u centru stoji kamper (jeste 91. godište Fiat dukato) koji je po rečima prodavca prešao 80000km, a po rečima drugara koji su ga gledali unutra je perfektan (ja ga nisam gledao), sa 6 ležaja i cenom oko 10000 E. U poređenju sa prikolicom ne moraš da ideš u kampove i plaćaš smeštaj, mobilan si koliko hoćeš itd...
Ne savetujem nikog samo upoređujem cene 8000 - 10000. Mada da imam priliku i ja bih moj prodao i doplatio za ovaj.
Dodaću mu sliku bez obzira što nisam pitao prodavca (slikano je na ulici, tako da mislim da mi nije potrebna dozvola).
delim misljenje sa tobom nisam nikad imao kamp prikolicu nemam nikakvog iskustva u tom, ali sam dosta puta vukao camac na prikolici 5,5m duzine i oko 900kg tezine, mnogo je lakse upravljati kamperom koji je oko 6-6,5m dug nego auto+prikolica 10-11m na putu, a o okretlivocti da ne pricam
nije velika razlika u ceni koliko je u godinama, ali po slikama se vidi da kamper nije raubovan, uz to moror je TD, pa u brda ne bi trebala da mu budu problem.
ima dosta i opreme sa slika se vidi tenda, klima, zadnja platforma, krovni prtljaznici..., a i ovo je produzena verzija starog ducata
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Evo jedan putopis, rado ga povremeno gledam.

http://www.youtube.com/watch?v=wk6KJXeO ... onse_watch

Ovo je prava prikolica
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

E ovo je stvarno odlicno!
sprinter napisao:Evo jedan putopis, rado ga povremeno gledam.

http://www.youtube.com/watch?v=wk6KJXeO ... onse_watch

Ovo je prava prikolica
Poslednja izmena od liiiman u 07 Sep 2011 09:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

O ukusima ne treba raspravljati, imao bih ja sto razloga zasto je bolja prikolica od kampera, a , mislim da je Gros, u nekom komentaru, napravio dobro poredjenje, sa razlozima za i protiv, za jedno ili drugo ( kamper ili prikolica ). Ja sam samo hteo da iznesem svoje vidjenje po pitanju pomoci Sekulicu, oko nabavke prikolice. Naravno najvaznija stvar u tome, kao uostalom i u svemu u zivotu, je budzet, ali moram da dodam da sam letos u kampovima po hrvatskoj sreo dosta slovenaca koji kampuju u prikolicama koje su stere i po 30 god.
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

Hvala ti Leca na trudu i zelji da mi pomognes,juce sam stupio u kontakt s`jednim covekom iz Londona i rekao je da nije problem da mi doveze sta god hocu.dao mi je sajt na kome da trazim i tamo su nekako drugacije prikolice od ovih ovde(barem one sto sam ja vidjao),zato cu ti dati jedan link da pogledas i ti (a i ostali)i da mi kazete vase misljenje...
http://www.ebay.co.uk/itm/Caravan-2-Ber ... 2a13bf80a0
(ona prikolica sto si mi dao link je super...ali 8.000e mi ja mnogo)
pozdrav
Poslednja izmena od Sekulic u 07 Sep 2011 21:25, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

sprinter napisao:http://www.youtube.com/watch?v=wk6KJXeO ... onse_watch

Ovo je prava prikolica
dodao bih jos da je i ovo pravi terenac za takvu prikolicu
e kad se napravi prava kombinacija dzip+prikolica onda je avantura neizostavna
voleo bi sa ovom ekipom da napravim "izlet"
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Sekulic napisao:Poslao sam e-mail Lecu,pa cu sacekati da mi se javi.Video sam na slikama prikolicu koju je on kupio,prelepa je...
Vidim da Leca nije odreagovao na osnovu 1na1 poruke preko foruma, nego je video da se piše o njemu. Ponovo skrećem pažnju da na forumu ne radi slanje poruka korisnicima koji su u svom profilu odabrali opciju "Sakriti vašu e-mail adresu ali dozvoliti form e-mail".
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

Hvala liiiman, uopste nisam znao da ja treba da podesim to. Sistemski stoji da se sakrije mail, mozda malo posla za administratora. Izvinjavam sa i Sekulicu sto mu nisam odgovorio na mail, ali nisam ni mogao da ga dobijem, zbog tog mog propusta. Sad sam podesio kako treba.
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

Sekulic napisao:Hvala ti Leca na trudu i zelji da mi pomognes,juce sam stupio u kontakt s`jednim covekom iz Londona i rekao je da nije problem da mi doveze sta god hocu.dao mi je sajt na kome da trazim i tamo su nekako drugacije prikolice od ovih ovde(barem one sto sam ja vidjao),zato cu ti dati jedan link da pogledas i ti (a i ostali)i da mi kazete vase misljenje...
http://www.ebay.co.uk/itm/Caravan-2-Ber ... 2a13bf80a0
(ona prikolica sto si mi dao link je super...ali 8.000e mi ja mnogo)
pozdrav
Ovaj link vodi na Engleski e-bay, i slazem se da su im prikolice drugacije. Moras da uzmes u obzir da cene koje vidis nisu cene po kojima se nesto prodaje, vec su pocetne, a tamo gde ispod te cene pise buy it now, to je cena za koju mozas odmah da kupis bez licitacije. Naravno, uz sve to postoje troskovi pribavljanja odredjenih papira, troskovi trensporta do Srbije, ovde carina i porez, tako da se dobro preracunas koliko ce sve to da te kosta, da se ne desi da udjes u pricu nespreman. U svakom slucaju, zelim ti srecu sa kupovinom prikolice !
rokikolar
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Avg 2011 13:07

