Priprema za zimu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

rokikolar
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Avg 2011 13:07

Post od rokikolar »

Ja sam i prošlu i ovu kamp prikolicu koju sada imam pokrivao ciradom koja je napravljena po meri i prezadovoljan sam. Nikada se nije ubuđalo ili nešto slično. Kada se vratim sa puta, oteram je u autoperionicu ili je sam operem, dobro se osuši i nabacim ciradu. Pred put je samo skinem i prikolica je spremna.
Što se vlage tiče, u farbari vrlo jeftino kupim skupljač vlage.
Slika

Uploaded with ImageShack.us
rokikolar
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 17 Avg 2011 13:07

Post od rokikolar »

Slika

Uploaded with ImageShack.us
petko
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Okt 2011 23:35

Post od petko »

Hvala Granduka, za pocetak cu potraziti neki skupljac vlage u kombinaciji sa negasenim krecom i osvezivacem vazduha koji si mi preporucio. Predpostavljam da u tom slucaju sve prozore ipak ne treba drzati na lufteru nego ih potpuno zatvoriti. poz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Svi prozori se zatvaraju, i to obavezno. Meni su u jednu prikolicu ušli miševi. Bukvalno je bilo strašno. Ne volim da se setim tog događaja. Prodao sam je bud zašto.

Zato, zaltno pravilo je da se zašuškaju svi luftaši, provere i osiguraju svi otvori za ventilaciju i sl.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ja cuvam prikolicu kako leti tako i zimi ispod lagane konstrukcije od PVC cevi namenjene za plastenike. Nezgoda je jedino kad pada vlazan sneg pa se zalepi za pokrivac i onda ga treba otresti metlom sa poduzom drskom. Bolja je folija za plastenike jer sneg po njoj lakse klizi ali onda nemate zastitu os sunca. Kod jaceg vetra konstrukciju obezbedim sa po tri zatege sa strane kao kod satora.
Slika
Slika
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Odlična varijanta
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Kada krenu mrazevi, nije preporucljivo ulaziti u prikolicu dok se prethodno ne ugreje, jer ima dosta plasticnih delova koji postaju krti, i onda i pored pazljivog postupanja, moze doci do lomova i stete koja moze biti poprilicna. I ne zaboravite da ispustite vodu da ne zaledi.
Poslednja izmena od Sinbad u 26 Nov 2012 22:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja glicerinom namažem gume i kedere, stavim AIR WICK i lepak za miševe na par mesta. Voda se prazni, zatvore glavni ventili na butan bocama, stavi 1/2 limuna u frižider, udene šraf kroz rupu iznad ivice vrata od frižidera - da vrata sve vreme budu malo odškrinuta i s vremena na vreme palim i pomeram kamper metar dva, zbog guma i vešanja. Ko ima akumulatro, treba da ga ili izvadi, ili ušteka 220v, da bi bio na punjenju. i da ne zaboravim, skinem metlice brisača. Pretprošle godine to nisam uradio, pa sam morao na proleće da kupujem nove.
Odgovori