Post od rokikolar »

pozdrav. ja sam ponudio svoje iskustvo obzirom da sam prošle jeseni uvezao kampicu. U prilogu šaljem 3 linka. Ja sam svoju pronašao na marktplaats. Ne preporučujem britanski ebay jer je problem i oko plaćanja, o transportu sa ostrva da ne govorimo i oko samih kampica koje su u Britaniji mnogo manje očuvane nego u Nemačkoj ili Holandiji npr. Moguća varijanta je da odaberete kampicu, rezervišete je telefonom, odete do tamo, obavite papirologije...ugovore...plaćanje...odjavu i na privremenim tablicama je dovezete do nas. Potom sledi carinska procedura o kojoj vam mogu podrobno sve napisati. Druga opcija je da vas povežem sa jednim čovekom iz Bečeja koji za podnošljivu proviziju odlazi na destinaciju gde ste vi rezervisali kampicu i obavlja sve te procedure (po prethodno datom ovlašćenju) i doteruje je do nas. Carinsku proceduru kod nas svakako morate lično obavljati sa odabranim špediterom.

http://www.camperscaravans.nl/rubriek/caravans.html?r=5
http://kopen.marktplaats.nl/caravans-en ... /c289.html
http://www.avto.net/_PROSTICAS/
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

Leca napisao:
Sekulic napisao:Hvala ti Leca na trudu i zelji da mi pomognes,juce sam stupio u kontakt s`jednim covekom iz Londona i rekao je da nije problem da mi doveze sta god hocu.dao mi je sajt na kome da trazim i tamo su nekako drugacije prikolice od ovih ovde(barem one sto sam ja vidjao),zato cu ti dati jedan link da pogledas i ti (a i ostali)i da mi kazete vase misljenje...
http://www.ebay.co.uk/itm/Caravan-2-Ber ... 2a13bf80a0
(ona prikolica sto si mi dao link je super...ali 8.000e mi ja mnogo)
pozdrav
Ovaj link vodi na Engleski e-bay, i slazem se da su im prikolice drugacije. Moras da uzmes u obzir da cene koje vidis nisu cene po kojima se nesto prodaje, vec su pocetne, a tamo gde ispod te cene pise buy it now, to je cena za koju mozas odmah da kupis bez licitacije. Naravno, uz sve to postoje troskovi pribavljanja odredjenih papira, troskovi trensporta do Srbije, ovde carina i porez, tako da se dobro preracunas koliko ce sve to da te kosta, da se ne desi da udjes u pricu nespreman. U svakom slucaju, zelim ti srecu sa kupovinom prikolice !
Sve mi je to jasno,što se tiče troškova i ostalog,reci mi samo kakve su prokolice(da li su kvalitetne?) i možeš li mi reći uopšte koje su marke dobre za prikolice?
p.s.ja znam samo koja su kola dobra :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče prikolica, gledaj poznate marke, nećeš pogrešiti sigurno. Kao i kod auta, sve hvali, ali ako možeš, mercedes vozi.

Suština je da ukoliko si prikoličar, uzmeš prikolicu koju ćeš duže vreme koristiti.

Prvo razmisli koliko ćeš je godišnje koristiti, zatim koliko će prosečno osoba najčešće boraviti u njoj, pa onda da li češ je koristiti i leti i zimi ili samo leti i tek kada te podatke budeš znao, onda izaberi prikiolicu.

Na više mesta na Forumu, pokušali smo da objasnimo prednosti i mane prikolica u odnosu na kamper. Opredeli se šta te privlači, pa onda razmišlja dalje.

Koje marke je prikolica, to dolazi na samom kraju, veruj mi. I nekad i ne bude važno uopšte, čovek vidi neki model i zagreje se kao lud z anju, jer mu je čučnula, kao dlan u rukavicu.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

bilo bi lakse
....kad bi prikolice imale i pokazivac predjenih kilometara....:)
Sekulic
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 31 Avg 2011 20:48
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od Sekulic »

sprinter napisao:Što se tiče prikolica, gledaj poznate marke, nećeš pogrešiti sigurno. Kao i kod auta, sve hvali, ali ako možeš, mercedes vozi.

Suština je da ukoliko si prikoličar, uzmeš prikolicu koju ćeš duže vreme koristiti.

Prvo razmisli koliko ćeš je godišnje koristiti, zatim koliko će prosečno osoba najčešće boraviti u njoj, pa onda da li češ je koristiti i leti i zimi ili samo leti i tek kada te podatke budeš znao, onda izaberi prikiolicu.

Na više mesta na Forumu, pokušali smo da objasnimo prednosti i mane prikolica u odnosu na kamper. Opredeli se šta te privlači, pa onda razmišlja dalje.

Koje marke je prikolica, to dolazi na samom kraju, veruj mi. I nekad i ne bude važno uopšte, čovek vidi neki model i zagreje se kao lud z anju, jer mu je čučnula, kao dlan u rukavicu.
Da imam dovoljno para,uzeo bih kampera,a ovako...za 3 somica tesko tako nesto...tako da preostaje mi samo "prikolce"...
Odgovori